• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Balıkçılık İçin En İyi 5 Yer

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Ülkemizde sahil kesimlerinde yaşayanların geçimini sağladıkları balıkçılık aynı zamanda büyük şehirde yaşayanlar içinde şehrin karmaşasından kaçmak için kullanılan bir hobi olarak daha da yaygınlaşmakta. Peki ya balık tutmak istiyorsunuz fakat nerden başlayabileceğinizi bilmiyorsanız bu konuda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Tur hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebileceğiniz gibi yazımızın devamına göz atarak da balıkçılık için en iyi 5 yeri öğrenebilirsiniz.

1. Kızılırmak

Kızılırmak

Denizlerde balık tutmanın keyfi bir baka olabilir ama Türkiye’nin en büyük akarsuyunda balık tutmanın verdiği keyifli de unutmayalım. Kızılırmak farklı balık türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Tatlı su balığı sevenler ve tatlı su balık avcıları için en ideal yerlerden birisi olan Kızılırmak’ta balık tutmak için çok deneyimli olmanıza da gerek yok. Kızılırmak’ da ağırlıklı olarak Kabur Sazan balığı tutulduğunu da belirtelim.

2. Davutlar

Davutlar

Kuşadası’nda yer alan ve çok fazla bilinmeyen Davutlar, Milli Park’tır Temiz denizi, yeşillik alanları içine bir filmin içinde gibi hissedebilirsiniz. Tatilcilerin gözdesi olan yamaç paraşütü,  dağcılık ve at binme gibi doğa sporlarına da ev sahipliği yapan bu bölge de tekne turlarıyla balık avına çıkarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

3. Kurşunlu

Kurşunlu

Bursa ve Kurşunlu sahili listemize almasaydık olmazdı. Kurşunlu sahili balık avı için en ideal yerlerin arasındadır. Olta balıkçılığı için uygun olan bu sahilde farklı türden balıkları yakalama olanağınızda bulunuyor. Balık tutamazsanız da üzülmeyin kordon boyu devam eden balık restoranlarında dilediğiniz balığın tadına bakabilir ve gün batımında keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

4. Ayazma

Ayazma

Bozcaada’nın manzarasını bilmeyen yoktur. Benzersiz bir manzaraya sahip Bozcaada’da tarihi yapılarının yanı sıra Ayazma Plajı farklı balık türlerine ev sahipliği yapmaktadır ve balıkçılık için son derece uygundur. Zıpkınla balık avının hoş karşılanmadığı Bozcaada’da balık avı için oltayı tercih etmenizi öneririz. Kolyoz, Lipsos ve Karagöz gibi balıkların barındığı Ayazma Plajı’nda emeğinizin karşılığını alabilirsiniz. Balık tutamazsanız da üzülmeyin Bozcaada’nın güzel yemekleriyle karnınızı doyurup, şarabının tadına bakarak keyiflenebilirsiniz.

5. Gülşehir

Gülşehir

Nevşehir’ 20 kilometre uzaklıkta yer alan Gülşehir’de balık avında oltayla balık avlamak için idealdir.  Kızılırmak’ın bereketinden faydalanmak isterseniz, Kızılırmak’ın güneyinde bulunan Gülşehir kıyısında balıkçılık yapabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.