• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bahar Severlere Yurt Dışı Tatil Seçenekleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Yazı severim ama çok sıcak, kışı severim ama çok soğuk mu diyorsunuz? O halde sizi bahara alalım. Bahar severler için özellikle doğanın hareketlendiği ilkbahar mevsiminde veya ağaçların yapraklarını dökmeye başladığı ve sonbaharın hüzün dolu renklerini ruhunda hissedenler için yazıyoruz. Bahar severlere yurt dışı tatil seçenekleri ;

1. Atina- Yunanistan

Atina-Yunanistan

Atina, Yunanistan’ın başkenti olmasının yanı sıra Avrupa’nın en güzel kentlerinden birisi olarak tarihler boyunca varlığını korumaktadır. Antik çağlardan beri ticaret ve kültür merkezi olan Atina, bahar mevsimlerinde de ayrı bir güzelliğe sahiptir. Türkiye’ye yakın olması da ekstra bir avantaj ve deniz sezonunun da bahar aylarında başlaması da erkenden deniz, kumv e güneş üçlüsünün keyfini çıkarmanız için ideal. Helen kültürünün hakim olduğu bu kentte Ege’nin mavi sularının ve canlanan doğanın etkisiyle de Ege mutfağının tadına yunanistan2ın farklı lezzetleriyle de harmanlanmış haline doyabilirsiniz.

2. Nice- Fransa

Nice-Fransa

Akdeniz kentlerinden biri olan Nice, Fransa’nın güneydoğu kıyısında yer almaktadır. Masmavi denizi ve bahar mevsiminde en güzel zamanlarını yaşaması da bu şehri tercih etmeniz için oldukça geçerli bir sebep. Yaz aylarına kıyasla çok daha uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz oteller, temiz denizi ve kumsallarıyla da erkenden tatil yapma keyfi sunarak ziyaretçilerin memnun kalması için bütün olanakları sunuyor.

3. Barselona- İspanya

Barselona-İspanya

Katalan kültürünün modern halini yaşatan İspanya’nın en güzel kentlerinden biri olarak karşımıza çıkan Barselona, bahar severler için tatil seçenekleri sıralamasında üçüncü sırada. Rengârenk bir kent olan Barselona’nın tarihi dokusu ve farklı mimari yapılarıyla dikkat çekerken, lezzetli yemekleriyle de yazın yorucu sıcaklarından önce dinlenme ve eğlence keyfini bir arada sunuyor. Dali ve Gaudi gibi sanatçıların eserlerini görebileceğiniz Barselona’ya seyahatler her mevsim uygun olsa da bizim tercihimiz bahar mevsimleri.

4. Venedik- İtalya

Venedik-İtalya

Aşıklar ve tarih kokan sokaklarıyla İtalya’nın her kenti her mevsim güzeldir ama Venedik, baharda daha bir güzeldir. İtalya’nın kuzeyinde yer alan Venedik, köprülerle birbirine balanmış adalardan oluşan bir şehirdir. Sarayları, dar sokakları, su kanalları ve köprüleriyle dikkat çekken bu kent, bahar mevsiminde suların yükselmesi ve doğanın canlanmasıyla ilkbaharda bir başka güzelken, sonbaharda da hüzünlü âşıklar kenti olarak daha farklı bir atmosferde ziyaretçilerini her anlamda tatmin etmektedir.

5. Prag- Çek Cumhuriyeti

Prag-Çek Cumhuriyeti

Prag, bir başkent olarak bütün görkemini Valatva Nehri üzerinde sergilerken, Orta Çağ’dan kalma eşsiz tarihi yapılarıyla da ziyaretçilerini büyülemektedir.Avrupa2nın kalbi olarak kabul edilen Prag, bahar aylarında ziyaret ederek yazın bunaltıcı sıcağı ve kışın dondurucu soğuğunu hissetmeden gezebilirsiniz. Dans Eden Evi, Prag Kalesi, Kafka Müzesi ve Astronomik Saati ile bu bölgeye özgü lezzetli yemekleriyle bahar aylarını severlere eşsiz bir tatil sınmaktadır.Bahar severlere tatil seçenekleri arasında seyahat etmek istediğiniz şehre en ucuz uçak biletini satın almak için ucuzauc mobil uygulaması üzerinden veya web sitesi üzerinden seyahat rotanıza göre uçak bileti sorgulaması yapabilir ve uçak biletinizi anında dokuz taksite varan taksit imkanlarıyla dünyanın neresinde olursanız olun satın alabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.