• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Dünya üzerinde farklı kıtaları ve ülkeleri gezmek isteyen insanlar azımsanmayacak kadar çok. Ancak bu insanların yalnızca bir kısmı yurt dışına gezi amaçlı gitme imkânı bulabiliyor. Yurt dışına gezmeye gidebilmek için her ayrıntıyı en incesine kadar düşünmek zorunda olan insanlar için maddiyat son derece önemlidir. Bu nedenle de gidilecek ülkenin maddi olarak insanları zorlamaması ve seyahat kalitesini düşürmemesi gerekiyor. Eğer yurt dışına gitmeyi planlayan insanlar varsa ve maddiyat da bu insanlar için önemli bir sorun ise öncelikle Avrupa’dan uzak durmaları öneriliyor. Avrupa en pahalı ülkeleri içerisinde barındırıyor. Avrupa’da tek bir ülke gezmek için seyahat kalitesini düşürmek yerine ucuz bir ülkede çok daha lüks bir zaman geçirebilirsiniz. Bu ülkeler arasında sayılabilecekler;

  • Nepal
  • Kamboçya
  • Sri Lanka
  • Endonezya
  • Tayland

 

Doğası Ve Festivalleri İle Ünlü Nepal

Nepal, Hindistan’ın kuzeyinde bulunuyor. Hindistan ve Avrasya’nın birleştiği bir kara parçasıdır. Gelişmekte olan bir ülke olan Nepal dünya üzerinden birçok insanın akın ettiği yerlerden biridir. Haziran ayı ile Eylül arasında rahatlıkla ziyaret edilebilecek olan Nepal ucuz bir ülke olması sayesinde de çok fazla turisti çekiyor denilebilir. Nepal genel olarak ekonomisini turizme dayandıran bir ülkedir. Ülke farklı gezilecek yerleri ve uygun konaklaması ile biliniyor. Halkı da fakir ama bir o kadar cana yakın insanlardır.

Doğal Cazibesi Yüksek Kamboçya

Kamboçya doğal alanlarının büyüleyici güzelliği yanında turistlere ucuza tatil yapma imkânı tanıması açısından da çok tercih edilen bir ülkedir. Fakir bir ülkedir ve bu da beraberinde birtakım sorunlar getiriyor. Kamboçya ucuz bir ülke olsa da sağlık sorunları yüksek olan bir ülkedir. Bu ülkeye gitmeden önce bazı önemli aşıları insanların en az otuz gün öncesinden yaptırması gerekiyor. Bu ülkeye aktarmasız uçuş olmadığından ulaşım biraz sizi yorabilir.

Hint Okyanusu’nun İncisi Sri Lanka

Bir ada ülkesi olan Sri Lanka’da dünyanın en ucuz ülkeleri arasında bulunuyor. Çok kısıtlı bir bütçe ile bulunduğunuz şehrin en iyi otellerinde konaklayabilir ve birçok farklı hediyelik eşya alabilirsiniz. Hem doğal güzelliği hem de tarihi tapınakları ile görülmesi gereken yerler arasındadır. Aynı zamanda insanlara çok fazla para harcatmayan ucuz bir ülkedir.

İdeal Gezi Noktası Endonezya

Endonezya’da son yıllarda insanların ilgisini çeken yerler arasında bulunuyor. Hem gezilecek çok fazla yerinin olması hem de aylarca kalınsa dahi çok az maliyetinin olması bu ülkeyi birçok gezgin için ideal bir ülke haline getiriyor. Burada motosiklet kiralama ücretleri ve toplu taşıma ücretleri oldukça düşük. Turistler için motosiklet kiralamak hem rahat bir ulaşım oluyor hem de daha hesaplı denilebilir.

Tropik Adaları İle Tayland

Tayland her ne kadar ucuz ülkeler arasında yer alsa da son yıllarda çok fazla turist akınına uğraması bu ülkede biraz fiyatların yükselmesine neden oldu. Ancak yine de bir Avrupa ülkesine göre ya da Japonya gibi bir ülkeye göre oldukça ideal denilebilir. Ülkenin en kalabalık şehri olarak Bangkok gösterilebilir. Fakat turistlerin daha çok Phuket gibi daha turistik yerleri tercih ediyor.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.