• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En Renkli Fuarı: San Diego Comic-Con

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

1970 yılından beri San Diego da düzenlenen ve dünyanın en çok ses getiren çizgi roman fuarı olan Comic-Con ilk yıl yalnızca 300 kişiyi ağırlasa da son yıllarda 150 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

Yeni çıkacak film ve dizilerle ilgili spoiler alabileceğiniz, dünyanın dört bir yanından çizgi roman, film, dizi, fantastik edebiyat hayranlarının bir araya geldiği 4 günlük bir etkinliktir. Vizyona henüz girmemiş¸ film ve dizilerin fragmanlarını herkesten önce görmek isteyenler içine n iyi seçenek Comic-con.

Özel Kostümler

Özel Kostümler

Etkinliğe renk katan hatta olmazsa olmazı makyaj ve özel kıyafetler. Etkinlik süresince katılımcılar hayranlık duydukları karakterlerin kostümlerini giyip sokaklarda gezme fırsatı sunan Comic- Con ., katılımcılar birçok ünlü isimle de tanışma fırsatı sunuyor.

 Artist’s Alley ( Sanatçılar Sokagˆı )

 

 Artist’s Alley ( Sanatçılar Sokagˆı )

Video oyunlarının, koleksiyonların ve birçok ürünün satısının da gerçekleştirildiği bu alan, Ünlü oyuncuların hayranlarıyla buluştukları,  fotoğraflarını imzaladıkları hatta beraber fotoğraf çektikleri yerdir. Alanda birçok ünlü mankene, dizi ve film oyuncularına rastlamanız mümkündür.

Etkinlikler

 

Etkinlikler

Hayranı olduğunuz film ve dizi oyuncularıyla fotoğraf çekilip, röportajlarına katılmak isteyenler için en doğru adrestir comic-con. Etkinliğin ilk akla ilk getirdiği vizyona henüz girmemiş¸ dizi ve filmlerle ilgili haberler olsa da fuar süresince birçok etkinlik yapılmaktadır.

Bunlardan biri de çizgi roman uzmanları ile gerçekleştirilen atölyeler ve söyleşilerdir. Çizgi romanlara tutkunu olan herkese açık olan bu atölyeler büyük dikkat çekmektedir. Fuarda sinema tutkunlarının kaçırmaması gereken Özel Comic-Con uluslararası film gösterimi yapılmaktadır. 2017 yılında film gösterimi etkinliği kapsamında Write Bros sponsorluğunda birçok ödül sahiplerine verildi. Bununla beraber ödül törenleri ve maskeli balolar da etkinliğin bir parçası haline geldi.

 İlk olarak 21 Mart 1970 tarihinde Golden State Çizgi Roman Kongresi adı altında düzenlenen Comic-Con, Japonya’daki Comiket çizgi roman fuarından sonra Dünyanın 2. en büyük çizgi roman fuarıdır. Yine 1970 yılının Ağustos ayında ise ikincisi düzenlendi ve 300 katılımcıya ev sahipliği yaptı. 2015 yılında büyük bir artışla bu sayı 165 bine kadar yükseldi. Film yapımında kullanılan en son teknolojilerin, efektlerin ve filmlere ait her türlü detayın da tanıtıldığı, toplamda 350 saatlik etkinliğin bulunduğu fuar 4 gün boyunca katılımcılara hizmet ediyor.

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.