• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Çocukla Rahat Gezebileceğiniz Ülkeler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

 

Çocuklarla gezilebilecek şehirler ve ülkeler de oldukça fazladır. Çocuk büyüyene kadar, evde oturmak dışarı çıkmamak çocuk ve ebeveynler için oldukça zor olacaktır. Farklı ülkeler, değişik kültürler, çocuğun duygusal ve zihinsel gelişimi için oldukça faydalı olacaktır. Büyüme çağında ne kadar farklı uyaranlar alırsa, çocuğun zihinsel gelişimi, o kadar hızlı olacaktır. Seyahat esnasında, aile dostu oteller ve uygun seyahat koşullarını da hazırlamak gerekir. Seyahat öncesi yapılacak bir ön çalışma ve araştırma bunun için yeterli olacaktır.

Çocukla Gidilebilecek Ülkelerin Tanıtımı

Bazı şehirler, çocuklar için eğlenceli ve eğitici özellikler taşırlar. Çocuğun, yaş grubu da gidilecek yerlerin belirlenmesinde temel etkendir. Çocukla gidilecek ülkelere verilecek örnekler şunlardır:

  • Kaliforniya’da bulunan Disneyland verilebilir.
  • Danimarka’nın Kopenhag şehri
  • Kanada
  • Avusturya’da Viyana
  • Hollanda en önde gelenleridir.

Kaliforniya’daki Disneyland, tüm masal kahramanlarının ve şatolarının figürleri ile doludur. Oyun trenleri ve parkları ile çocukların zevkle vakit geçireceği yerler arasındadır.

Hollanda ise yel değirmenleri ve su kanalları ile çocuk dostu ülkeler arasındadır. Tekne turları ile şehirde kanallar arasında çocuklarla farklı bir deneyim yaşanabilir.

Danimarka’nın Kopenhag Şehri’nde Guinness Müzesi, çocuklar için eğitici müzelerden biridir. Burada, kırılan rekorlar kitabına girmiş her şeyi görmek mümkündür. Ayrıca, legoları ile ünlü bir şehirdir.

Kanada da çocuk dostu ülkelerden biridir. Çok fazla sayıda müzeye, ücretsiz gitmek mümkündür. Yeşil alanları ve doğa parkları oldukça fazladır.

Avusturya’da da çok sayıda tarihi müze yer almaktadır. Sisi Müzesi, masal kahramanlarını anımsatan atmosferi ile çocuklar tarafından oldukça ilgi çekicidir.

Çocukla Seyahat Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar

Çocukla seyahat esnasında iyi bir plan yapmak gerekir. Nereye gidilir?  Nerede kalınır? Aile dostu otel ve pansiyonlar nerededir? Seyahat çantasında neler bulunmalıdır? Tüm bu soruları cevapladıktan ve önlemleri aldıktan sonra yola çıkmak en uygunudur. Küçük çocuklu aileler için, araba yolculuğunda sık molalar verilmelidir. Uçak yolculuğu şayet uzun sürecekse, havaalanına yakın yerlerde o günü geçirmek en uygun seçimdir. Çocuk için mutlaka el çantalarında oyuncak ve atıştırmalıklar bulunmalıdır. Atıştırmalıklar sağlıklı hazırlanmalı, su çantada mutlaka bulunmalıdır. Küçük bebekle çıkılacaksa, gereğinden çok fazla bez konulmalıdır. Ayrıca, yelek ve hırka, değişen hava sıcaklıkları için bulunması gereken kıyafetler arasındadır.

Çocukla Kalınacak Oteller

Çocuklar çabuk yoruldukları için, kalınacak otel de parklara ve denize yakın olmak zorundadır. Şehir merkezine ya da eğlence merkezlerine uzak kalan oteller, çocuklar için yorucu olacaktır. Kültür turları, çocuklar için zor olabilir. Özellikle çetin doğa şartlarında yapılanlar.

Masal kahramanlarının olduğu eğlence merkezleri, tabiat içerisinde bisiklet turu yapılacak mekânlar seçilmelidir. Oteller mutlaka, çocuk dostu olmalıdır. Apart tarzı evler de çocuklar için, rahat edecekleri mekanlardır. Çocuklar erken kalkıp, kolay acıkabilirler. Bu nedenle, müstakil evlerde bulunan mutfaklar anne için önem taşır.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.