• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya ‘daki Önemli Yöresel Festivaller

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Festivaller yöresel veya bölgesel olarak bir ülkenin kültürünü anlatan özelikleriyle oldukça dikkat çelici ve önemli etkinliklerdir. Dünya üzerinde her ülkenin kendi kültürünü yansıttığı her yıl düzenlenen festivallerin sayısı oldukça fazladır. İlginizi çekebilecek yöresel festivalleri sizler için sıraladık.

Dubai Alışveriş Festivali — Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai Alışveriş Festivali — Birleşik Arap Emirlikleri

İçerisinde müzik, moda ve spor gibi kültür ve sanata dair aktiveleri de bulunduran Dubai Alışveriş Festivali, 26 Aralık’ta başlayıp, 2 Şubat’a kadar devam eder. Lükse olan düşkünlüğüyle bilinen kentin bolca alışveriş yapmanızı gerektirecek bu festivaline gideceklere önerimiz yapacakları ilk alışverişin bir bavul olmasıdır, zira eve dönüşte geldiklerinden daha fazla eşyaya sahip olacaklar.

Yamayaki Festivali— Japonya

Yamayaki Festivali— Japonya

İki tapınağın birbirleriyle yaşadığı yüz yıllık ilişkiyi temsilen yapılan Yamayaki Festivali, Japonya’nın Nara kentinde düzenlenir. Etkinliğin tam olarak kökeni bilinmese de rivayetlere göre tapınaklar arasındaki ilişkinin belirlenmesinde yaşanan anlaşmazlıklara hayaletlerin sebep olduğuna dair mistik hikâyeler anlatılır. Dağ eteklerinden yükselen alevlerin ve havai fişek gösterilerinin yarattığı görsel şölen görülmeye değerdir. Yamayaki Festivali, Ocak ayında katılabileceğiniz en güzel festivaller arasında yer alır.  

Ati-Atihan Festivali — Filipinler

Ati-Atihan Festivali — Filipinler

Çocukların yerel kıyafetle katıldığı, dansların edildiği, hep bir ağızdan şarkıların söylendiği, maskeli baloların ve yüz boyamalarının yapıldığı 800 yıldır yapılan, dünyanın en eski festivallerinden biridir. Farklı renkleri bir arada, coşkuyla görüp ruhunuzu zenginleştireceğiniz Ati-Atihan Festivali 14 Ocak’tan 20 Ocak’a kadar, bir hafta boyunca sabahtan akşama kadar devam ediyor.

Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali — Çin

Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali — Çin

Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali , adından da anlaşılabileceği gibi yanınıza bolca sıcak tutan kıyafet almanızı gerektiren bir festivaldir.  Çin’in Harbin kentinde düzenlenen Harbin Uluslararası Buz Ve Kar Heykel Festivali’nde Buzun sanata dönüşmesine tanıklık edeceğiniz bu festivalde kışa âşık olacağınızı söyleyebiliriz.

Jaipur Uçurtma Festivali — Hindistan

Jaipur Uçurtma Festivali — Hindistan

Birçoğumuz için rengin ülkesi olan Hindistan’ı daha da renkli görebileceğimiz, rengârenk hatta ışıklı uçurtmalarla ruha can katan Jaipur Uçurtma Festivali ölmeden önce yapılacaklar listenizee yer almasını tavsiye ediyoruz. Jaipur Uçurtma Festivali, Makar Sankranti (Baharın gelişi) kutlamalarıyla aynı zamana denk gelerek 14 Ocak – 16 Ocak arasında Hindistan’ın en büyük eyaleti Rajasthan’da gerçekleşiyor. Kendi uçurtmasını yapamayanlar için uçurtma pazarının olduğu, özel performansların sergilendiği, Hindistan kültürüne uygun olarak tadabileceğiniz çeşitli yemekler için kurulan yiyecek tezgâhları ve bolca kültürel aktivitesiyle heyecanlandıran bir festivaldir.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.