• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’da En Çok Bilinen ve Konuşulan 5 Dil

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünyada En Çok Bilinen Ve Konuşulan 5 Dil

Dünya genelinde birçok ülke bulunmaktadır. Her ülkenin kendine özgü yaşam tarzı başta olmak üzere birçok özelliği bulunuyor. Bunların başlıca faktörleri dil farkı her ülkenin kendi dili ve şivesi vardır. Doğar doğmaz kendi ülkemizin ana dilini konuşmaya başlarız. Dünyada en çok konuşulan dillerin en önemli özelliğini nüfus oluşturuyor. Nüfus yorgunluğu çok olan ülkeler ve aynı zamanda tüm ülkelerde geçerli dil olarak ön plana çıkıyor. Dünyada en çok konuşulan ve bilinen diller olarakta sıralamaların üstünde yer alıyor. Bu dilleri bilen kişiler daha avantajlı ve rahat bir şekilde farklı ülkelere gidip hem yaşayabilir ve seyahat edebiliyor.

Dünyanın En Çok Konuşulan Ve Bilinen Dili Çince

Dünyanın En Çok Konuşulan Ve Bilinen Dili Çince

Dünya üzerinde en çok konuşulan ve bilinen dil olma özelliğini taşıyor. Nüfus yoğunluğu çok olmasından dolayı çok fazla kişiye hitap eden bir dil olarak Çince ön planda. 1.3 milyar kişinin dünya üzerinde en çok konuştuğu dil olarak ilk sırada yer alması oldukça önemli bir yere sahip.

En Çok Konuşulan Ve Yaygın Dil Olan İngilizce

En Çok Konuşulan Ve Yaygın Dil Olan İngilizce

Dünyanın en çok konuşulan ve tercih edilen en yaygın ortak dili olarak İngilizce 2.sırada. İngilizce özellikle turizm açısından çok önemli olarak karşımıza çıkıyor. Dünya üzerinde 430 milyon kişinin en çok konuştuğu ve bildiği dil olarak İngilizceyi görmekteyiz. Dünya üzerinde en yaygın konuşulan 1.5 milyar kişiye hitap eden dil olarak İngilizce bilinsede resmi dil olarak İngilizceyi kabul eden ülkelerin bile anadili farklı olmasından dolayı İngilizce 2. Sırada yer alıyor.

En Çok Konuşulan Ve Bilinen Dil İspanyolca

En Çok Konuşulan Ve Bilinen Dil İspanyolca

Dünya üzerinde yine geniş kitlelere hitap eden bir dil olarak kabul edilen İspanyolca çok konuşulan ve bilinen dil olarak 3.sırada yer alıyor. 270 milyon kişinin konuştuğu dil olarak önemli bir yere sahip.

En Çok Konuşulan Ve Bilinen Dil Hintçe

En Çok Konuşulan Ve Bilinen Dil Hintçe

Hindistan ‘ın resmi dili İngilizce olmasına rağmen anadili hintçe olarak konuşulmasından dolayı en çok kullanılan ve konuşulan dil olarak 4.sırada yer alıyor. Hintlerin bir kısmı İngilizce konuştuğundan dolayı Hindistan’a gittiğinizde İngilizce bilmeniz de ayrıca yeterli olacaktır.

Dünyanın En Yaygın Ve Bilinen Dili Türkçe

Dünyanın En Yaygın Ve Bilinen Dili Türkçe

Dünyada mutlaka Türk’e rastlamak mümkündür. Türkçe dünya genelinde en zengin bilinen ve konuşulan ayrıca yaygınlık olarak yine çok önde olan bir dildir. Türkçe dünya genelinde en çok konuşulan ve bilinen dil olarak 5.sırada yer almaktadır. Her ülkede mutlaka Türk bulunmasından dolayı Türkçe bilmeniz faydalı olacaktır. Dünya üzerinde Türkçe bilen ve konuşan sayısı ise 220 milyon olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe dünyada en çok rastlayabileceğiniz dil olarak kabul ediliyor. Böylece Dünya’daki en çok kullanılan ve konuşulan diller olarak bu 5 sıralamayı görmekteyiz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.