• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Avusturya’nın Orta Çağ Şehirleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Ortaçağ mimarisini, barok tarzını, göl kıyılarını, dağ manzaralarını seviyorsanız o halde Avusturya tam size göre. Avrupa’nın tatil için en çok tercih edilen ülkelerinden biri olan Avusturya’nın en güzel şehirlerinden orta çağ mimarisine sahip olan 5 tanesini sizler için sıraladık.

1. Salzburg

Salzburg

Salzburg, 12 yüzyıllık bir tarihe sahip bir şehir olarak Avrupa2nın en güzel şehri olarak kabul edilmiştir. UNESO tarafından koruma altına alınan ve Dünya Mirasları listesinde yer alan bu şehir,  doğal güzellikleriyle ve barok mimarisiyle konuklarına unutulmaz zamanlar sunmaktadır. 

2. Feldkirch

Feldkirch

Avusturya’nın en batısında bulunan Feldkirch, orta çağ dönemine ait şehir merkezi özelliği hala korumaktadır. Etrafını saran yüksek dağlar ve orta çağ mimarisine sahip sokaklarında gezebileceğiniz bu şehir de ayrıca Avusturya’nın ev yapımı şaraplarını da tadabilir ve gezinizi adeta bir gastronomi turuna çevirebilirsiniz.

3. Durnstein

Durnstein

Danube’nin aşağısında yer alan bu kent, 10. Yüzyıl ortaçağ mimarisine sahiptir. Şehir merkezinde ortaçağ mimarisinin çok daha fazla örneklerini görebileceğiniz bu şehir ayrıca, tam bir şarap cennetidir. Avusturya’nın şarap üretim bölgesinin tam ortasında bulunan Durnstein beyaz şaraplarından tatmanızı öneririz. . Nehir kenarında yükselen bu kent çok küçük olmasından dolayı da birkaç saatinizi ayırmanızı ve bu güzel kentin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

4. Bad Gastein

Bad Gastein

Avusturya’nın altın madenciliği konusunda üne kavuşmuş bu şehir 19. Yüzyılda ise termal su kaynaklarından dolayı öönemli bir spa merkezi olarak kabul edilen bir kasabadır. Krallar, kraliçeler ve döneminde çarlara ev sahipliği yapan Bad Gastein günümüzde ise mimarisi biraz farkllaşarak Belle Epoque tarzında inşa edilen yapılardan oluşmaktadır. Asilleri tedavi gördüğü bu kette sizde şifa bulmak için tercih edebileceğiniz gibi ayrıca kışın kayak merkezi olarak ziyaretçilerini ağırlayan bu şehirde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.

5. Krems

Krems

Danube ve Krems nehirlerin kesişiminde yer alan Krems kasabası, 996 yılından itibaren yerleşim yeri olarak kullanılıyor. 11 ve 12 yüzyılda altın çağlarında Krems2in en az Viyana kadar büyük olduğunu belirtelim. Günümüzde de mimarisinin ve doğasıyla konuklarını ağırlayan bu kasaba ayrıca şarap tadımı yapmak isteyenler içinde önerebileceğiniz Avusturya’nın en güzel şehirlerinden birisidir.  Krems kasabasından şaraptan önce kayısı brendisi denemenizi tavsiye ederiz. Kayısı brendisi üreticisi olan Marillenschnaps burada üretiliyor.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.