• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Bursa Yenişehir Havaalanı

Anasayfa » Havalimanları

Bursa Yenişehir Havaalanı

Ülke/Şehir: Türkiye Bursa Yenişehir

Açılış Tarihi: 3 Kasım 2000

Şehir Merkezine Uzaklık: Bursa’nın Yenişehir ilçesinde yer alan havalimanıdır. Havalimanın şehir merkezine uzaklığı 42 kilometredir.

Ulaşım: Bursa Yenişehir havalimanına gidebilmeniz için pek çok ulaşım alternatifi mevcuttur. Şahsi araçlarınızla gidebileceğiniz gibi otobüs ya da ticari taksiler ile de kısa sürede havalimanına varabilirsiniz.

Havalimanı Kodu: YEL

Havalimanı Tel: 0224 781 81 81

Havalimanı Adresi: Bursa Cd. No:50, 16900 Yenişehir Bursa

 

Bursa Yenişehir Havaalanı Hakkında

Hizmete giriş yılı 2000 olan Bursa Yenişehir Havalimanı, 1944 yılında askeri bir üs olarak açılmıştır. Uzun yıllar boyunca askeriyeye hizmet eden havalimanı, sonraki yıllarda artık hem askeri hem de sivil havacılığa yardımcı oluyor. Terminal binası büyüklüğü 12716 metre kare olan Bursa Yenişehir Havalimanı, Bursa şehir merkezine de oldukça yakındır. Çok büyük gövdeye sahip olan uçaklar ve kargo uçakları rahatlıkla iniş ve kalkış yapabilirler. Modern tesislere ve modern terminallere sahip olan Bursa Yenişehir Havalimanında yalnızca pist yoktur. Pistlerin yanı sıra, taksiler için yollar, apronlar, apronları piste bağlamaya yarayan yollar, terminal binaları ve ek hizmet binaları yer alıyor. Yolculukların daha rahat ve keyifli geçebilmesi için, seyahatten önce yolcuların dinlenmesi ve yemek yiyebilmesi için yiyecek, içecek ve dinlenme alanları da mevcuttur.

Bursa Yenişehir Havalimanı iç hatlar terminali 2030 metre karedir. 7 adet check-in banko yeri mevcuttur ve gelen yolcuların bagajlarını rahatlıkla kontrol ettirebilmesi için konveyörler yer alıyor. İç hatlar terminalinde toplamda 2 adet kafeterya yer alıyor. Kafeteryaların yanı sıra bir adet büfe ve sağlık ünitesi de yer alıyor. Havalimanı bünyesinde çalışan Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları sayesinde uçuşlar en kaliteli şekilde gerçekleştiriliyor. Dış hatlar terminali ise 3573 metre karelik bir alan üzerine kuruludur. Banko sayısı yine 7 adettir. Giden yolcu ve gelen yolcu pasaport kabinleri 4’er adetten toplamda 8 adettir. Engelli yolcular için de bir adet asansör mevcuttur. Tıpkı iç hatlar terminalinde olduğu gibi dış hatlar terminalinde de iki adet kafe bulunuyor, Sağlık birimi bulunuyor ve bazı bürolar yer alıyor. Bu bürolarda evrak ve para gibi vize işlemleri gerçekleştiriliyor.

Seyrüsefer hizmetleri ile de oldukça kaliteli bir şekilde tercih edilen Bursa Yenişehir Havalimanında yaklaşma kontrol ve meydan kontrol hizmetleri de sağlanıyor. Radarsız bir şekilde sivil ve askeri yaklaşma kontrol hizmeti de sunuluyor. Havacılık bilgi yönetimi ofisine de sahip olan Bursa Yenişehir Havalimanı, en uygun ekipmanlarıyla çalışmaya devam ediyor. Uçuşlarını ise dört ana kısımdan oluşturuyor. Kalkış kısmı ile başlayan uçuşlar seyrüsefer ve yaklaşma kısmıyla devam ediyor ve iniş olarak tamamlanıyor. Hem güvenilir hem de konforlu uçuşlara katılmak istediğinizde, Bursa Yenişehir havalimanına güvenebilirsiniz.

                 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.