• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Antalya’nın En Güzel Plaj ve Koyları

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Ülkemizin tatil cennetlerinden olan Antalya özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistler tarafından deyim yerindeyse akına uğruyor. Doğa ve tarihin iç içe olduğu bu şehrin özellikle koy ve plajları yoğun ilgi görüyor. Nefis kumsalları ve berrak denizleriyle bu şehirde yüzmek çok keyifli bir aktivite haline geliyor. Bu yazımızda Antalya’nın en güzel koy ve plajlarını sizler için derledik.

Kaputaş Plajı

Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kaputaş Plajı Kalkan sınırında konumlanıyor. Kıyı kısmındaki yer altı sularından ötürü denizin rengi burada turkuazın harika bir tonuna bürünüyor. Bu berrak ve temiz suda kulaç atarken geride bıraktığınız bütün sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız. Plaja inmek için geçitten geçtikten sonra 187 basamağı inmeniz gerekiyor. Bu her ne kadar zorlu bir yol gibi görünse de plaja vardığınızda her şeye değdiğini görüyorsunuz.

Konyaaltı Plajı

Muratpaşa ilçe sınırları içerisinde bulunan Konyaaltı Plajı Antalya’nın en uzun sahilleri arasında yer alıyor. Yaklaşık 7 km uzunluğundaki bu plaj ve çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran, kafe, duş, şemsiye ve şezlong kiralama yeri, tuvalet vb. yerler de mevcut.

Lara Plajı

Halk arasında Altınkum adıyla da adlandırılan plaj geniş kumsalları ve diğer denizlere nazaran suyunun daha sıcak olmasıyla ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Plaj şehir merkezine 20 kilometre mesafede yer alıyor. Fakat bu uzaklık gözünüzü korkutmasın çünkü plaj etrafında oldukça fazla konaklama tesisi alternatifi var.

Kleopatra Plajı

Şehrin en ünlü plajlarından olan Kleopatra Plajı Alanya ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor. Uzunluğu 2 km olan plajın ismiyse Mısır’ın efsane kraliçesi Kleopatra’dan geliyor. Rivayete göre Alanya ve çevresi o dönem Alanya’ya hâkim olan kral tarafından kraliçe Kleopatra’ya hediye edilmiş. Alanya’ya gelen Kleopatra günlük duşunu bu denizde alıyormuş.

Phaselis Plajı

Antik kent Phaselis içerisinde yer alan plajdaki deniz çakılsız olması ve berraklığıyla keyifli bir yüzme deneyimi vadediyor. Bunun yanında plajın tarihi bir bölge içerisinde yer alması plajı deniz turizmiyle birlikte kültürel turizmi de öne çıkarıyor. Ayrıca bölgede milli park da mevcut. Dilerseniz Phaselis Plajı’nda piknik yapma imkanınız da var.

Adrasan Plajı

Antalya il merkezine 75 kilometre uzaklığında bir masalsı koy, adı Adrasan, anlatılmaz yaşanır cinsten… Olağanüstü doğası ve masmavi deniziyle güzelliğin zirvesindeki bu eşsiz yere ilk görüşte vurulacaksınız. Doğal güzelliğinden ötürü yabancı turistler tarafından oldukça rağbet gören Adrasan Plajı ruhunuza kulak verebileceğiniz yerlerden.

Patara Plajı

Antalya’nın güzel ilçesi Kaş’ın sınırları içerisinde bulunan Patara Plajı’na ilçe merkezinden kalkan otobüslerle rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken tek şey, denizinin genellikle dalgalı olması. Bu durum yüzmeyi biraz olumsuz etkilese de olağanüstü doğası ve Patara Antik Kenti ile Antalya’nın en güzel plajları arasında kendine yer buluyor.

Olympos Plajı

Ağaç evleri ile meşhur Olympos Plajı cennetin yeryüzündeki yansımalarından bir tanesi. Yeşilin maviyi şefkatle kucakladığı bu yer hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebileceğiniz mekanlardan. Bölgede bulunan Çıralı Plajı ise Olympos’un en bilindik yerlerinden. Bu bilinirlik ise plajda bulunan Caretta Caretta’lardan kaynaklanıyor. Bunun yanında bölgede bulunan Olympos Antik Kenti’ni ziyaret ederek tatilinize farklı bir renk katabilirsiniz.

Karpuzkaldıran Plajı

Düden’in denize döküldüğü nokta olan Karpuz Kaldıran Plajı sakinlik arayanlar için ideal noktalardan. Askeri personelin dinlenme kampı olarak da kullandığı plaj sığ bir denize sahip. Konyaaltı’nda bulunmasıyla da ulaşım olarak oldukça avantajlı bir konumda yer alıyor.

İncekum Plajı

Alanya sınırları içerisinde bulunan İncekum Plajı kumsaldaki kumların çok ince olmasından dolayı bu adı almış. 1 km uzunluğundaki plajın çevresindeki çam ağaçları ise bölgede müthiş bir atmosfer yaratıyor. İncekum Plajı’nı gezi rotanıza eklediyseniz, konaklama için kamp yapmayı tercih edebilirsiniz. Burada ister kendi çadırınıza isterseniz bölgede bulunan işletmelerden kiralayabileceğiniz çadırla farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.