• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Avrupa’nın En Güzel Lunaparkları

Anasayfa » Haber & Duyuru

Lunaparklar, büyüklerin de en az küçükler kadar eğlenebildiği yerlerdir. Birbirinden farklı, eğlenceli ve adrenalin seviyesini arttıran oyunlar ve oyuncaklarla Dünya’nın birçok noktasında yer alan Lunaparklar’dan Avrupa’da yer alan en güzelleri ve en eğlenceli Lunaparkları arasında Disney World, Cedar Point, Europa Park, Alton Towers, Port Aventura, Efteling yer almaktadır.

disneyland

Disneyland- Paris- Fransa

Paris’ de yer alan Disneyland, büyüklüğü ve masal kahramanlarının hayata döndüren yer olarak oldukça dikkat çekmektedir. Tema park olarak ilk akla gelen Disneyland, farklı oyun alanlarıyla, restoran, bar ve mağazalarıyla ziyaretçileri ağırlamaktadır. Paris’den 32 kilometre uzaklıkta yer alan Marne la Vallee kasabası içerisinde bulunan Disneyland, adrenalin odaklı büyük oyuncakları ile renkli ve eğlenceli oyuncaklarıyla da çocuklarınız için unutulmaz bir gün geçirmenizi sağlayacak bir lunaparktır.

cedar point

Cedar Point-Cleveland- Amerika

Özellikle trenleri ile meşhur olan, Amerika’nın Cleveland eyaletindeyer alan Cedar Point, ayrıca Avrupa’da yer alan en güzel lunaparklar arasındadır.  Sadece trenleri ile değil adrenalin odaklı farklı oyunların ve oyunlarla da Avrupa’nın en eğlenceli lunaparklarındandır.

euro park

Europa Park- Freiburg – Almanya

Almanya’nın Freiburg kentinde yer alan ve Avrupa’da lunapark denildiğinde ilk olarak akla gelen Europa Park, ülke sınırları içerisindeki en hızlı ve en yüksek trenine sahip olmasıyla da bilinmektedir. Europa Park ta eğlenmeye gelen konuklara verilen değer kadar çalışanlarına da değer veren lunapark burada yer alan en mutlu çalışanlara sahip olmasıyla da oldukça ünlüdür.  Europa Park ayrıca farklı ülkelerin karakteristik özelliklerini de tanıtan oyunlarıyla Avrupa’nın en güzel lunaparkları arasında yer almaktadır.

efteling

Efteling- Amsterdam- Hollanda

Hollanda’nın en gözde şehirlerinden biri olan Amsterdam’a yaklaşık olarak 1,5 saatlik uzaklıkta yer alan Efteling Parkı, masalların hayal olmaktan çok gerçeğe dönüştürüldüğü bir yer olarak Doğu temalı sarayları, Uyuyan Güzel, konuşan ev, korsan tekneleri ve Hansel ve Gratel masalında şeker eviyle birebir aynı olan yapıların yanında masalsı oyunlar ve aktivitelerin gerçekleştirildiği yer olarak da bilinmektedir. Disney Land’ a benzetilse de kendisine özel oyunları ve oyuncaklarının yanında lunaparkın etrafı da doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Bütün bu özellikleri ile Avrupa’nın en güzel lunaparkları arasındadır.

port aventura

Port Aventura- Barselona- İspanya

İspanya sınırları içerisinde en çok ziyaret edilen Barselona’dan 100 kilometre uzaklıkta Sitges’ de yer alan Port Aventura içerisinde yer alan ağaçlık ve yeşillik alana ek olarak renkli oyuncaklarıyla da Avrupa’nın en güzel lunaparkları arasındadır. 4 Roller Coaster yer aldığı Port Aventura’yı ortalama olarak 3,5 milyon kişinin ziyaret ettiği Port Aventura Avrupa’nın en güzel lunaparkları arasında yer almaktadır.

alton towers

Alton Towers- İngiltere

İngiltere’nin Alton kasabasında yer alan ve kasabayla aynı ismi taşıyan Alton Towers, ülkenin de en iyi lunaparkı olarak kabul edilmektedir. Park içerisinde de ulaşım amaçlı teleferik kullanılması da bu lunaparkı ilgi çekici kılan şeylerden birisidir. Oldukça geniş bir alanda yer alan Alton Towers içerisinde yer alan oyuncaklarının yanı sıra su parkıyla da Avrupa’nın en güzel lunaparkları arasında olmaya hak kazanmıştır.

 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.