• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Avrupa Kıtasında Pasaport İstemeyen Ülkeler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Avrupa merkezde olacak şekilde Asya, Afrika ve Amerika kıtalarının tam göbeğinde yer almaktadır. Güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Norveç Denizi, batısında ise Kuzey Atlantik Okyanusu olan Avrupa Kıtası yüz ölçümü bakımından dünyanın en küçük ikinci küçük kıtasıdır. Yüz ölçüm olarak çok küçük olan kıta barındırdığı doğa güzellikleri, tarihi ve sanatsal güzellikler, ekonomik etkinlikler ve endüstriyel çalışmalar bakımından en iyileri arasındadır.

Avrupa en çok nüfus çeken kıtalardan birisidir. Bu kıtada birçok olanak mevcut olduğu için her kesimden insan buraya konaklamaya, gezmeye veya eğlenmeye gelmektedir. İnsanların Avrupa Kıtası’na gelme sebepleri arasında;

  • İş olanakları, Avrupa’nın en önemli nüfus çekme sebeplerinden birisidir. Avrupa birinci sınıf ülkelerin toplanma noktası olduğu için iş olanakları çok yüksektir.
  • Turizm faaliyetleri Avrupa’da çok önemli bir alan olmaya başlamıştır. Sahil bölgeleri, tarihi dokusu, eğlence mekânları, modern yapısı birçok turistin ilgisini çekerek gelmelerini sağlamaktadır.
  • Sanatsal olarak düşünüldüğünde Avrupa dünyanın merkezi konumundaki bir kıtadır. Özellikle Roma gibi şehirlerde tarihi yapılar, heykeller, mozaikler ve minyatürler gibi daha birçok sanatsal çeşitliliğin olduğu kıtadır.

Avrupa kıtasına pasaport istemeyen ülkeler;

Arnavutluk

Tarihten süre gelen eşsiz mimari yapısı tatil için mükemmel bir ülkedir. Arnavutluk ülkesine pasaportsuz bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz. Başkenti Tiran’da uygun maliyeti düşük bir turistik gezi yapabilirsiniz. Sadece uçak biletleri ve kimlikle girebileceğiniz ülkede yeme-içme ve konaklama diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok azdır.

Karadağ

Balkanlarda yer alan, Kosova ve Sırbistan’ın arasında yer alan ve eşsiz turistik yerleri bulunan bir Avrupa ülkesidir. Başkenti Podgorica’da özel tarihi mekanlar, eğlence mekanları ve modern yapısını görebilirsiniz. Yüksek ücretler ödemeden ve Avrupa mimarisini rahatça görebileceğiniz bir turistik geziyi Karadağ ülkesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kosova

Balkanlarda yer alan Kosova Cumhuriyeti 2 milyondan az nüfusu ile birlikte Avrupa’nın en küçük ülkelerinden birisidir. Kosova’ya pasaportsuz giriş yaparak birçok Avrupa mimarisini görebilirsiniz. Priştine’de düşük maliyetli yatığınız ulaşımı, düşük maliyetli yemek ve konaklama işlemlerini pekiştirebilirsiniz.

Makedonya

Balkanların en büyük devletlerinden birisi olarak Makedonya’ya vizesiz girişiniz mümkündür. Burada yapacağınız turistik gezilerin az maliyetli ve neredeyse hiçbir resmi prosedürle uğraşmadan turisttik gezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Yunanistan ve Bulgaristan arasında bulunan Makedonya, başkenti Üsküp’te uygun maliyetli turistik gezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Komşu ülke sayısının fazla oluşu, diğer balkan devletlerinize geçişlerinizde size kolaylık sağlayacaktır.

Belarus

Eski bir Sovyet ülkesi olan Belarus’a pasaportsuz girişler mümkündür. Resmi adı Beyaz Rusya Cumhuriyeti olan ülkeye Polonya, Litvanya, Letonya, Rusya ve Ukrayna komşu ülkelerdir. Başkenti Minsk olan ülkenin yaklaşık 10 milyon nüfusu bulunmaktadır. Avrupa’nın birçok medeniyetinin izlerini taşıyan ülke tarihi yerler olarak gezilmesi gereken bir ülkedir. Turistik amaçlı gidildiğinde tarihi yerleri, eğlence mekânları, sanatsal etkinlikleri ziyaret edilebilir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.