Atlas Global Uçak Bileti Uçak Bileti

  • Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Ucuz Atlas Global Uçak Bileti

Kalkış
Varış
Havayolu
Tarih
Fiyat

Atlas Global Uçak Bileti Hakkında

 

AtlasGlobal

Atlas Global Hakkında

Atlas Global, 2001 yılından itibaren İstanbul merkezli olarak hizmet veren hava yolları firmasıdır. 2015 yılında Öger Holding bünyesinde hizmet vermeye devam eden hava yolu firması kesintisiz olarak hizmetlerini sürdürmektedir.  İç hatlarda ve 2004 yılından itibaren dış hatlarda uçuşlar gerçekleştiren Atlas Global uçuş noktaları noktaları Adana, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Cidde, Dalaman, Erbil, Gaziantep, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Lefkoşa, Mykonos, Sharjah, Simferopol, Süleymaniye, Tahran, Van olarak sıralanmaktadır. Her yıl uçuş noktalarına bir yenisini ekleyen firma, kampanyaları ve cazip fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir.

Atlasjet markası ile uçuşlarını sürdüren havayolu firması 31 Ocak 2015 tarihinde marka adını değiştirerek "Atlasglobal" adı altında uluslararası uçuşlara da başlamıştır.

Atlas Global uçak bileti almak için ucuza uç sitemize girip dilediğiniz tarih ve parkur detaylarını sisteme yazın, havayolu tecihine Atlasglobal Hava Yolları'nı seçin. Sistem üzerinden sadece Atlas Global uçak biletleri fiyatlarını sorgulandığını ve uçuş saatine veya uçak bileti fiyatına göre ucuzdan pahalıya doğru sıralandığını göreceksiniz. İstediğiniz Atlas Global uçuşunu seçin ve yolcu iletişim bilgilerini de sisteme girdikten sonra hangi kredi kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız bilgilerini girerek ödemesini ister tek çekim isterseniz de taksitli olarak yaparak en ucuz Atlasjet uçak biletini alabilirsiniz.

Ucuzauc.com web sitemizin mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek günün her saatinde ve her yerinden diğer sitelere göre çok daha Atlasjet ucuz uçak bileti alma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden Atlas Global Kampanyalarından bilgi sahibi olarak biletinizi alabilirsiniz.

Yolcu Sadakat Programı Jetmil

Atlas Global, yolcu sadakat programı kapsamındaki Jetmil uygulaması sürekli olarak Atlas Global ile uçuş gerçekleştiren konukları kapsamaktadır. Jetmil, Atlas Global ile uçuş gerçekleştiren yolcularının kazandıkları miller ile indirimli ve ücretsiz bilet almalarını sağlayan müşteri odaklı bir programdır.  Atlas Global Jetmil programına katılım ücretsizdir. Sizeen uygun Jetmil Elite kart, Jetmil Junior club kart, Jetiş kart ve Jetmil Family kartlarından birine başvurarak ve bilet alımlarınızı bu kart ile gerçekleştirmeniz Jet Mil puan toplamanız için yeterlidir. Kampanya kapsamı hakkında ayrıntılı bilgi için Atlas Global resmi web sitesini ziyaret edebilir veya web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Fly&Bus Servis Hizmeti

Atlas Global Hava Yolları hizmetlerine bir yenisini ekleyerek Türkiye’de ilk kez havalimanı servis uygulamasını başlatmıştır. Havalimanına gidiş ve gelişlerde ücretsiz servis uygulaması bulunan Atlas Global, biletini alan herkese ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Fly&Bus hizmetinden yararlanabilmek için servis kalkış saatinden10 dakika önce servis hareket noktasında olmanız ve servis görevlisine uçuşunuza ait elektronik bilet veya cep telefonunuza gelen kısa mesajı göstermeniz yeterlidir.

Atlasglobal Yolcu Kuralları

 Atlas Global ile yolculuk yapabilmeniz için uçuş saatinden öncesinde havalimanındaki yerinizi almanız ve check-in işleminizi yaptırmanız gerekmektedir.

Çocuk ve Bebek

Atlas Global tarafından üç yaşından gün almamış yolcular bebek yolcu kapsamında kabul edilir. 2-12 yaş aralığında ki yolcuların hepsi de çocuk yolcu kapsamında kabul edilmektedir.  Bebek yolcular için ayrı bir koltuk verilmeyip ebeveynine bir kemer yardımıyla yolculuk yapması sağlanmaktadır. Çocuk yolcularda ise ek koltuk alması gerekmektedir.

Refakatçi Yolcular

Refakatçi yolcular yalnız başına yolculuk yapamayacak durumda olanların yanında yer alan ebeveyn veya görevli kişiler ile beraber gerçekleştirilen yolculuklardır. Refakatçi yolcu kapsamında gerçekleştirilen yolculuklarda masrafların tamamı yolcuya aittir.

Refakatsiz Çocuk Yolcular

Refakatsiz çocuk yolcuların Atlas Global Hava Yolları ile seyahat edebilmeleri için kanuni temsilcisinin yazılı izni gerekmektedir. Bileti alınan ve bütün rezervasyon işlemleri tamamlanan çocuk yolcular için havaalanında Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Çocuğun pasaportu ve diğer bütün evrakları yaka kartı olarak çocuğun boynuna asılır ve çocuk boarding görevlisine teslim edilmelidir. Çocuğun kanuni temsilcisi uçak kalkıncaya kadar havaalanından ayrılmamalıdır.

Hamile Yolcular

Hamilelik süresinde7 ayı doldurmamış olan yolculardan rapor istenmemektedir. 7 ayını doldurmuş-28 haftadan gün almış yolculardan hamilelik süresine ilişkin bilgi istenmektedir.

Tek bebek bekleyen kişilerden 28-35 hafta aralıklarında ise ’Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur’’ yazısının yer aldığı doktor raporu alınmalıdır. Rapor süresi uçuş tarihinden bir hasta eski olamaz. Buna ek olarak 35. Haftadan sonrasında ise hamile yolcuların raporu olsa dahi Atlas Global ile seyahat etmesine izin verilmemektedir.

İki veya daha fazla bebek bekleyen yolcular ise 28-35 hafta arasında doktor raporu sunması durumunda yolculuk edebilirken 32 hafta sonrasında seyahat etmesine izin verilmemektedir.

Hasta Engelli Yolcu

Hasta yolcular doktor raporu dahilinde Atlas Global tarafından seyahat edilmesine izin verilmektedir.

Engelli yolcuların ise işlemlerinin tamamlanabilmesi ve gecikmenin yaşanmaması için iç hat uçuşlarında 1, dış hat uçuşlarında ise 2 saat önceden havalimanında yer alarak görevliler ile görüşmeleri gerekmektedir.

Görme ve Duyma Engelli Yolcular;

Görme veya duyma engeli bulunan yolculardan sağlık raporu istenmez ve yanlarında refakatçi olmadan da Atlas Global’de konforlu bir şekilde seyahat edebilirler. Fakat görme ve duyma engeli bir arada bulunan yolcular ise refakatçi olmadan Atlas Global’de seyahat etmesine izin verilmemektedir.

Engelli yolcuların yanında getirdikleri rehber köpekleri ise rezervasyon yapılarak ücretsiz bir şekilde kabin içerisine kabul edilmektedir. Köpeklerin temi, aşılarının tam ve ağzı bağlı olması gerekmektedir.

Hareket Kabiliyeti Kısıtlı Yolcular;

Engelli yolculardan rapor istenmemektedir fakat kendi başına hareket edemeyecek, hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların refakatçisi olmadan Atlas Global’de uçuş gerçekleştirilmesine izin verilmemektedir. Kabin ekibi uçuş sırasında solunum cihazları, yemek ve ilaç takibi gibi işlemlerde size yardımcı olamamaktadır. Kabin görevlileri uçuş sırasında sadece tuvalete geliş ve gidişlerde yardımcı olmaktadırlar.

Tekerlekli Sandalye Hizmeti

Atlas jet, tekerlekli sandalye talebinde bulunan yolcular, rezervasyon sırasında ve havalimanında görevlilere 10 günden eski olmayan doktor raporunu sunmaları gerekmektedir. Ayrıca doktor raporunda yolcunun kimliğinin açık olarak belirtilmeli ve tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğuna dair bilgi de açıkça yer almalıdır.

Doktor raporu ibraz eden yolcular Atlas Global tekerlekli sandalye hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Doktor raporu olmayan fakat tekerlekli sandalye hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin ek ücret ödemeleri gerekmektedir.

Atlas Global Bagaj Kuralları

Atlas Bagaj kapsamında akıcı ve yanıcı hiçbir maddeyi kabul etmemekle beraber IATA tarafından belirlenen prosedür kapsamına da kesici, patlayıcı maddeleri de bagaj olarak kabul etmemektedir. Ayrıca çuval, teneke bidon gibi eşyaları da bagaj kapsamında kabul etmemektedir. Son çıkartılan yasa kapsamında sıvı madde taşınmasına yönelik prosedür uygulanmaktadır.

Atlas Global serbest bagaj kapsamında belirtilen ağırlığı geçen her kilogram başına yurt içi uçuşlarda 6 TL, dış hat uçuşlarında ise kilogram başına 7-12 USD arasında ücret alınmaktadır.

Kabin Bagaj

Kabin bagaj uygulaması bulunan Atlas Global’de kabin bagajı kapsamında koltuk alabilir ve bu koltukta 32 kilogramı geçmeyecek parçalarda toplamda 75 kilogram bagaj taşıyabilirsiniz. Bagajın uçağa bindirilmesi ve indirilmesi tamamen yolcuya aittir.

Kayıtlı Bagaj

Atlas Global, serbest bagaj uygulaması bütün yolcuları kapsamaktadır. Serbest bagaj kapsamında taşınacak her bir parça 32 kilogramdan fazla olmamalıdır. Alınan bilet kapsamında tanınan serbest bagaj hakkından fazla olan bagajlar için ücret alınmaktadır.

El Bagajı

Atlas Global yolcularına tanınan el bagajı uygulaması yolcunun uçakta yanına alabileceği 25x45x56 cm ölçülerindeki eşyasını kapsamaktadır. El bagajları check-in sırasında kontrol edilmektedir ve biletinizde belirtilen ağırlıktan fazla olması durumunda serbest bagaj kapsamında yanınızda taşınmasına izin verilmemektedir.

Atlas Global Uçak Bileti Künye Bilgileri

Kuruluş Tarihi:
2001
Merkezi:
İstanbul
Filo Büyüklüğü:
23 Uçak
Uçtuğu Ülke Sayısı:
25
Uçuş Noktaları:
48
 
 

Mobil Uygulama

Seyahat Tavsiyeleri

Seyahatinize planlamadan önce uzman tavsiyelerini mutlaka okuyun

Dünyadaki En İlginç Doğal Yapılar

15 Ocak 2019

Dünyadaki En İlginç Doğal Yapılar

Dünya üzerinde birbirinden farklı birçok doğal oluşum bulunmaktadır. Gezginlerin di...

Devamı
Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri

15 Ocak 2019

Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri

Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri Dünya tar...

Devamı
Balkanların En Güzel 3 Şehri

14 Ocak 2019

Balkanların En Güzel 3 Şehri

Balkanlar, ülkemize yakın olması ve vize konusunda kolaylık sağlamasının yanı sıra belirli bir ...

Devamı
Ucuzauc.com