• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Ankara Alışveriş Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Nüfus bakımından kıyaslandığında en çok alışveriş merkezine sahip olan illerimiz arasında ilk sırada yer alan Ankara; çarşıları ve diğer alışveriş alanları sayesinde alışveriş tutkunları için çeşitlilik sağlıyor. Güzide başkentimizin her köşesinde kendi tarzınıza özgü alışveriş alanları bulmanız mümkün olduğu için ‘’aradığımı bulamadım’’ diyerek eve dönme ihtimaliniz bulunmuyor. Ne lüks peşinde koşanları ne de indirim takipçilerini üzmeyecek olan Ankara’nın alışveriş yelpazesi ruhunuza serinlik katacak!

ANKAmall Alışveriş Merkezi

Birçok ünlü markayı bir arada sunması ve piyasada ilk kez ANKAmall ile açılan markaları içinde barındırmasıyla ön plana çıkan alışveriş merkezi, 269 mağazaya ve yeme-içme hizmeti sunan 42 farklı markaya sahip. 6 bin araca misafirlik eden ücretsiz otoparkı, restoranları, etkinlikleri, sinema salonları ve çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesi için kurulan oyun alanları ile aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ANKAmall, metro seferlerinin de olduğu merkez ilçelerden biri olan Altındağ’da konumlanıyor. 10.00 - 22.00 saatleri arasında hizmet veren ve Ankara’nın buluşma noktalarından olan alışveriş merkezinin hemen hemen her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer olduğundan emin olabilirsiniz.

CEPA

2007 yılından beri Ankara’nın batı yakasında hizmet veren CEPA, Eskişehir yolu güzergahında ve ODTÜ yerleşkesinin karşısında bulunuyor. 200’den fazla mağazasıyla giyim, elektronik ve beyaz eşya, gıda ve yapı market gibi alanda her istediğinize ulaşabileceğiniz CEPA’da, 3. katta bulunan yeme içme mekanlarında soluklandıktan sonra teras bölümünde Ankara’nın eşsiz manzarasını seyre dalabilirsiniz. 1200 araçlık açık otoparkı ve elektronik yönlendirme sistemli 2600 araçlık kapalı otopark hizmetini ücretsiz sunan alışveriş merkezi, konumunun güzelliği ve sıra dışı konsepti, verdiği kusursuz hizmetle misafirlerini son derece memnun ediyor. Hafta içi 10.00 - 22.00, hafta sonu ise 10.00 - 00.00 saatleri arasında uğrayabilirsiniz.

Optimum Outlet

Ankara’da outlet dediniz mi, akla Optimum gelir! 2004 yılından bu yana hizmette olan ve 2006 yılında yapılan ek binasıyla ülkemizin en büyük alışveriş merkezlerinden biri haline gelen Optimum Outlet, Eryaman Ayaş yolu üzerinde yer alıyor. Ayda neredeyse 1 milyon ziyaretçiye kapısını açan alışveriş merkezi, mağaza çeşitliliği ve diğer alışveriş komplekslerine oranla uygun maliyetli ürünleriyle ön plana çıkıyor. Açık ve kapalı otoparka sahip olmasına rağmen yoğun ilgi nedeniyle aracınızı yakın bir bölgeye park etmek durumunda kalabilirsiniz. Sanatsal ve kültürel faaliyetlere de rastlayabileceğiniz Optimum Outlet size eğlencenin kapılarını açacak.

Kentpark

Bir alışveriş merkezinden daha fazlasını ziyaretçilerine sunmayı hedefleyen Kentpark, alışverişten tutun da sinema, bowling salonları, çocuk eğlence merkezleri, fitness salonları ve dans okuluna kadar uzanan bir hizmet çeşitliliği sunuyor. 2010 yılında Çankaya’da kurulan ve tümüyle yerli sermayenin yapım aşamasında rol aldığı alışveriş merkezi, bünyesinde 200’e yakın mağazayı barındırıyor. Diğer alışveriş merkezlerinde bulmayacağınız türden farklı markaların da yer aldığı Kentpark, ailecek giderek eğlenceli vakit geçirebileceğiniz yerlerin başında geliyor. En üst katta bulunan yemek katında kuş sesleri arasında karnınızı doyurmak için de size farklı bir ortam hazırlıyor.

Arcadium AVM

Alışageldik alışveriş merkezlerinin çok dışında bambaşka bir konseptle karşımıza çıkan Arcadium AVM, alışveriş keyfinizi tertemiz havayla birleştiriyor. 2003 senesinde hizmete açılan ve Çayyolu’nda bulunan cadde konseptli alışveriş ve eğlence merkezinde giyim mağazalarından ev eşyaları ve oyuncaklara kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Müşterilerinin kaliteli hayat standardını ve huzurunu önemseyen bir alışveriş merkezi olan Arcadium’da, canlı müzik ve çeşitli diğer organizasyonlara rastlamanız mümkün. Açık havada alışveriş, organizasyon, bar kültürü, sıcak bir kahve veya soğuk bir dondurma! Ne arıyorsanız Arcadium’un ‘’cadde’’sinde.

Çıkrıkçılar Yokuşu

Ankara’nın Ulus semtinde konumlanan Çıkrıkçılar Yokuşu, tarihi bir çarşı olmasıyla ön plana çıkıyor. Samimi esnaflara ve uygun fiyatlara sahip olan çarşı, modern alışveriş merkezlerinden sıyrılıp tarihi bir dokuya karışmak isteyenler için çok iyi bir alternatif. Çoğunlukla manifaturacıların, tuhafiyecilerin ve perdecilerin yer aldığı çarşıda; halıcılar, mobilyacılar, kırtasiyeciler ve kuyumcular gibi birçok farklı esnafla karşılaşmanız mümkün. Yokuşun sağı ve solu boyunca uzanan dükkan ve mağazalarıyla Çıkrıkçılar Yokuşu, Ankara’da nostaljik bir gezintiye çıkmak isteyenlerin bir numaralı adresi.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.