• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En Lüks 5 Oteli

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Keyfinize düşkün olmaktan da öte konforda sınır tanımayanlardansanız, büyük havuzları seviyor ama için de denizdeymişsiniz hissi veren havuzları tercih ediyorsanız, altın varaklar, gümüş çatal bıçak takımları, her daim özel hizmetlerle kendinizi çok daha iyi hissediyorsanız o halde en lüks otelleri sizler için sıralayalım.

Dünyanın dört bir yanında yer alan lüks demenin az kaldığı bu otellere göz atmaya başlıyoruz;

1. Emirates Palace- Abu Dabi

Emirates Palace- Abu Dabi

İlk bakışta otel mi yoksa saray mı olduğunu anlayamayacağınız bir otel olan Emirates Palace, Ahu Dabi de yer almaktadır.

Kral veya kraliçe gibi hissedebileceğiniz bu otelde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Kendisine ait beyaz kumsallar, spa merkezleri, devasa havuzu ve 40 farklı konferans ve toplantı odasıyla hizmet veriyor. 300 ‘den fazla odası bulunan Emirates Palace eski dönemlerden esinlenerek kral veya sultan odalarına benzer şekilde dekore edilmiştir.

Emirates Palace  kendi gözlerinizle görüp dünyanın en lüks otellerinden sayılan bu otelde konaklayabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. Mardan Palace Hotel-  Türkiye

Mardan Palace Hotel-  Türkiye

Yurt dışında değil de,  Türkiye’de lüks kavramına yeni bir boyut katan Mardan Palace tercih edebilirsiniz. Sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Avrupa ülkeleri arasında da seçkin bir otel olarak kabul edilmektedir. Antalya’da yer alan bu otel 2009 yılında ünlü Rus işadamlarından olan Telman İmailov tarafından yaptırıldı. Bölgenin en büyük yüzme havuzuna sahip Mardan Palace, sadece havuzuyla değil onlarca spa merkezi ve restoran, kendisine ait bir kumsal ve akvaryumuyla da dikkat çekiyor. Mimarisinde kullanılan altın işlemeler ve iç dizaynı ise gerçekten görülmeye değer.

3. Palms- Las Vegas

Palms- Las Vegas

Las Vegas rüyalar kenti olduğu kadar, otellerin lüks olmasıyla da dikkat çekmektedir. En azından televizyonlardan da bu kadarını biliyor olmalısınız. Fakat bir otel var ki bunlar arasında özel partiler, şehir eğlenceleri için dizayn edilmiş odaları, döner yatalar, jakuzi, sauna ve spor salonun yanı sıra büyük TV odasıyla da konuklarına farklı bir deneyim sunuyor. Palms, Las Vegas’ta konaklayabileceğiz lüks süitleri kesinlikle en iyisini isteyenler için en uygunu.

4. Burj El Arap- Dubai

Burj El Arap- Dubai

Dubai, genel olarak lüksün evi olarak kabul edilmektedir. Otelleri, evleri ve hemen her yerde gösterişin ön planda olduğu Dubai’de lüks konaklama denilince akla ilk gelen ve diğerlerinden kendine özgü inşasıyla sıyrılan Burj El Arap’tır. Her yıl dünyanın farklı kesimlerindne kişilere ev sahipliği yapan bu otelde, iki katlı süitlerde teknolojinin bütün olanaklarından da faydalanabiliyor. Otel içerisinde havuzlar, spa merkezleri ve teniz sahaları dışında birde helikopter pisti olduğuna belirtelim.

5. The Westin Excelsior- Roma

The Westin Excelsior- Roma

Her yıl ülkemizden de binlerce turistin ziyaret ettiği Roma’da  hem tarihi dokuyu yaşamak hem de lüks bir konaklama isteyenler için The Westin Excelsior e doğru tercih. 1905 yılında kurulan ve hizmet veren bu otel daha sonrasında restore edilerek günümüz teknolojisine uygun hale getirişmiş ve Avrupa’nın en lüks otelleri arasında kabul edilmektedir. İki katlı süitlerin yer aldığı ve kendisine ait jakuzi, buhar banyosu, spor salonu ve daha bir çok olanağı sunan bu otelde Roma’nın keyfini daha iyi çıkarabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.