• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya'nın En Güzel 5 Adası

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Yer şekilleri oluşumlarına bakılırsa dünya üzerinde ki ada sayısı oldukça fazladır. Fakat bunlar arasında bazıları var ki kesinlikle görülmeye değerdir. Okyanusun veya denizin ortasında tropikal ve Akdeniz ikliminin etkileri altında yılın her mevsimi ziyaret edebileceğiniz ve keyifli bir tatil geçirebileceğiniz adaları sizin için sıraladık.

Dünya’nın En Güzel 5 Adası’na gelin beraber göz atalım.

Maui-Hawaii Adaları

Maui Hawaii Adaları

Maui-Hawaii Adaları, Pasifik Okyanusu’nda yer almaktadır. Özellikle su sporları ile uğraşıyorsanız ve su altını merak ediyorsanız bu ada yı kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. Özellikle sörf yapmaya elverişli bir ada olan Maui-Hawaii volkanik adaların manzarasında eşsiz bir tatil deneyimi de sürmektedir. Havaii’ye seyahat etmek isterseniz de en yakın havalimanına ve oradan da konaklayacağınız otele kadar transferinizi de ucuzauc ayrıcalığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Santorini-Yunanistan

Santorini-Yunanistan

Türkiye’ye yakın olmasıyla da dikkat çeken Santorini Adası, Yunan kültürünü tam olarak yansıtan bir adadır. Mavi ve beyaz evleri, Ege deniziyle de uyumlu olarak ziyaretçilerini büyülemektedir. Santorini Adası’nın bir diğer özeliği de bölgede yer alan beyaz evler ve volkanik patlamalardan dolayı oluşan siyah kumlardan oluşan Perissa ve Kamari sahilleridir. Altın sarısı kumlardan sıkılanlara Santorini, farkli bir deneyim sunuyor. Üstelik bu adaya ülkemizden ulaşım vapurlarla gerçekleştirilmektedir.

Providenciales- Turks ve Caicos Adaları

Providenciales- Turks ve Caicos Adaları

Beyazın ve turkuazın buluştuğu  Providenciales- Turks ve Caicos Adaları, Atlas Okyanusu ortasında yer almaktadır. Takımada olan bu bölgenin en dikkat çekici Providenciales, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin yanı sıra dalışla ilgilenenleri de her mevsim ağırlamaktadır.

Bali-Endonezya

Bali-Endonezya

Bali adaları, Endonezya’da bulunan balayı işçin sıkça tercih edilen adalardan birisidir. Yerli ve yabacı turistlerin her yıl akın ettiği bu ada, romantik bir havaya sahiptir. Bu nedenle Balayı adası olarak bilinmektedir. Dünya’nın en lüks balayı otellerinden çok düşük bütçeyle dahi konaklayabileceğiniz birçok otel seçeneği ile konuklarını ağırlamaktadır. Bali Adası’na Endonezya üzerinden gidebilirsiniz. Endonezya ucuz uçak biletleri için ucuzauc mobil uygulaması üzerinden Endonezya uçak bileti sorgulaması yapabilirsiniz.

Mayorka-İspanya

Mayorka-İspanya

Bilmeyen kaldı mı bilmiyoruz ama Mayorka, İspanya’nın en büyük adalarından birisidir. Akdeniz iklim etkisinde olan bu ada ayrıca Mallorca Adası olarak da bilinmektedir. Yılın her mevsiminde ziyaret edebileceğiniz fakat özellikle bahar aylarını daha sakin olması sebebiyle de tercih etmenizi öneririz.

 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.