• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Alışveriş Yapabileceğiniz En Güzel Caddeler

Anasayfa » Haber & Duyuru

Alışveriş, geçmişten günümüze gerek ihtiyaçlarımızı karşılamak gerekse vakit öldürüp bir iki güzel eşya ve ya elbise almak için hobi olarak yaptığımız bir aktivite haline gelmiştir. Bu yazımızda sizlere alışveriş yapabileceğiniz en güzel caddeleri sıralayacağız.

Champs-Elysees

Champs-Elysees - Paris: Paris’in kuzeyinde 8. Bölgede yer alan, Concorde Meydanı’ndan başlayıp Charles de Gaulle Meydanı’nda biten bu caddede ünlü birçok mağazaya rastlayabilirsiniz. Yapı ve düzen olarak ne kadar İstanbul’daki Bağdat caddesini anımsatsa da ondan daha büyük ve daha renkli bir atmosfere sahiptir.

Eskiden tarla alanı olan Champs-Elysees 1616 yılında Marie De Médisis tarafından cadde yapılmaya karar verildi. 1709 yılında Champs-Elysees caddesi bugünkü adını aldı.

Champs-Elysees’e gelip özellikle uğramanız gereken yerlerden biri olan Abercrombie & Fitch de zevkinize uygun kıyafetler bulabilirsiniz. Ayrıca H&M, Sephora, Morgan ve Nafnaf’ta üst baş seçimi için ideal yerler arasındadır. Diğer yandan Guerlain’e uğrayarak size yakışan parfümü ve daha birçoğunu keşfedebilirsiniz. Kahve eşliğinde tatlı yemek isterseniz Ladurée bunun için iyi bir seçenektir. Disney karakterlerini herhangi bir eşyanın üzerinde görebileceğiniz Disney Store’yi de unutmamak gerekiyor. Son olarak da içinde bir sürü beğeneceğiniz takı eşyasıyla Agatha mağazası Champs-Elysees caddesinin sonunda sizleri ağırlamak için bekliyor. Ünlü Louis Vuitton mağazası da bu cadde de yer almaktadır. Arka tarafında kalan Espace Culturel Louis Vuitton’da bir sergiye girerek zihninizi dinlendirebiliriz. Bu mağazaların yanı sıra Tommy Hillfiger, Milady, Antonelli, Benetton ve daha nice mağazaların olduğu Champs-Elysees caddesi, keyifli ve güzel bir alışveriş için oldukça ideal bir seçimdir.

La Rambla

La Rambla Caddesi: Günümüzde Barselona’nın en önemli caddelerinden birisi olan La Rambla’nın, cıvıl cıvıl bir yürüyüş yolu, renkli ve keyif verici bir atmosferi vardır. Plaça de Catalunya Meydanı ile Kolombus Anıtı’nı birbirine bağlar. Adını Arapça’da “kurumuş nehir yatağı” anlamına gelen “rambla” sözcüğünden almaktadır. 13. Yüzyılda inşa edilen bu cadde, 1835 yılında devrimcilerin manastır ve kiliseleri yakıp rahipleri ve rahibeleri öldürmelerine, Franco yönetimi zamanında da çıkan iç savaşta anarşistlerin dini binalara saldırı düzenlemeye çalışırken yönetimin uçakları tarafından vurulmasına sahne olmuştur.

Cadde beş kısımdan oluşur. Bu kısımlar sırasıyla Rambla de Canaletes, Rambla del Estudis, Rambla de Sant Josep, Rambla dels Caputxins ve Rambla de Santa Monica’dır.

İlk kısım olan Rambla de Canaletes adını 19. Yüzyıl eseri olan Font de Canaletes Çeşmesi’nden almıştır. Dört musluklu bu çeşmeden içme suyu akmaktadır ve efsaneye göre kim bu sudan içerse Barselona’ya aşık olur ve günün birinde tekrar görmek için geri dönermiş. İkinci kısım olan Rambla del Estudis de adını 16. Yüzyılda yapılan bir üniversiteden almıştır. Üçüncü kısmı oluşturan Rambla de Sant Josep adını 1900lü yıllarda bir manastırdan almakla birlikte caddenin hemen hemen en renkli bölümü olduğundan pek çok kişinin beğendiği kısımdır. Caddenin dördüncü kısmı olan Rambla dels Caputxins de tıpkı üçüncü kısım gibi adını bir manastırdan almıştır. Buranın en büyük artısı ise Gran Teatre del Liceu Barcelona opera binasının burada olmasıdır. Keyifli bir akşamın adresi olarak da burayı gösterebiliriz. Caddenin beşinci ve son kısmı olan Rambla de Santa Monica da tıpkı ikinci ve üçüncü kısımlar gibi adını manastırdan müzeye dönüştürülen bir binadan almıştır. Cadde boyunca beğeneceğiniz bir sürü hediyelik eşya satan mağazalara rastlayacaksınız. Ayrıca La Rambla Caddesi’ne gelipte Barselona’nın en büyük pazarı olan La Boqueria Pazarı’nı görmeden geçmeyin deriz.

Las Vegas Strip

Las Vegas Strip – Nevada – ABD: Dünyanın hareketli ve sarhoş caddeleri arasında belki de başı çekecek olan Las Vegas Strip. Gözün alabildiğince kumarhane, otel ve alışveriş merkezinin olduğu cadde. 1930lardan günümüze kadar uzanan bir kumarhane geçmişi var Las Vegas Strip caddesinin. “Vegas’ta olan Vegas’ta kalır” lafının hakkını kesinlikle veriyor anlayacağınız üzere. Paradise ve Winchester kasabalarının arasında kalan bu hızlı caddede gidebileceğiniz mağazaları sizler için hazırladık.

Dünyanın en büyük hediyelik eşya mağazası Bonanza Gift Shop, Vegas’tan geri dönerken orayı sizlere hatırlatacak güzel bir hediyelik eşya ile dönmenize yardımcı olacaktır. Eğer para sıkıntınız yoksa Palazzo’daki alışveriş mekanları “lüks” sözcüğünü tam anlamıyla karşılayacak düzeydeler. AVM gezmeyi seviyorsanız bunun için Fashion Show Mall, Miracle Mile Shops ve Showcase Mall sizleri beklemektedir. Venedik’in kanallarında ufak bir gezinti yaparken diğer yandan da orada bulunan mağazalara göz atmak isterseniz Grand Canal Shoppes bunun için en ideal yerdir. Ayrıca Caesars Palace’ye bağlı olan The Forum Shops at Caesars da isteklerinizi karşılayabilecek yerler arasındadır. Son olarak da CityCenter’de bulunan Crystals at CityCenter, lüks modaya uygun birbirinden çeşitli ürünleriyle sizleri beklemektedir.

Nanjing Yolu

Nanjing Yolu – Şangay - Çin: Şangay şehrinin merkezinde olan Nanjing Yolu aynı zaman dünyanın en hareketli alışveriş caddelerinden birisidir. Şehir adını Jiangsu’nın başkenti olan Nanjing’den almıştır. Cadde üzerinde spor malzemesi, giysileri, ayakkabıları ve daha birçok ürünü barındıran Şangay Spor Malzemeleri Genel Alışveriş mağazasından temin edebilirsiniz. Çeşitli Çin kumaşlarını bulabileceğiniz Şangay Laojiefu Bölümü Deposu Nanjing Yolu’nun doğusunun bitiminde yer almaktadır. Ayrıca Hualin Ticari Binası, Wangkai Fotoğraf, Cai Tong De Eczanesi ve daha nice mağazalar sizleri beklemektedir.

Nevski Prospekt – St. Petersburg

Nevski Prospekt – St. Petersburg – Rusya: Dostoyevski’nin ünlü romanı “Suç ve Ceza” da geçen, Gogol’un hayranlıkla bahsettiği, Saint Petersburg şehrinin en ünlü caddesi olan Nevski Prospekt. Rus Çarı Büyük Pedro nam-ı diğer Deli Pedro tarafından yaptırılan cadde, günümüzde birçok insanın ilgisini çekmektedir. Nevski Prospekt’e alışveriş yapabileceğiniz mağazalara göz atalım. Yol üzerinde sizlere tanıdık gelecek olan Zara mağazası yer almaktadır. Sonrasında uğrayacağınız yer H&M olabilir. Burada size yakışacağını düşündüğünüz çeşitli giysileri bulmanız mümkündür. Yol üzerinde uğrayabileceğiniz diğer bir yer olan TJ Collection da alışveriş için tercih edeceğiniz yerlerden birisi olabilir. Royal Sound dükkanında çeşitli ses sistemlerine rastlamanız mümkündür. Hemen yanında yer alan Free Lance mağazası ayakkabı satın alabileceğiniz, almasanız bile en azından girip farklı ayakkabıları denemek isteyeceğiniz bir yerdir. Üst baş alabileceğiniz diğer bir mekan olan Corneliani’de kendiniz için şık bir takım elbise alabilirsiniz. Hemen karşısında yer alan Bayan Aksesuar mağazasında bayanlara özel çeşitli aksesuarlar yer almaktadır. Hemen ilerisinde yer alan Bonpoint’te çocuktan yetişkine bulabileceğiniz bir sürü giysi mevcuttur. Bunlar dışında yemek tercihinizi sokakta yer alan kaliteleri restoranlardan yana seçebilirsiniz.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.