• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Artvin’de Gezilecek Yerler Nelerdir?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Artvin’de Gezilecek Yerler Nelerdir?

Artvin

Artvin Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde yer alan bir doğa harikası yerdir. Birbirinden güzel manzaraları, gittiğiniz her noktanın güzelliği bir diğer noktayı aratmayacak güzellikte olan Artvin bölgesi gidilebilecek, görülebilecek en güzel yerlerden bir tanesi. Artvin sadece sahip olduğu doğal güzellikleri ile değil insanları ile de oldukça meşhur. Artvin beldesine geldiğiniz zaman insanların sıcak yaklaşımları, yıllardır tanıyormuş gibi tavırları sizleri mest edecek. Artvin, doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin bir noktadır. Çeşitli gölleri, yüksek dağları ve hiç balta girmeyen ormanları ile yeşil tam anlamıyla yaşayan bir ildir. Eski dönemlerden bugüne dek şehrinde yaşattığı tarihi noktaları da vardır. Yerli ve yabancı turistlerin odağı olan Artvin’de gezip görülebilecek birçok yer vardır. Bunlar şu şekildedir;

Atatepe

Atatepe

Artvin’in merkez ilçesinde yer alan Atatepe Artvin’in istisnasız en güzel yerlerinden sadece bir tanesi. Tepede kalan bir yer olan Atatepe ister araba aracılığı ile ister yürüyerek bu güzel tepeye ulaştığınız zaman tüylerinizi ürpertecek derecede bir güzelliği söz konusudur. Kesinlikle bu tepeyi görmeden Artvin’den ayrılmayın. Dört tarafı yeşillikle ve karla kaplı dağlarla çevrili olan bu noktanın ihtişamlı bir görüntüsü vardır.

Cehennem Deresi Kanyonu

Cehennem Deresi Kanyonu

Cehennem Deresi Kanyonu Artvin’de görebileceğiniz değişik bir yerdir. Yüksekliği 200 metreyi aşan bu kanyon doğal yapısı ile gelenleri hayrete düşürüyor. Bu kadar büyük bir kanyonun nasıl oluştuğu ise merak konusudur. Cehennem Deresi Kanyonunun bulunduğu nokta ise Artvin Ardanuç ilçesine 25 kilometre mesafesinde yer alıyor. Dilerseniz gezmek ve farklı doğal yapılar hakkında bilgi almak için buraya gelebilirsiniz.

Çifte Köprü

Çifte Köprü

Artvin ilinin Çifte Köprüsünü gezmeye geldiğiniz zaman kendinizi farklı bir ülkede hissetmeniz mümkündür. Bu köprü oldukça sağlam bir yapıdadır. 19.yüzyılda yapıldığı düşünülen Çifte Köprü birçok nokta üzerinde bağlantı görevi görür. Köprünün etrafında yer alan yeşillikler ve köprünün altında yer alan dere ortama ayrı bir huzur katıyor. Kafanızı dinlemek için mükemmel bir yer olan bu köprüyü görmeye gelebilirsiniz.

Arsiyan Yaylası

Arsiyan Yaylası

Artvin iline geldiğiniz zaman yaylaya çıkmadan dönmek olmaz. Arsiyan yaylası Artvin ilinin en güzel yaylalarından bir tanesidir. Dört bir yanı göllerle kaplı olan bu yayla yeşilin ihtişamlı görüntüsü ile görenleri mest ediyor. Tam anlamıyla huzurun başkenti olarak kabul edebileceğiniz yaylayı mutlaka görmeniz tavsiye edilir. Hem huzur dolacak hem de tüm stresinizi burada atmanızı sağlayacaktır.

Yıldız Gölü

Yıldız Gölü

Kendinizi sıcak havalarda serinletmek isterseniz Artvin ilinde gelmeniz gereken tek yer Yıldız Gölüdür. Yıldız gölünde ki suyu dağlardan gelmesinden dolayı tahmin ettiğinizden bile daha soğuktur. Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bu göl sıcaktan bunalan turistlerin ilgi odağı oluyor. Suyun içerisinde durulamayacak kadar soğuk olan bu gölde tüm vücudunuz rahatlayacaktır. Artvin ilinde gezi rotanıza mutlaka bu gölü eklemeniz tavsiye edilir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.