• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En İyi 10 Balayı Yeri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Balayı, dünyada birçok insanın yapmış olduğu, düğünden hemen sonra insanların yoğun streslerini atması ve eğlenmelerini sağlayan ve aynı zamanda farklı yerler görerek gezmelerini sağlayacak bir geleneksel etkinliktir. İnsanların evlilikten önce tatil yörelerini inceleyip, özel web siteleri üzerinde araştırma yaptıkları balayı etkinliği evlenmek üzere olan kişileri yoğun bir mutluluk içine sokan durumdur. Balayı tatilleri genel olarak kurumların özel etkinlikler olarak baktığı, gelen müşterilerin bu etkinlikten keyif almak ve onların mutluluğunu sağlamak için yoğun çaba sarf etmektedirler. Balayı etkinliklerini yurt içi veya yurt dışında farklı yerlere giderek şekillendirebilir, yeni yerler görerek düğünden önceki tüm stresinizi atabilirsiniz.

1.Antalya

Yoğun geçen bir düğün dönemi sonrasında balayı tatiline ihtiyaç duyan evli çiftler gezmek ve yeni yerler görmek istemektedir. Genel olarak yurt içi tatil yerleri kullanılarak eğlenmek isteyen yeni çiftler bulunmaktadır. Yeni evli çiftler genel olarak Antalya ilimizin Alanya ilçesinde tatil yapmaya karar veriyorlardır. Alanya içerisinde birçok tatil köyü ve farklı eğlence mekânları bulunmaktadır. Antalya’nın birçok ilçesinde barlar, restoranlar, aqua parklar vb. eğlence mekânları bulunmaktadır. Antalya ilçelerinden Kemer, Olympos, Manavgat, Merkez, Finike gibi çok fazla tatil köyü içeren ilçeler bulunmaktadır. Antalya’nın en gözde tatil yerlerinden birisi Titanic Beach Resort Hotel birçok balayı için gelen evli çiftlerin bütün eğlencesini karşılamaktadır.

2.Mersin

Akdeniz’in gözde şehirlerinden Mersin tertemiz sahilleri ile birlikte mükemmel plaj keyfi sunmaktadır. Tatile giden balayı çiftleri burada gece hayatı eğlenceleri, plaj eğlenceleri gibi birçok etkinliği yaşayabilirler.

3.İzmir

Alternatif olarak İzmir şehrimiz balayı için kullanılabilecek tatil yerleri mevcuttur. İzmir ilçemizin Çeşme ilçesinde ve aynı zamanda Alaçatı beldesinde keyifli bir balayı anıları biriktirilebilir.

4.Muğla

Muğla’nın Bodrum ve Fethiye ilçelerinde mükemmel tatil köyleri ve Ege Denizi’nin masmavi görüntüsü arasında balayı heyecanı evli çiftleri cezbeden taraflarıdır.

5.Maldivler

Hindistan’ın güneyin ve Sri Lanka’nın yakınlarında 1.200 adadan oluşan, Hint Okyanusu içindeki Maldivler mükemmel bir tatil yeridir. Balayı tatilinizi mükemmel bir şekilde geçirebileceğiniz bir mekândır.

6.Koh Samui

Koh Samui, Tayland’da bulunan mükemmel bir tatil yeridir. Balayı tatilinize cennet süsü veren, tatilinizden keyif alabileceğiniz tropikal adalardan oluşan bir mekândır. Eğlence konusunda sizi tatmin edebilecek canlı gece hayatı, tropikal iklim, masmavi bir deniz ile birlikte balayınızı şekillendirecektir.

7.Hawaii

Amerika’da Büyük Okyanusa sınırı olan Hawaii eyaleti keyifle balayı geçirebileceğiniz mükemmel bir tatil mekânıdır. Amerika merkezine 3 bin kilometre uzaklıkta olan müthiş plajları, hareketli gece hayatı, yoğun turkuaz mavili denizi ve temiz kumsallarıyla birlikte hayallerinizdeki balayı tatilinize kavuşmanızı sağlayacaktır.

8.Bangkok

Bangkok sahil şehri Tayland ülkesinin balayı için tercih edilebilecek dünyanın nadir yerlerinden birisidir. Burada farklı bitki örtüsü ve yeşillik yoğunluğu deniz mavisi ve doğa yeşilini mükemmel şekilde size sunacaktır.

9.Abu Dabi

Abu Dabi, Arap Yarımadası’nın Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentidir. Basra Körfezine kıyısı olan şehir balayı tatili için geçirebileceğiniz mükemmel bir şehirdir. Konaklayabileceğiniz ve mükemmel hizmetlere şahit olabileceğiniz gözde bir tatil şehridir.

10.Barselona

Barselona, İspanya’nın en büyük ikinci şehridir. Ülkenin kıyısında bulunan tarih, doğa ve kentleşmeyi bir arada sunan mükemmel bir gezi merkezidir. Balayı için tercih edebileceğiniz gözde konumlardan birisidir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.