• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünya’nın Terasları

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünya’nın Terasları

Turizm sektörünün her geçen gün gelişmesiyle, her isteğe yanıt verecek projeler geliştiriliyor. Normalin dışına çıkmak isteyen, kültür turu dışında adrenalin yaşamak isteyenler için alternatif fikirler üretiliyor. Manzara severlere ve maceraperestlere yönelik olarak, yabancı turizm girişimcileri en iyi manzaraları en iyi şekilde sunmaya çalışıyor. Doğa tutkunlarının, tabiat ile baş başa kalması için sıra dışı fikirler hayata geçiriliyor. Bu teraslar bazen bir dağ, bazen ise bir okyanus ve şehir manzarası ile nefes kesiyor. Sizler de hem doğa hem adrenalin tutkunuysanız bu liste oldukça ilginizi çekecek. Belki de adrenalin dolu gezinizin rotası olacak.  

Harika Manzaralar

Harika Manzaralar

Avusturya Alplerine konumlanmış 5 Parmak, doğayı en güzel biçimde gözler önüne seriyor. Doğa gözlem evi, elin beş parmağını andırdığı için bu ismi almış. Özenle inşa edilen platform, sanki parmaklar gibi şekilli olarak, manzara üzerine uzanıyor. Deliklerden aşağısı rahatlıkla gözlemlenebiliyor. Turistlerin özellikle fotoğraf çektirmek için sıraya girdiği 5 Parmak, ücretsiz giriş hakkı tanıyor.  

Tamborine Rainforest Geçidiyağmur ormanlarını merak edenler ve yakından görmek isteyenler için eşsiz bir yer. Yağmur ormanlarını tüm ihtişamını, harika bir manzara ile gözler önüne seriyor. Avustralya’da Queensland bölgesinde konumlanmış bu dağın, en önemli tercih sebebi barındırdığı yürüyüş parkuru. 1,5 km süren bu parkur, doğanın kalbinde, yeşille baş başa kalma imkânı sağlıyor.

Oryukdo Skywalk, Güney Kore’de bulunan Gök Geçidi, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Suda yürümek denildiğinde akla gelen ilk seçenek, Oryukdo Skywalk oluyor. Okyanusun üzerinde 10 metrelik bir parkur sunan bu geçit, 2013 senesinden beri ziyaretçi ağırlıyor.  

Gök Geçitler

Gök Geçitler

Langkawi Sky Bridge, 125 metre uzunluğa sahip bu köprü, harika bir gök geçidi. Sunduğu manzara okyanusu, takımadaları ve harika bir ormanı kapsıyor. Köprünün sadece tek bir kolon ile desteklenmiş olması heyecan uyandıran bir diğer etmen.  

Glacier Skywalk, muhteşem manzarası ile birçok ziyaretçiyi etkisi altına alıyor. Sunwapta Vadisi üzerine inşa edilen bu gök geçidinin camdan yürüyüş parkuru bulunuyor. Aşağı bakıldığında hem manzara hem de yükseklik baş döndürüyor. Kanada’da bulunan bu geçit, Kanada’nın buzullarını da görme imkânı veriyor.  

Tiefenbachkogl Gözlem Platformu, Avusturya Alplerinin tüm ihtişamını ziyaretçilerine sunuyor. Solden Kayak Merkezi’nin yakınında bulunan platform, 360 derecelik görüş imkânı sağlıyor. Dağlar, buzullar ve vadiler doğa severlere harika bir kombinasyon oluşturuyor.  

 Cam Teraslar

 Cam Teraslar

The Ledge, Batı yerküredeki en yüksek bina üzerine yapılmış bu cam teras, Chicago’dan dört farklı eyaleti ayaklar altına seriyor. Terastan bakanlar insanları ve arabaları neredeyse gözükmeyecek kadar küçük görüyor.  

SWFC Skywalk, şeffaf yürüyüş yollarının bulunduğu bu bina Şangay’da bulunuyor. En yüksek teras 100. katta ve 474 metre yükseklikte. Özellikle geceleri harika bir ışıl görseli ile ziyaretçilerine harika manzaralar sunuyor.  

Chamonix Skywalk, 1000 metre yükseklikte bulunan cam bir odadan oluşan bu teras, boşluğa adım atmak isteyen adrenalin tutkunlarının tercihi. Avrupa’nın en yüksek geçidi sayılan geçit, Fransız Alplerinde bulunuyor.

Grand Canyon Skywalk, 1200 metreden harika bir manzara sunan Kanyon geçidi, dünyanın en iyileri listesinde ilk sırada. Aile işletmesi olan bu kanyonda tek kural, kişisel eşyaların geçide girmemesidir.  

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.