• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En Renkli 7 Kenti

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Yeni yerler keşfetmek, eski tarihi noktalarda gezmek, renkli kasabalarda dolaşmak tartışmasız dünyanın en güzel aktivitesidir. Dünya üzerinde hiç bilinmedik birçok nokta ve yer vardır. Bu yerler hem kültürel açıdan hem de görünüm açısından oldukça farklıdır. Her ülkenin ve her şehrin kendine has renkli bir dünyası bulunur. Bu renkli dünyaya adım atmış olduğunuz zaman sizlerin içi apayrı bir huzurla kaplanır. Dünyanın en renkli kentleri şu şekildedir;

Cape Town- Güney Afrika

Cape Town- Güney Afrika

Malezya Mahallesi olarak bilinen bu nokta da bulunan evler gökkuşağını andıran cinstendir. Pembe, sarı, yeşil, mavi, fuşya ve neon renklerin hâkim olduğu mahalle de ayrı bir huzur hakimdir. Her yer capcanlıdır. Ziyaret edilme zamanı olarak ocak ayında şehir daha sıcak ve hareketlidir. Dilerseniz bu renkli kente ocak ayında gelerek gezebilirsiniz.

Jaipur- Hindistan

Jaipur- Hindistan

Hindistan’ın duvarları kızıl tonlarındadır. Şehirde olan binalarda kızıl tonları hakimdir. Şubat aylarında gelinmesi önerilen Jaipur pembeye boyanan şehir olarak da anılıyor.

Trinidad- Küba

Trinidad- Küba

Küba’nın kendine has kültürünü Havana da yaşamanız mümkünken Küba’nın çeşitli yerlerini de gezmeden geçmemeniz gerekir. Dünya da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alan Küba renkli evleri ile göz dolduruyor. Ülke de hala eski kültürü yaşayan yerler arasında Trinidad vardır. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan ve İspanyol kolonisi döneminde yapılan bu renkli evler hala yapıldığı dönemden itibaren varlığını korumaktadır. Küba’ya gelinebilecek en güzel zaman mart ayıdır. Mart ayında Küba ziyareti yaparak Trinidad da eski kültürü yaşayabilirsiniz.

Salvador- Brazil

Salvador- Brazil

Özgürleşme adı altında renklenen bu güzel şehir UNESCO dünya mirasına adını yazdıran güzellikler arasındadır. Oldukça lezzetli yemekleri bulunan, çeşitli dans gösterileri ile ön plana çıkan, mevcut bulunan müzeleri ile tarihe tanıklık etmenizi sağlayan Salvador’a nisan ayında gelerek bu renkli diyarı ziyaret edebilirsiniz.

Şafşavan Fas

Şafşavan Fas

Buraya geldiğiniz zaman gökyüzü havası veren sokakları gördüğünüzde hayrete düşebilirsiniz. Şafşavan beldesinde tüm her yer masmavi renge boyanmıştır. Mavi şehir olarak da alınan bu noktaya mayıs aylarında ziyaret ederek masmavi şehri keşfedebilirsiniz.

Kopenhag Danimarka

Kopenhag Danimarka

Özellikle yaz aylarında ziyaret edilmesi gereken Kopengah canlı renklerle boyanmış evleri ile keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Burano İtalya

Burano İtalya

Venedik adasında bulunan Burano da evler rengârenk ve pastel renkler ile oldukça canlı bir atmosfere sahiptir. Burada yaşayan balıkçılar evlerini turuncu, mor, kırmızı, sarı gibi renklere boyayarak karanlık olduğu zaman ve sisli havalarda yönlerini daha kolay bir şekilde bulunsun diye bu renkleri tercih etmişlerdir. Burada yaşayan ada sakinleri evlerini renkli boyamak için hükümetten izin alıyor. İzin çıktıktan sonra da dilediği renge boyuyor. Tekneler aracılığı ile de gezebileceğiniz bu renkli ve hayat dolu yere gelerek sizde bu güzelliği yakından görebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.