• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bayram’da Gidebileceğiniz En Güzel Tatil Noktaları

Anasayfa » Haber & Duyuru

Bayramlar aileyle beraber zaman geçirebilmek için en iyi zamanlardır. Bu dönemlerde şehrin kalabalığından uzaklaşmak, iş stresini atmak ve dahası sakinlemek için oldukça da uygun zamanlardır. Ülkemizde Kurban Bayramı ve Ramazan (Şeker) Bayramı arife günüyle beraber geldiği güne göre uzatılan tatillerdir. En az 3 gün olan bayram süresi boyunca evde oturmaktansa yurt içinde veya yurtdışında oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Bayramda gidebileceğiniz en güzel yurt içi ve yurt dışı tatil noktalarından bir kaçını sizler için derledik. Tercihinize göre erken rezervasyon seçeneklerinden de faydalanarak hem uçak biletinizi hem de tatilinizi çok uygun fiyatlara getirebilmek için planınızı önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Erdek

Marmara bölgesindeki tatil cennetlerinden birisi olan Erdek, Bandırma’ya yaklaşık olarak 40 dakika mesafede yer almaktadır. İstanbul’a da yakınlığıyla da yol yorgunluğunu çekmek istemeyen ve aileyle beraber bayramda gidebileceğiniz en güzel tatil noktalarından birisidir. Sahile kıyısı bulunan Erdek, yaz tatillerinde deniz, kum, güneş üçlüsünü yaşamak isteyenler için idealken, kış döneminde de doğayla iç içe yapısıyla da rahatlamanızı sağlayacak sakin yerlerde birisidir. Erdek merkezine 15-20 dakika uzaklıkta yer alan Ocaklar Köyü ve Narlı Köyü’ de bayram tatillerinizde tercih edebileceğiniz yerler arasındadır

K.K.T.C- Kıbrıs

Bayramda gidebileceğiniz en güzel tatil noktalarından birisi olan yavru vatan eğlence hayatı ve plajları ile bir tatilden bütün beklentilerinizi karşılayabilecek niteliktedir. Gündüz plajda dinlendikten sonra gece de eğlence mekânlarında ve kumarhanelerinde de farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Ailenizle beraber de gidebileceğiniz Kıbrıs, otelleri ile önünüze bütün fırsatlar sunulmaktadır. Ayrıca mimari yapılarıyla da kültürel açıdan da gayet verimli bir tatil için bayramda gidebileceğiniz en güzel yerler arasında Kıbrıs’ı değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Kapadokya

Bayram tatillerinde Peri Bacaları’ nın eşsiz büyüsünü yaşamak ve balonla mini bir maceraya atılmak için Kapadokya’da bayramda gidebileceğiniz yerlerden birisidir. Kültürel olarak dolu dolu bir tatil geçirmenize olanak sağlayan Kapadokya ayrıca ATV sürüşleri, deve gezileriyle de ve doğal güzellikleriyle de her zaman ziyaret edebileceğiniz yerlerden birisidir.

Fethiye

Muğla’dan ulaşabileceğiniz Fethiye, uçakla da ulaşım sağlayabileceğiniz doğal güzelliğiyle de sizi büyüleyecek yerlerden birisidir. Ormanlık alanları, kelebek vadisine ek olarak masmavi denizi ve eğlenceli gece hayatıyla da bayramda giderebileceğiniz en güzel tatil noktalarından birisidir.

Antalya

Tatilin merkezi olarak kabul edilen Antalya’da Mayıs ayından itibaren Eylül, Ekim ayının sonlarına kadar denize girilebildiği göz önünde bulundurulursa bayram tatillerinizde gidebileceğiniz yerlerden birisi olabilir. Otelleri çocuklar için de uygun olmakla beraber ailece tatil yapabileceğiniz ve herkesin de beklentisini karşılayabilecek bir potansiyelde olan şehir içinde kalabileceğiniz gibi, Kemer, Beldibi, Olimpos veya Kaş gibi ilçelerinde de tatilinizi yapabilirsiniz. Yurt içinde hizmet evren bütün hava yollarının Antalya’ya uçuş gerçekleştirmesi ulaşım konusunda alternatifleriniz ve ucuz uçak bileti için avantaj sağlamaktadır.

Amsterdam

Yurt içinden ziyade uzun bir bayram tatilini yurt dışında değerlendirmek isterseniz, müzeleri, tarihi yapılarıyla ve farklı eğlence hayatıyla bambaşka bir deneyim için Amsterdam’da bayramda giderebileceğiniz en güzel tatil noktalarından birisidir. Red Light sokağının eğlencesinde sabahlara kadar zaman geçirirken, gündüz de Van Gogh müzesi gibi farklı sanat eserlerinin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Her şeyden biraz biraz yaşamak için Amsterdam kesinlikle bayram tatilinizi değerlendirebileceğiniz şehirlerden birisidir.

Maldivler

Yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz Hint Okyanusu ortasında yer alan adalardan oluşan Maldivler ‘de yaşarken cenneti görme imkânı sağlamaktadır. Turkuaz rengi denizi, beyaz kumsalları ile huzurlu zaman geçirebileceğiniz Maldivler ’de bayramda gidebileceğiniz en güzel tatil yerlerinden birisidir.

Yunan Adaları

Maldivler fazla uzak geldiyse size o halde ülkemize daha yakın mesafede yer alan Yunan Adaları da bayramda gidebileceğiniz yerler arasında tercihiniz olabilir. Plajları ile dikkat çeken Yunan Adaları, beyaz ve mavinin mükemmel uyum sağladığı mimarisiyle de dikkat çekmektedir. Bayramda ailenizle beraber huzurlu ve keyifli bir tatil için Yunan Adaları’nı da göz önünde bulundurabilirsiniz. Ülkemizden direk olarak hava yolları ile ulaşımın mümkün olduğu Yunan Adaları bayramda gidebileceğiniz en güzel tatil noktalarından birisidir.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.