• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bulgaristan Gezilecek Yerler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Bulgaristan tarihi boyunca Romalılardan Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapma özelliği taşımaktadır. Doğası, denizi, plajları, kayak pistleri ile ün salmıştır. Başkenti Sofya tarihi, turistik açıdan dolu dolu bir şehirdir. Bulgaristan kendine has köyleri ve gelenekselliği ile özel bir yapıya sahiptir. Buradaki güzelliklerden etkilenmemek olası değildir. Bulgaristan ve şehirlerini keşfetmek, tatil yapmak güzel bir seçenek olabilir.

Bulgaristan harika doğa yürüyüşlerine sahip, yazları enfes plajları ile, kışları kış sporlarına hizmeti ile Avrupa'nın belki de en dikkat çekici ülkelerinden biridir. Bulgaristan Balkanlar'ın kalbidir. Zengin bir tarihi, kültürü, gelenekleri olduğundan gezilecek yerleri de bir o kadar dolu doludur. Başkenti Sofya ucuz bir şehirdir. Sofya sokakları gezilirken vazgeçilmez şey tramvaylardır. Bulgaristan demek Sofya demek olduğundan Sofya’da da ilk gezilmesi gereken yer Vitosha Caddesidir. Burası aynen İstiklal Caddesine benzer.

Rila Manastırı

Rila Manastırı Bulgaristan'ın en görkemli manastırıdır. Tam bir doğa parkı olarak bilinir. Bu kutsal yapıları dikdörtgen şeklindedir. Sadece Bulgaristan da değil Güney Avrupa’da da en turistik yerlerden biridir. Tarihi ve turistik yerlerdendir. 

Aziz George Kilisesi

Bulgaristan'ın başkentinde yer alan Aziz George Kilisesi ülkenin tarihini ve zengin kültürünü yansıtmaktadır. Bulgaristan seyahatinde olmazsa olmaz gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. 

Ulusal Tarih Müzesi

Bulgaristan'ın en büyük müzesidir. Burada tarih, arkeoloji ve güzel sanatlar adına eserler bulunmaktadır. Tarihini tam anlamıyla anlatan bu müzede gezip görülmesi gerekenler arasında olmazsa olmazdır. 

  • Bulgaristan'ın başkenti Sofya’dır.
  • Bulgaristan çok zengin bir tarihe sahiptir.
  • Bulgaristan yemyeşil bir doğaya sahiptir.
  • Bulgaristan'ın 16.büyük ülkesidir.

Bulgaristan'ın Antika Pazarı her zaman ilgi çeken noktasıdır. Burada sadece antika eşyalar değil, hediyelik eşyalarda satılır. Ve fiyatlar uygun olduğundan gerek kendi halkı gerekse ziyarete gelenler açısından tercih edilen bölgesidir. Bu pazar her gün kurulmaktadır. Ivan Vazov Ulusal Tiyatro; şehrin en eski parkı içinde bulunan tiyatro binasıdır. Burada ülkenin en ünlü tiyatrocularının sanatları sergilenir. Bulgaristan'ın doğasal güzelliği her zaman kayda değer özelliktedir. Merkez Balkan Ulusal Parkı işte bu anlamda görülmesi gereken alanlarından biridir. Burada ağaç, çiçek, hayvan ve bitki türleri vardır ki; bütün bunlar bir doğa harikası olup Bulgaristan gezisinde mutlaka yer almalıdır.

Gelenekselliği Koruyan Bir Ülke

Bulgaristan gelenekselliğini koruyan bir ülke olduğundan gerek yemekleri gerek mekânları ile dikkat çekicidir. Bulgaristan gezisini tercih eden birisi bu açılardan da gezip görülmesi gereken yerleri listesine almalıdır. Bulgaristan'a gitmek için Bulgar vizesine ihtiyaç vardır. 7 milyonluk nüfusu olan bu ülkede değerli turistik yerleri ve metropol'ün farklılığını yaşayacağı bir ziyaret olacaktır. Bu ülkede doğası ile nefes alınır, tarihi ile kaybolunur, doya doya yaşanır, coğrafyası ile de yazı kışı her yönüyle karşılanır. Gerek yaz gerek kış sezonu ile özellikle kayak zamanında dünyanın her tarafından turistler gelir. Kayak meraklıları için Bulgaristan en doğru adrestir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.