• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Amerika’nın En Güzel 7 Kampüsü

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Eğitim ve öğretim herkes için hayatın en önemli unsurudur. Güzel bir okulda okumak, temel eğitimi en iyi şekilde almak, okurken aynı zamanda dil öğrenmek herkesin hayalleri arasında yer alıyor. Amerika eğitim ve öğretim konusunda kendini kanıtlamış en önemli yerlerden bir tanesidir. Okul hayatını burada geçirmek isteyen ve hayallerini süsleyen mesleğe kavuşmak için burada eğitimini tamamlamak isteyen birçok insan mevcuttur. Amerika’nın eğitim ve öğretim konusunda kendini kanıtlamayı başarmış en güzel 7 kampüsü şu şekildedir;

Stanford Üniversitesi Palo Alto California

Stanford Üniversitesi Palo Alto California

Amerika’nın en büyük ve eğitim konusunda da en önemli kampüslerinden bir tanesi Stanford üniversitesidir. Stanford üniversitesi Amerika’nın California eyaletinde yer almaktadır. Aynı zamanda diğer ülkeler ile karşılaştırıldığı zaman dünyanın en büyük bütçesine sahip olan 3. Üniversitesidir. Büyük ve düzenli bir yapısı vardır. Kampüs 32 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Hem burada çalışan kişilerin hem de öğrencilerin istediği her vakit faydalanabileceği sosyal ve kültürel aktiviteler mevcuttur.

Barry Üniversitesi, Berry Mountain Georgia

Barry Üniversitesi, Berry Mountain Georgia

Barry Üniversitesi Amerika’nın Georgia eyaletinde bulunan bir üniversitedir. Kampüs manzarası ile oldukça ünlüdür. İspanyol tarzı bir mimariye sahiptir.122 dönümlük bir kampüse sahip olan Barry üniversitesi spor yapmak içinde kişilere çeşitli imkânlar sunuyor. Kaliteli eğitimi ile göz önünde olan Barry üniversitesi Amerika’nın en güzel kampüsleri arasında yer alıyor.

Notre Dame Üniversitesi, South Bend, İndiana

Notre Dame Üniversitesi, South Bend, İndiana

Notre Dame üniversitesi eski dönemlerden bu yana varlığını koruyan bir üniversitedir. 1842 yılında kurulmuştur. Notre Dame üniversitesinin kendine has doğal güzelliği söz konusudur. Büyük bir arazi içerisinde yer aldığı gibi kampüs içinde gölde mevcuttur. İçerisinde öğrencilerin keyifle dinleneceği bahçeler mevcuttur. God quard adında bilinen ana bahçesi mevcuttur. Bahçe yemyeşil ağaçlarla kaplıdır. Kampüs içerisinde çeşitli aktiviteler mevcuttur. Yüzme, basketbol, futbol ve beysbol gibi çeşitli aktiviteleri yapabilirsiniz.

Güney Florida Üniversitesi- Lakend Florida

Güney Florida Üniversitesi- Lakend Florida

Amerika Birleşik Devletinin Florida eyaletinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Öğrenci sayısı her geçen gün giderek artan ve herkes tarafından tercih sıralarının en üstünde bulunan Florida Üniversitesi Amerika’nın en büyük üniversitelerinden birisidir. Kendi içerisinde stadyum, konser verilecek bir alan, spor etkinlikleri gibi yerlere sahiptir.

Cincinnati Üniversitesi- Cincinnati Ohio

Cincinnati Üniversitesi- Cincinnati Ohio

Bu üniversite diğer üniversitelerden farklıdır. Cincinnati Üniversitesi bir devlet araştırma üniversitesidir.  Üniversite 1819 yılında kurulmuştur. Her yıl yaklaşık olarak 4.000 ila 5.000 kişi arasında mezun vermektedir. En önemli bölümleri arasında mimarlık, dizayn programı, mühendislik ve işletme bölümleri mevcuttur.

San Diego Üniversitesi, San Diego

San Diego Üniversitesi, San Diego

Amerika Birleşik Devletinin San Diego eyaletinde bulunan bir üniversitedir. Farklı farklı öğrenci organizasyonları mevcuttur. Üniversitenin girişinde palmiye ağaçları mevcuttur. Öğrenciler için çeşitli aktivitelerde mevcuttur.

Rice Üniversitesi, Houston

Rice Üniversitesi, Houston

Rice üniversitesi özel bir üniversitedir. Mimari yapısı ile göz dolduran bu üniversite yemyeşil alanı ile adeta huzur veriyor.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.