• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Avrupa Kıtası Gezi Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Avrupa Kıtası merkezde olacak şekilde Asya Kıtası’nın batısında, Amerika Kıtası’nın doğusunda, Afrika Kıtası’nın ise kuzeyinde yer almaktadır. Dünya haritasında yarımada şeklinde görünmekte olan Avrupa Kıtası boyut sıralamasında dünyanın en küçük ikinci kıtası olarak bilinmektedir. Üzerinde 50 farklı güzel ülkeden oluşan Avrupa Kıtası tarihi yapısı uzun yıllar korunarak modern yapı arasında yerini bulmuş ve görsel şölen oluşturacak manzaralara sahiptir.  

Avrupa’nın En Güzel Şehirlerine Yolculuk

Avrupa turuna çıkılacağı zaman ilk akla gelen yerler Paris, Roma, Londra gibi şehirlerdir fakat Avrupa’nın gezilebilecek o kadar çok güzellikleri mevcuttur ki uzun yıllar gezmek isteseniz gene de bitiremeyeceğiniz çokluktadır. Avrupa denilince akla gelen bu kentler aslında çok kalabalıktır. Buralara gezilerin düzenlenmesinden ziyade daha hoş ve naif yerlere gidilmesi daha zevkli olabilir. Tabiki de büyük kentleri gezmenin hazzı bir başkadır fakat gereğinden fazla zaman kaybedilen bu şehirler insanı içine çeker ve turla geldiğiniz geziniz aslında heyecandan yoksun bir hale gelmiş olur. Avrupa’da bulunan Fransa, İngiltere, Almanya, Bosna Hersek, İspanya, Çek Cumhuriyet, Sırbistan vb. birçok ülke aslında her biri aylarca gezilmesi gereken ülkelerdir. Avrupa’da gezilmesi gereken şehirleri sıralayacak olursak;

  • Madrid
  • Roma
  • Prag

Bu şehirlerden yalnızca birkaçıdır.

1.Madrid

İspanya’nın en büyük kentlerinden birisi olan Madrid finans, sanat, endüstri, eğlence, medya, bilim, eğitim alanlarında ülkedeki çeşitliliğin en çok olduğu bölgelerden birisidir. Madrid diğer Avrupa şehirlerine göre farklı bir tarihi yapısından farklı olarak eğlence mekânları, gece hayatı, sanat etkinlikleri gibi birçok durumla iç içe bulunmaktadır.

Madrid’in son zamanlarda çok turist çekmesinden dolayı şehre olan özen artmış ve tam anlamıyla bir düzen getirilmiştir. Artık Madrid’in bütün sokakları turist çekmeyi başararak tam anlamıyla bir turizm kenti olmayı başarmıştır.

Ayrıca İspanyol mutfağı denemeden geçilemeyecek güzellikte yemekler sunmaktadır. İspanya’nın barları, enfes gurme restoranları ve eğlenceye doyamayacağınız gece kulüpleriyle mükemmel bir gezi organizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

2.Roma

İtalya’nın başkenti olan Roma kalabalık bir şehir olmasına karşın Avrupa’nın tarihi yapısı en büyük olan kenttir. Bu tarih kokan kent yüzyıllarca Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış ve bu sebepten dolayı tarihi yapısı mükemmel bir kenttir. Roma kentine gittiğinizde sokaklarını gezip Roma İmparatorluğu’ndan kalma tarih kokan duvarlarını rahatça görebilirsiniz. Bu yapıların arasında mükemmel bir süs şöleni oluşturan heykeller ve çeşmeler şehirde farklı bir güzellik oluşturmaktadır. Melek heykelleri, insan figürleri gibi parçalarla kendinizi tarihin derinliklerine atabilirsiniz.

3.Prag

1000 yıldır Çek Cumhuriyeti’nin sanat, ekonomi, eğitim, kültür merkezini oluşturmaktadır. Diğer popüler Avrupa şehirlerine göre daha küçük olan Prag, Arnavut kaldırımlı sokakları ile tarihin esintisini sizlere yaşatan, Avrupa’nın en çok turist çeken 5. şehridir. Bir diğer ismi Bin Kuleler Şehri olan Prag tarihi dokusu, eğlence mekânları ve güzel mimarisi ile birlikte Avrupa’nın mücevheri olarak görünmektedir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.