• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın En Pahalı Meyveleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Meyve hayatın daha sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi adına günlük olarak tüketilmesi gereken bir yiyecektir. Dünya üzerinde bin bir çeşit meyve vardır. Çoğu kişinin adını bile duymadığı hatta dünyanın en pahalı meyveleri kategorisi arasında yer alan oldukça fazla meyveler vardır. Bu meyvelerin vitamini ve insana verdiği sağlık bir yana fiyat olarak da çok konuşuluyor. Dünya üzerinde fiyatından dolayı hem çok konuşulan hem de tadı çok fazla merak edilen en pahalı meyveler şu şekildedir;

Nothern Territory Cinsi Mango

Nothern Territory Cinsi Mango

12 tanesi 50.000 dolara satılan bu mango Avustralya bölgesinin en önemli ve en verimli topraklarında yetişiyor. Mangonun bu denli pahalı olmasının sebebi Avustralya bölgesinin verimli topraklarında yetişmesi değildir. Mangonun bu kadar pahalı olmasının en büyük sebebi sosyal sorumluluk projesidir. 12 adet mango açık arttırma da satışa çıkarılmış ve buradan elde edilen gelir direkt olarak kanserli çocukların tedavisinde kullanılmıştır. Bu sosyal sorumluluk projesi ve satışa çıkarılan mangonun fiyatı büyük bir yankı uyandırmıştır.

Kırmızı Ananas

Kırmızı Ananas

Ananası renk olarak hep sarı görmeye alışkın olanlar için dünyaca ünlü olan kırmızı ananasta gönüllere en az sarı ananas kadar taht kurmuştur. 17.000 dolara satılan bu ananası yetiştirmenin bedeli en az 1.200 dolardır. Yılda sadece 2 tane ananas üretmekle sınırlı kalınıyor. Bunun en önemli sebebi de ananasın yetiştirilmesi için doğru iklim koşulunu oluşturmaktır. Doğru iklim koşulu oluşmadığı takdirde ananasta yetişmiyor. 17.000 dolara satışa çıkarılan ananas İngiltere’nin Heligan Lost beldesinde yetiştiriliyor.

Dekopon Cinsi Narenciye

Dekopon Cinsi Narenciye

Görüntü olarak mandalina ve portakal görüntüsünü andıran bu narenciye tat ve iç görüntüsü olarak mandalina ve portakaldan farklıdır. Tadı oldukça tatlı ve bal gibidir. İç kısmında da çekirdek yoktur. Eskiden Japonya’da üretilen narenciye şimdilerde Kaliforniya’da da satışa çıkıyor. Fiyat olarak da 6 tanesi 79 dolara satılıyor.

Ruby Roman Üzümü

Ruby Roman Üzümü

Salkımında tam anlamıyla 25 adet bulunan ve diğer üzümlerden boyut ve renk olarak da farklı olan bu üzümün salkımı 6.400 dolara satılıyor. Roman üzümü Japonya’nın Kanazawa’da satılıyor

Yubari King Kavunu

Yubari King Kavunu

 Japonya’da iki tanesi 225 dolara satılan bu kavun Japonya’nın ödül almış en özel lezzetlerinden bir tanesidir. Oldukça tatlı ve lezzetli bir tadı vardır. Tadı ve tuzu bir yana bu kavunun kendine has en önemli özelliği arasında güneş yanığını önleyici bir etkisi mevcuttur.

 

Sekai-İchi Elması

Sekai-İchi Elması

 

Tanesi 21 dolardan satışa çıkan dünyanın en tatlı elması olarak bilinen bu elma Japonya’da yetişiyor. Dilerseniz 126 dolar ödeyerek bir paket elmanın sahibi olabilirsiniz. Elma sulu ve bal gibidir.

Görüntü olarak da tat olarak da fiyat olarak da tüm meyvelerden farklı olan dünyanın en pahalı meyveleri görülmeye değerdir. Yurtdışına çıktığınız zaman dilerseniz tadabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.