• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bolu’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Bolu’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Bolu

Bolu, kış turizmine yön veren, kışın gidilebilecek en iyi yerlerden birisi olan bir ildir. Buraya gelen herkes gerçekten tam anlamıyla kış ayını hisseder. Özellikle İstanbul ve Ankara illerine olan yakınlığı sayesinde kolaylıkla buraya ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’da oturan kişiler hafta sonunu farklı bir yerde geçirmek isterlerse tercih edebilecekleri yerler arasına mutlaka Bolu’yu eklemeleri gerekir. Yemyeşil bir doğaya sahip olan Bolu sadece kış aylarında değil 4 mevsim boyunca buraya gelen misafirlere unutulmaz manzaralar veriyor. Doğal güzellikleri bir yana tarihi güzellikleri ile de ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Bolu’nun yemekleri ile ünlü olduğu herkes tarafından biliniyor. İki günlük bir hafta sonu tatilini burada geçirerek hem ziyafete katılabilir hem de muhteşem manzaralara şahitlik edebilirsiniz.

Abant Gölü

Abant Gölü

Bolu’nun hiç kuşkusuz en ünlü ve en meşhur yerlerinden bir tanesi Abant Gölü’dür. Abant Gölü yaz, kış en çok gelinen mekânlardan birisidir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Abant Gölü doğa harikası bir yerdir. Buraya gelen kişiler huzurlu bir ortama kavuşur ve burada bulunan çeşitli bitkiler ile karşılaşabilir. Yılın her mevsiminde ayrı bir doğal güzelliğe sahip olan Abant Gölü mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı

En az Bolu Abant kadar rağbet gören ve merak edilen yerler arasında Yedi Göller Milli Parkı yer alıyor. Bolu’ya 42 kilometre uzaklıkta yer alan bu eşsiz yerde çeşitli göller vardır. Bu göllerden bazıları; Seringöl, Büyükgöl, Deringöl, Küçükgöl, Sazlıgöl, Nazlıgöl ve İncegöl olarak tam 7 adet göle sahiptir. Her birinin farklı bir manzarası ve güzelliği mevcuttur. Koruma altına alınan Yedigöller de en büyük göl Büyükgöl’dür. Büyükgöl de Canlı alabalık yetiştirilir. Yedigöller Milli Parkının içerisinde 100’ü aşkın çeşitli kuşun yaşadığı söylentiler arasındadır. Buraya geldiğiniz zaman bol oksijenli, tertemiz havada bir doğa yürüyüşüne çıkabilir, karşınıza çıkan manzaralarda kendinize güzel anılar bırakarak bu eşsiz yerin fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kış turizmi, kış tatili denilince akla ilk gelenlerden bir tanesi kayak yapmaktır. Kayak yapmanın ayrı bir zevki ve eğlencesi vardır. Bembeyaz manzaralara karşı kendinizi kızaklar ile birlikte belirli bir eğimden aşağı bırakarak heyecanın dibine vuruyorsunuz. Bolu’da var olan gölleri gezdikten sonra son durağınız mutlaka burası olmalıdır. Hem farklı bir aktivite hem de hiç denemediğiniz için eğlenceli olacaktır. Ülkenin en önemli kayak merkezlerinden bir tanesi olan Kartalkaya Kayak Merkezi her yıl kış aylarında binlerce kişiyi misafir ediyor. Buraya ister günübirlik, isterseniz de konaklamalı olarak gelebilirsiniz. Konaklama yapabileceğiniz birçok otel bulunur. Genel olarak burada kayak sezonu aralık ayında başlar ve mart ayının sonuna kadar devam eder. Sizlerde bu tarihler arasında Bolu’da olacaksanız mutlaka kayak yapmanız önerilir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.