• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünya’nın Tarihi Dokusuyla Büyüleyen Güzellikteki Kafeleri

Dünya tarihinde insanların bir araya gelerek bilgi birikimlerini paylaştıkları veya eğlenceler düzenledikleri birçok yer olmuştur. Fakat bunlar arasında günümüze kadar aynı gelenekle gelebilmiş çok az yer bulunmaktadır. Dünya üzerinde tarihi dokusuyla dikkat çeken kafelerden bir kaçını sizler için sıraladık. Gelin tarihi dokusuyla büyüleyen kafelere beraber göz atalım.

1. Cafe de la Paix, Paris

Cafe de la Paix, Paris

Konu kafelerden açıldığında dünyanın ilk kafesi Paris’Le Procope akla gelmektedir. Hemen hemen her gezi rehberinde rastlanan Cafe Flore ve les Deux Magots gibi kafeleriyle uluslararası platformlarda konuşulan Paris’in, iç tasarımı ile adından sıkça söz ettiren kafesi ise  Cafe de la Paix.  Tasarımcısı karşısındaki Opera Evi’nin de tasarımcısıyla aynı kişi olması da mimari olarak bu kafenin daha büyüleyici olasını sağlamıştır. Paris’te yer alan diğer kafelerden farklı olması ve tarihi yapısıyla da dikkat çekmesi nedeniyle de Cafe de la Paix görmenizi tavsiye ediyoruz.

2. Cafe Imperial, Prag

Cafe Imperial, Prag

19.yüzyılın sonlarına doğru açılan birçok sosyetik kafe,  II. Dünya Savaşı sonrasında yok olmuştur. Fakat aksiliklere rağmen ayakta durmayı başaranlar arasında yer alan Cafe Imperia zamanla eski popülerliklerini geri kazanmıştır. Cafe Imperial mozaik süslü, özgün ve kusursuz tasarımıyla dikkat çekmektedir. Kahvaltı, öğle çayı ya da özel Çek yemeklerini tatmak için gitmeniz gereken güzel bir kafe olan Cafe Imperial, tarihi yapısıyla da Pragda görmeden ayrılmamanızı önerdiğimiz yerler arasındadır.

3. Cafe Central, Viyana

Cafe Central, Viyana

Söz konusu kafeler olunca, kafeleri şehrin simgesi haline gelmiş, Dünya’nın her yerindeki birçok faklı kafeye İç ve Dış Mimarisiyle ilham olmuş olan,  dev caddeleri ve saray gibi binalarıyla da meşhur Viyana’dan ve en muhteşemi Cafe Central’dın bahsetmeden olmaz. 19.yy’ın başından beri sanatçıları ağırlayan, öğleden sonra klasik müzik konserleri gibi yerel organizasyonların yapıldığı, saray içinde bulunan mekan, mermer sütunlar, dev avizeler ve köprülü tavan tasarımıyla görmeden dönmemenizi zorunlu kılıyor.

4. Caffe Florian, Venedik

Caffe Florian, Venedik

 Küçük boy bir kahveye diğer yerlerden biraz daha fazla ücret ödeme fikri başlangıçta kötü bir fikir gibi gelse de, Venedik’in eski ihtişamlı günlerini yansıtan kafelerinden Caffe Florian buna değer.   Tasarımıyla ve özel tarihi boyunca birçok ünlü yazarı ve sanatçıyı ağırlamış, neredeyse müze gibi çalışan kafesi Caffe Florian’da oturmaktan alacağınız haz ödediğiniz ücretin az bile olduğunu düşünmenize neden olacaktır.

5. Cafe New York, Budapeşte

Cafe New York, Budapeşte

20.yy’ın başlarında dönemin en bilinen sanatçılarını ağırlayarak yıldızlar geçidine sahne olan Budapeşte’nin en ünlü kafesi Cafe New York. Kısa bir süre önce tasarımcı Adam Tihany tarafından yenilenmiş olmasıyla da modern çağın izlerini de taşımaktadır. Caffe Florian,  ihtişamıyla göz kamaştıran iç tasarımı, lambaları ve tavandaki resimleriyle muhteşem görünümüyle rüya gibi saatlerin geçileceği bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin aynalı masalarda, Chill-out müzik eşliğinde ağırlandığı yerli ve İtalyan mutfağının en güzel tatlarını bulabilecekleri Cafe New York, gitmenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz bir yer.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.