• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

ABD’ye Gitmek İçin 5 Neden

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

ABD herkesin hayalini kurduğu ülkelerden biridir. Burada bulunan metropoliten şehirleri görmek ve sokaklarında dolaşmak birçok insanın gerçekleştirmek istediği arzulardan biridir. ABD’ye gitmek için insanların sayısız nedenleri olabilir. Bu nedenler arasında 5 neden ön plandadır. Bunlar;

  • Özgürlüğün en güzel yaşandığı yer olması
  • Doğum yapmak için ideal bir ülke olması
  • Eğitim düşünenlere geniş bir skala sunması
  • Eğlencenin zirvesini görmek isteyenlerin yeri olması
  • Alışveriş cenneti olması

Bu nedenler yanında daha birçok neden sayılabilir. Ancak son yıllarda ABD’ye gidiş nedenleri içerisinde en çok tercih edilenleri arasında yukarıda sayılanlar bulunuyor.

 

Özgürlükler Ülkesi, ABD

ABD insanların başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan doyasıya yaşayabildiği bir ülkedir. En çok da bu özelliği sayesinde insanların ilgisini çekmektedir. Herkes kendi özgürlüğünü en iyi şekilde yaşamak isterken bir yandan da diğer insanların özgürlüklerini kısıtlamamaya özen gösteriyor. Özgür olmayı seven insanlar için burası bulunmaz bir cennet denilebilir. Özellikle de bir olaya ya da herhangi bir suça karışmadıysanız kimsenin gelip kapınızı çalmayacağından emin olabilirsiniz.

 

Doğum Yapacak Kadınlar ABD’ye Gidiyor

ABD’ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi de çocuk dünyaya getirmektir. Son yıllarda özellikle ünlüler arasında oldukça revaçta olan ABD’de de doğum her sene daha fazla insanın ilgisini çekiyor. Eğer ABD’ye gitmek istiyorsanız bundan daha önemli bir neden olamaz. ABD’de çocuk dünyaya getirdiğiniz takdirde çocuğunuz ABD vatandaşı oluyor. Bu da bu çocuğun her türlü Amerikan vatandaşlık hakkına sahip olması anlamına geliyor. Bir Amerikan vatandaşı gibi oy kullanabiliyor, eğitim alabiliyor ve kendisine mülk edinebiliyor. Hatta ilerleyen yaşlarında sizin de ABD’ye yerleşmenize vesile oluyor.

 

Eğitim İçin En İyi Olanaklar ABD’de Sunuluyor

Amerikan üniversitelerinin sunduğu eğitim fırsatları birçok öğrenciyi ve akademisyeni cezp ediyor. Oldukça güzel olanaklar sunması ve birçok üniversiteden alınan diplomanın dünyanın hemen her yerinde geçerli olması insanları direkt olarak ABD’ye yönlendiriyor. Birçok farklı alanda ABD üniversitelerinde ya da kolejlerinde eğitim alabilirsiniz. Ancak bunun için iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Eğitim fırsatlarını değerlendirmek için yabancı okullar listelerini tek tek inceleyebilirsiniz.

 

Eğlence Amaçlı Gitmeyi Düşünenler

ABD, eğlence konusunda dünyada en iyi yerleri bünyesinde bulunduruyor. New York, Las Vegas, Los Angeles gibi şehirler insanlara eğlencenin en uç noktasını yaşama imkânı veriyor. Dünyanın en büyük kumarhanelerinin ve gece kulüplerinin bulunduğu Las Vegas büyüleyici atmosferi ile insanları eğlencenin doruğuna çıkaran şehirler arasındadır.

 

Gerçek Bir Alışveriş Cenneti

ABD, alışveriş tutkunları için tam bir alışveriş cenneti denilebilir. Burayı ziyarete gelmeyi düşünenlerin mutlaka yanlarında boş bir valiz ile gelmesi gerekiyor. Çünkü en iyi markaların tüm ürünlerini çok iyi fiyatlardan alabilme imkânı bulunuyor. ABD’ye gelmek için insanların bunlar haricinde de birçok nedeni olduğu söylenebilir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.