• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın En İyi 10 Sahili

Anasayfa » Haber & Duyuru

Son yapılan araştırmalara göre Dünya’nın en iyi 10 sahili olarak kabul edilen sahiller farklı ülkelerde yer almakta. Dünya üzerinde suları temiz olan ve yüzülebilecek en iyi sahiller olmalarının yanında hem doğal güzellikleri hem de su altı canlılarıyla da dikkat çeken yerler arasında Bora Bora Adaları, Primosten, Panari Adası, Bonito, Jenny Gölü, Sabah, Cala Macarelleta, To Sua Çukuru ve Maldivler yer almakta. Ayrıca Türkiye’den de Bodrum sahilleri Dünya’nın en iyi 10 sahili arasındadır.

bora bora adaları

Bora Bora Adaları

Bora Bora Adaları, egzotik bir tatil isteyenlerin kesinlikle gitmesi gereken bir yer olarak Fransız, Polinezyası’na bağlı adalardır. Beyaz kumlarında güneşlenebileceğiniz ve Hindistan cevizi ağaçları altında serinleyebileceğiniz, dalışlarla farklı su canlılarını görebileceğiniz Bora Bora Adaları temizliği ve doğal güzelliği ile Dünya’nın en iyi sahilleri arasında olmaya hak kazanmıştır.

primosten

Primosten

Hırvatistan sınırları içerisinde yer alan Primosten, Dalmaçya sahilleri ve antik kentlerinden sonra en çok ziyaret edilen kumsallardan birisi. Temizliği ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Primosten’ de görülmesi gereken Dünya’nın en iyi sahillerinden.

panari

Panari Adası

Japonya’ya bağlı olan Panari Adası, Okinawa Adaları'nın da bir üyesidir. Diğer tatil yerlerinden farklı olarak yaşamın olmadığı Panari Adası’na sadece tur firmaları aracılığıyla gidilebilmekte. Bozulmadan kalan ve kirlenmeyen kumsalları ile mükemmel bir tabloya benzeyen Panari Adası, açık mavi tonlarında denizi ile Dünya’nın en iyi ve en güzel sahilleri arasında yer alıyor.

Bonito

Bonito, Brezilya sınırları içerisinde yer almaktadır. Kireçtaşı madenlerinin fazla olduğu bölge de Bonito Nehri en temiz ve tatlı su kaynaklarından birisidir. Özellikle su sporlarından dalışla ilgilenenlerin ziyaret ettiği Bonito su altı canlılığıyla da görenleri büyüleyen Dünya’nın en iyi 10 sahili arasında bulunmaktadır.

jenny golu

Jenny Gölü

Jenny Gölü, Amerika birleşik devletleri sınırları içerisinde Wyoming eyaleti sınırlarındadır. Jenny gölü son buzul çağında oluşmuş ve çok da soğuk olmayan suları yüzmek isteyenlere ev sahipliği yapmaktadır. Eşsiz manzarası ve tarihsel açıdan farklılığıyla da dikkat çeken Jenny Gölü Dünya’nın en iyi sahilleri arasında yer almaktadır.

sabah sahilleri

Sabah

Malezya sınırları içerisinde yer alan Sabah Sahilleri, beyaz kumsalı ve eşsiz denizi ile biliniyor. Sabah Sahili denizi kristal deniz olarak nitelendirilmektedir. Dalış merkezlerinden biri olan Sabah Sahili’de Dünya’nın en iyi 10 sahili arasında doğal canlı rezervleriyle yerini almaktadır.

cala macarelleta

Cala Macarelleta

Tatil şehirleri arasında akla ilk gelen İbiza Adası’ nın da yer aldığı Balear Adaları'ndan Minorca Adası sınırları içerisinde yer alan Cala Macarelleta sahili, Akdeniz’in en güzel denizi ve plajına sahip olmasıyla bilinmektedir. Yeşil ve mavi tonlarının Dünya’da birleştiği en güzel yerlerden biri olan Cala Macarelleta en iyi sahiller arasındadır.

bodrum sahilleri

Bodrum

Türkiye’nin Muğla iline bağlı Bodrum, tarihi dokusu ve mükemmel kumsalları ile dikkat çekmektedir. Dünya üzerinde birçok ünlünün ve zengin kişilerin ziyaret ettiği Bodrum, Akdeniz’in en güzel kumsallarının bulunduğu ve turkuaz rengindeki denizi ile Dünya’da yer alan en iyi 10 sahil arasında yer almaktadır.

to sua

To Sua Çukuru

Büyük Okyanus üzerinde yer alan bir çok adadan Samoa Adaları'nda yer alan To Sua Çukuru, adeta bir havuz gibidir. Okyanus sularının doldurduğu doğal bir havuz olan To Sua Çukuru ormanlık alan içerisinde yer almasından dolayı da oldukça fazla ziyaret edilen yerlerden birisi.  Doğal güzelliği ve temizliği nedeniyle de Dünya’nın en iyi 10 sahili arasında yer alan To Sua Çukuru görülmesi gereken yerlerdendir.

maldivler

Maldivler

Maldivler, yeryüzünde ki cennet olarak tanımlanmaktadır. Hint Okyanusu’nun eşsiz turkuaz rengi ile beyaz kumsallarının buluştuğu Maldivler Dünya’nın en temiz yüzülebilir sahili olarak, Dünya’nın en iyi 10 sahili arasında yer almaktadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.