• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Çocuklar İle Birlikte Gidilebilecek En İyi 6 Lunapark

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Çocuklar İle Birlikte Gidilebilecek En İyi 6 Lunapark

Hiç kuşkusuzdur ki çocukların en sevdiği ve en eğlendiği yerlerden biridir lunaparklar. Küçükten büyüğe herkesin tercihi olan lunaparklar günümüzde daha da eğlenceli, bol aktiviteli bir ortam haline getirilen daha çok geliştirilen lunaparklar, çocuklarınızın gerek eğlenme açısından gerek ise de motor becerilerini geliştirebilecekleri bir alan olmaktadır. Lunapark deyince aklınıza hemen dönme dolaplar, çarpışan arabalar, hız trenleri, gondollar, uçaklar geldiğini biliyoruz. Evet, tam da öyleydi ama yıllar önce. Şimdi ki zamanımızda lunaparklar iyice gelişmiş olup çocuklarımıza ve onların eğlenmesini bekleyen aileler için daha kapsamlı bir alan olmaya başladı.

Çocukların motor becerilerini, zihinsel gelişimlerini, el-göz koordinasyonunu ve daha birçok konuda faydası olabilecek birçok lunaparklar bulunmakta. Bunların yanı sıra çocuklar eğlenirken anne ve babalar boş boş ayakta beklemesinler diye onlar içinde aktiviteler mevcut olmakla beraber çok kapsamlı alanlar haline gelmiştir.

Çocuklar Lunaparkları Neden Daha Çok Sever?

Çocuklar Lunaparkları Neden Daha Çok Sever

Çocuklar oyun ile alakalı her şeyi çok severken, lunaparklara karşı daha ilgili daha aşıkdırlar. Çünkü lunaparklar eğlence bakımından daha kapsamlı olmakla beraber yaz aylarında hele de akşam olduğunda ışıklarını yaktığı zaman lunaparklara sadece çocuklar değil, gönlü halen çocuk olan büyükler de gitmeden edemez.

Eskiden Lunaparklar Nasıldı?

Eskiden Lunaparklar Nasıldı

Eskiden derken yıllar önceki lunaparkların, yanıp sönen renkli ışıkları, cıvıl cıvıl insan sesleri, pamuk helva dağıtan amcalar, elma şekeri dağıtan ablalar, meşhur donurmacıların, dondurma verirkenki şakaları, haşlanmış mısır dağıtan abiler, soğuk su satmak için dolaşan gençler ve tabi mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar. Yıllar hızla akıp giderken lunaparkların bazılarında bu gelenek devam etse de bazıları daha profesyonel, daha konseptli, daha gelişmiş olup birçok seçeneği olan lunapark haline geldiler. Bunların yanı sıra bazı lunaparklarda çocuklar için meslekleri tanıma amaçlı bölümler, hayvanları tanıtan küçük akvaryumlar ve daha birçok aktivite ile lunaparklar bulunmakta.

Gelelim sizler için araştırdığımız, çocuklar ile birlikte gidilebilecek en iyi 6 lunaparkları listelemeye. İşte aşağıda sizler için araştırdığımız en iyi 6 lunapark;

İsfanbul Tema Park Vialand

İsfanbul Tema Park Vialand

2013 yılında açılışı gerçekleşen isfanbul tema park vialand hem çocuklar için hem gençler için hem de yetişkinler için çok kapsamlı bir eğlence merkezlerinden biridir. Oyun alanları, eğlence merkezleri, alışveriş alanları ve kafeleri ile birçok eşsiz güzelliğe sahip.

Viaport Lunapark

Viaport Lunapark

Küçükten büyüğe her kesime eşsiz bir eğlence imkanı sunan sınırları zorlamak isteyenler için bile harika ortamlar yaratan Viaport lunapark her gencinden yaşlısına her kesime uçsuz bucaksız eğlenme imkanı sunuyor. Çocuklarınız dönme dolapta eğlenirken siz ebeveynler kendi ilginizi çeken aktivitelerle meşgul olabilirsiniz.

Babalu Eğlence Parkı

Babalu Eğlence Parkı

İstanbul Başakşehir ilçesinde bulunan Babalu eğlence merkezi de yine en güzel mekânlardan birisi. Çocuklarınızın bütün birikmiş enerjilerini en güzel em faydalı şekilde harcayabileceği ortamlardan birisidir. Yalnız Babalu eğlence parkına anne ve babası olmadan tek başına giriş yasaktır.

Viasea Tema Park

Viasea Tema Park

Viaportun yanı sıra açılan diğer eğlence merkezlerinden birisidir. Çocuklarınızla birlikte sizlerinde eğlenebileceği birden fazla aktivitesi bulunmaktadır.

Moi Park

Moi Park

Moi park kapalı eğlence merkezlerinden biri olup adrenalin isteyen ya da küçük çocuklar için daha sade eğlenceli ortamlarda aradığını bulabileceği harika bir ortamlardan biri.

Bostancı Lunapark

Bostancı Lunapark

Bostancı lunaparkta çocuklarınızı eğlendirirken, kendi çocukluğunuzu da rahatça yaşayabileceğiniz gönlünüzce eğlenebileceğiniz en güzel parklardan birisi.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.