• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Afrika Kıtası Gezi Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

 

Afrika. Gezegende vahşi yaşam, vahşi topraklar ve süren zengin gelenekler için böyle bir yer yoktur. Âşık olmaya hazırlanın. Afrika kendi başına bir dünyadır. Pek çok gezgin, bu kıtayı düşünürken yalnızca Fas veya Güney Afrika gibi bazı önemli destinasyonları düşünebilir, ancak her ülkenin geçmişinden geliştirilen ve görene kadar inanamayacağınız doğal güzellikler gibi birçok farklı kültür vardır. Fas çöllerinden Mısır piramitlerine, Kenya'daki Zürafa Malikânesinden Victoria Şelalelerine kadar Zimbabwe ve Zambiya ve özellikle Güney Afrika'nın çalısı... Afrika kıtasında sizi bekleyen birçok macera var! Afrika, çeşitli iklim, manzara ve vahşi yaşam ile büyük bir kıta. Ziyaret etmek için en iyi zamanı seçmek ilgi alanlarınıza ve tatiliniz sırasında görmeyi umduğunuz şeylere bağlıdır.

Doğal Güzellikler

İster geniş gözlü bir ilk çekim veya ister sık sık ziyaretçi olun, Afrika cildinizin altına giremez. Kıtanın epik öyküsünün üzerine yazdığı tuval kendisinin şaşırtıcı olması ve ziyaret etmek için yeterli sebep. Orta Afrika'nın tropik yağmur ormanlarından ve görkemli tropik sahil şeridinden Namib Çölü'nün dalgalanan kum tepelerine, Serengeti'nin imzalı savanlarından pürüzlü dağlara, yeşil tonlu yaylalara ve Büyük Rift Vadisi'nin kıtasal traversini işaretleyen derin kanyonlara kadar kendinizi bu büyük, güzel kıtada bulursunuz. Afrika’nın doğal güzelliğe gelince çok az eşi vardır.

Yeni Afrika’nın Modern Yüzü

Geçmiş, birçok Afrikalı'nın yaşamını elinde tutuyor, ancak pek çoğu geleceği kucakladı, kıtanın şehirlerine ve şehir merkezlerine yaratıcılık ve sofistike getirdi. Bazen bu Yeni Afrika, kıtanın çevre sorunlarına çözüm arayışı içinde yaratıcı bir koruma arayışı içinde ya da geçmişin kısıtlayıcı zincirlerinden kurtulmak ve gezgin deneyimini dönüştürmek istekli bir şekilde ifade edilir. Ancak, sık sık, modern Afrikalılar, yeni olanı alıyor ve eskisinin en iyisine kaynaşıyor.

Eski Afrika

İnsanların ilk kez ortaya çıktığı bu kıtada, gelenekler ve antik çağlar, Afrikalıları geçmiş nesiller ve atalara, sayısız insanın kolektif hafızasına bağlar. Birçok kırsal alanda, modern dünya hiç yaşanmamış gibi hissedebilir ve hepsi bunun için daha iyidir ve belirli bir lütuf ve alçak gönüllülük, misafirperverlik ve topluluk ruhu ile hayatta kalabilmenin eski yöntemleridir. Zamanın onur törenleri, Afrika'nın altın imparatorluklarının günlerine dayanan müzik ve asla ruh dünyalarının kaybetmediğini anlatan maskeler var. İşte eski Afrika.

 

 

Vahşi Yaşam Bonanza

Bir Nuh'un vahşi yaşam gemisi Afrika'nın manzaralarını hayata geçirir, Afrika vahşi yaşamına bu kadar çok kişilik katan somut ve bazen de derinden gizemli bir varlık gösterir. Filler, suaygırları ve aslanlar da dâhil olmak üzere, büyük canavarların çoğu Afrika'nın evini çağırıyor. Safariye gitmek bir seyahat klişesi olabilir, ancak Masai Mara'da vahşi yaşam dünyasını hareket halinde izleyen, Okavango Deltası'nda avcı ve avcı arasındaki destansı savaşları ya da gorillerle bir araya gelen bir gezgin bulamadık ve Gabon'da sörf suaygırları ve coşkulu bir çocuksu harikası durumuna indirgenmedi.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.