• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Antalya’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Antalya’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Antalya

Antalya ili her yıl yerli ve yabancı olmak üzere birçok turisti her yıl kış ya da yaz ayı fark etmeksizin ağırlıyor. Antalya ili birçok farklı gezilecek yerleri ve plajları vardır. Bu plajlar sayesinde akın akın her yaz turist gelmektedir. Antalya’ya binlerce turist gelmesinden dolayı burada her mekân ayrı bir güzelliktedir. Doğası, havası, denizi, ihtişamlı manzaraları ile sevilen bir tatil bölgesidir. Yaz aylarında mutlaka bir Antalya turu yaparak Akdeniz sahillerinde keyifli anlar geçirebilir Antalya’nın gezilecek yerlerinde gezebilirsiniz. Antalya’ya gittiğiniz zaman görmeden gelmeyeceğiniz yerler şu şekildedir;

Kaleiçi

Kaleıcı

Yerli ve yabancı turistlerin en uğrak noktası Kaleiçi’dir. Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan bu yerin görkemli bir havası ve doğası vardır. Sokakları denize açılır, evleri eski Osmanlı dönemlerinden kalma evleri, kültürel mekânları ve tarihi noktalarda sizlere sunulan konaklama fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kaleiçi bölgesinde Hadrian Kapısı olmak üzere Yivli Minare gibi Kaleiçi’nde gezebileceğiniz yerler mevcuttur.

Düden Şelalesi

Duden Selalesı

Antalya ilinin adından söz ettiren ve turist akınına uğrayan yerlerinden bir tanesi Düden Şelalesidir. Geldiğiniz andan itibaren kendinizi cennete gibi hissettiren bu şelalenin zengin bitki örtüsü vardır. Düden Şelalesinde çeşitli restoranlar, sevdiklerinize hediye alabileceğiniz yerler, gezip görebileceğiniz noktalar fazlasıyla vardır. Şelalenin yukarı noktasında Büyük İskender’in buradan geçtiği esnada atlarına su içirdiği söylentiler arasında yer aldığından dolayı Antalya halkı bu noktayı İskender Şelalesi olarak tanımlıyor. Şelalenin aşağı noktası ise aşağı şelale olarak adlandırılıyor ve Lara noktasından denizlere dökülüyor. Sizlerde Antalya bölgesinde bu manzaralara eşlik ederek fotoğraflarını çekebilir muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Arkeoloji Müzesi

Arkeolojı Muzesı

Havası ve doğası bir yana müzelerinde de aynı ihtişamlı görüntüyü sergileyen ve dönemin birçok ürünlerini müze içerisinde görebileceğiniz bir müze olan Antalya Arkeoloji Müzesi Konyaaltı ilçesinde yer alıyor. Eski dönemlerde Antalya’nın bu ilçesi İtalyanlar tarafından işgale uğranıp, yabancı arkeologlar tarafından burada olan çeşitli eserler yağmalanıyordu. Bu yağmalanmaların önüne geçmek için Süleyman Fikri Ertenin yardımları ile 1922 yılında kurulan bu müze kurulmuştur. Antalya’nın eski dönemlerde ki yaşamını merak eden ve bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin uğrak noktası olan bu müze çocuklarında ilgi odağı oluyor. Dönemin çeşitli oyuncakları müze içerisinde yer alıyor.

Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahcesı

Plaj ve müzeleri gezdikten sonra farklı bir aktivite arayan insanlar için gelinebilecek en güzel yer hayvanat bahçesidir. Hayvanat Bahçesi özellikle çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi odağı oluyor. Hayvanat bahçesinde var olan çeşitli hayvanlar ve ortamın farklılığı oldukça büyüleyici. Aynı zamanda sürekli aynı aktiviteyi yapmadığınızdan dolayı da sizler içinde daha farklı bir gün olabilir. Dilerseniz hayvanat bahçesini gezdikten sonra piknik yapabileceğiniz alanda mevcuttur.

 Antalya bölgesine gittiğiniz zaman mutlaka bu noktalara uğrayarak Antalya’nın ünlü yerlerini görebilirsiniz.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.