• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bagaj Seçimine Göre Gezginler ve Biletler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünya’nın her yerinden insanları bir arada görebileceğiniz havalimanlarında, herkesin ortak noktası ellerinde valizler veya sırtlarında çantalarla seyahat edecek olmaları. Peki ya size insanların bagajlarının, kişiliklerini gösterdiğini ve yaşam tarzlarını anlattığını söyleseydik!

Bagaj tipinize göre ne tür bilet almanız gerektiğine dair ipuçların bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sırt Çantalı Gezginler

Sırt Çantalı Gezginler

Sırt çantasıyla seyahat etmeyi sevenlerini çok fazla eşyaya ihtiyaç duymadan da dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Sık sık seyahat ederken görebileceğiniz bu tipte ki insanlar huzurlu, rahat ve ayı zaman da gezginler olarak son yıllarda hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Havalimanlarında seri hareketlerle check- in işlemlerini bile birkaç dakika da hal edebilen bu gezginler, daha çok bagajsız ve ekonomi sınıfının bütün ayrıcalıklarından yararlanarak en ucuza uçmayı da başaran kişilerdir. Kısa süreli bir tatil düşünüyorsanız veya bir sırt çantasına sığabilecek kadar sade ve sakin bir hayatı tercih ediyorsanız hava yollarının bagajsız seyahat ederler için kampanyalarından faydalanabilir ve uçak biletlerinde  %50’ye varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Plaza Gezginleri

Plaza Gezginleri

Seyahat etmeyi seven fakat sırt çantasını taşımaktansa minik valizlerini arkasından sürüklemeyi tercih edenlerden olabilirsiniz. Çok daha kötüsü seyahatiniz iş için olabilir ki bu durumda biraz daha koşturur vaziyette bu insanları havalimanında görebilirsiniz. İş seyahatinde olmanın verdiği gerginlik ve yetişme telaşından dolayı kesinlikle check-in sırasında bu kişilere karşı biraz mesafeli durmanızı tavsiye ederiz.  Eğer seyahat amacınız küçük bir kaçamaksa o halde minik çek çekli valizinizle ekonomi sınıfında seyahat edebilirsiniz. Seyahat programınız sabitse o halde kampanyalı biletlerden satın alabilirsiniz bildiğiniz gibi esneklik özelliği olmayan biletler diğerlerine göre hava yolu firmalarından çok daha uygun fiyata satılmaktadır. Seyahat programınız değişebilirse eğer esnek biletleri tercih etmenizi veya satın aldığınız biletler ek olarak bilet sigortalarını da tercih ederek çok uygun fiyatlara seyahatinizi güvence altına alabilirsiniz. Uçağınızı kaçırmanız veya seyahat programınızda ki değişikliklerde biletinizin yanmaması için bilet alımlarınız sırasında size sunulan seçeneklerden birini seçip kolaylıkla bilet sigortanızı satın alabilirsiniz.  

Çanta Üstünde Çanta Taşıyan Gezginler

Çanta Üstünde Çanta Taşıyan Gezginler

Memleketinizden geldiniz veya gidiyorsunuz ya da en güzeli yeni bir hayat için tamamen şehir değiştiriyorsanız, kocaman valizler üstünde valiz taşıyorsanız uçakla seyahat sizin için çok daha farklı bir boyut. Valizlerden kurtulma çabasından dolayı çanta üstüne çanta taşıyanların önünden kamyondan kaçar gibi kaçmanızı tavsiye ederiz. Valizlerden kurtulduktan sonra hayatın bütün yüklerinden kurtulmuş gibi özgür hisseden bu insanları check-in sonrasında kahve içerken sevdikleriyle konuşuyor halde bulabilirsiniz. Peki, siz bu durumdaysanız ne yapmanız gerek.

Bildiğiniz gibi uçak yolculuklarında ücretsiz bagaj hakkınız, seyahat ettiğiniz sınıfa göre değişmektedir. Ek bagaj hakkını check-in sırasında alabileceğiniz gibi uçağın doluluk oranından dolayı bazen bu sorun olabilir ve bagajınız kabul edilmeyebilir. Bu nedenle valizinizi önceden hazırlamanızı ağırlığına göre ek bagaj hakkını almanızı tavsiye ediyoruz. Çok daha uygun fiyatlarla ek bagaj almanızı sağlayan bu yöntemin yanı sıra eğer valiziniz uçak altı bagajına kabul edilmeyecek kadar ağırsa ek koltuk alarak da bagajınızı uçak içinde de taşıyabilirsiniz.

Seyahat önerileri ve havayollarının bagaj kuralları hakkında daha fazla bilgi almak için bizi takip etmeye devam edin. Ucuzauc mobil uygulamasıyla da hizmet vererek en uygun fiyata en konforlu şekilde seyahat etmeniz için bütün olanaklarını sizlere sunmaktadır.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.