• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Denizli Çardak Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Denizli Çardak Havalimanı

Ülke / Şehir: Denizli/Türkiye

Açılış Tarihi: 1991

Şehir Merkezine Uzaklık: 63 km

Ulaşım: Denizli Çardak Havalimanına taksi minibüs gibi oto yolu taşıtları ile ulaşım sağlanmaktadır ayrıca havalimanının anlaşmalı olduğu araç kiralama firmalarından da özel araç isteyerek hızlı ve kolay bir şekilde istediğiniz bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatta havalimanı özel servisleri ile de kent merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür.

Havalimanı Kodu: DNZ

Havalimanı Tel: 0(258) 846 11 39

Havalimanı Adresi: 20350 Çaltı Köyü Çardak/ Denizli Türkiye

 

 Denizli Çardak Havalimanı Hakkında

Denizli Çardak Havalimanı ülkemizin Eğe bölgesinde bulunan ve Horoz<u ile ünlü Denizli şehrinde 1991 yılında faaliyetlere açılmış askeri ve sivili nitelikleri kategorisinde faaliyet gösteren havaalanlarından birisidir. Hizmete girdiği yıllar küçük bir terminale sahip olan havaalanı kaliteli hizmetleri sayesinde zamanla büyüyüp genişlemiştir. 1991 yılında hizmete giren havaalanın açılış töreni ise daha 2008 yılında gerçekleşmiştir. Yaklaşık 18.7398 km2 büyüklüğe sahip olan havalimanı Denizli’nin Çardak ilesinin Çaltı köyünde konumludur. İç ve dış hatlarda uçuş seferi düzenleyen havalimanını VIP hizmet seçenekleri de mevcuttur. DHMI Tarafından işletilen Çardak Havaalanı Pegasus, Anadolu Jet ve Turkish Airlines gibi lider firmalarla anlaşmalı olup iç ve dış hatları uçuş seferi düzenlemektedir.  Ayrıca Çardak havaalanı iç ve dış hatlar terminali haricinde gencel havacılık terminali ile uçuş hizmeti sunmaktadır. Bu sayede havalimanında uçuş esnasında herhangi bir güvenli sorunu da yaşanmamakta ve yolcular güvenli bir şekilde uçuş sağlamaktadır

Ulaşım için değişik seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Taksi, toplu taşıma araçları ve hususi araçlar ulaşım için oldukça idealdir. Denizli Çardak havalimanı Denizli’nin Çardak ilçesinin Çaltı köyünde faaliyetlerine başlamıştır. Limanın şehir merkezine uzaklığı 63 km’dir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüs, minibüs taksi, havalimanı özel servisler ve araç kiralama ile sağlanmaktadır. Eğer Havalimanından kent merkezine veya şehir merkezinde havalimanına uygun fiyatlar ile ulaşım sağlamak istiyorsanız, şehir merkezinde en çok kullanılan otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz.  Araç kiralama hizmetlerinde ise esnek fiyatlar uygulanmaktadır  

Denizli Çardak Havalimanı yakın mesafesinde, Acıpayam Otogarı, Dazkırı otogarı, Dinar otogarı, Burdur Otogarı, Tefenni Otogarı, Keçiborlu otogarı, Çivril Otogarı, Denizli otogarı yer alır.

Denizli Çardak Havalimanı, uçuş hizmetleri dışında birçok hizmeti bir arada bulunacağınız havaalanları içerisinde yer alıyor. Havaalanından uçak beklerken ya da uçuş sonrasında şahsi ihtiyaçlarınızı karşılamak adına birçok hizmetler mevcuttur. Örneğin; yolcuların rahatsızlanıp hastalanması gibi problemlerde muayene olabileceği sağlık hizmetleri mevcuttur. Bunun dışında havaalanında istediğiniz bölgeye rahat ve kısa zamanda ulaşabilmeniz için taksi ve araç kiralama hizmetleri banka ve finansal ihtiyaçlarınız için birden fazla bankanın ATM’leri özel eşyalarınız saklayabilmeniz için dolaplar, turizm danışma hizmeti ve can ve mal güvenli için güvenli hizmeti gibi birçok hizmet olanakları bulunuyor.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.