• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Duru Güzelliğiyle Ölüdeniz

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Bakınca akla Yaşar Kemal’in “Deniz o kadar durgun o kadar durgundur ki kıyısında bir karınca bile hiçbir tehlike olmadan su içebilir.” Dizelerini akla getiren,” Ölüdeniz” adını tam da durgunluğundan alan Muğla Fethiye’de yer almaktadır.

Ölüdeniz Cennet koyları, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarıyla ruhen ve bedenen dinlenmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerler arasında ilk önerimizdir. Deniz turizmi yanı sıra, kültür turizmi açsından da keyifli bir tatil olanakları sunan ölüdeniz ve çevresi, Kaya Mezarları, Telmessos Antik Tiyatrosu, Paspatur Çarşısı, Saklıkent Kanyonu ve Kelebekler Vadisi gibi eşine ender rastlanır güzellikleri ziyaretçilerine sunmaktadır. Bunun yanı sıra yamaç paraşütü ve rafting gibi adrenalini bol doğa sporlarını da yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Ölüdenizin olmazsa olmazı ve aşağıda yer alan aktiviteleri sizler için sıralayarak, bu bölgenin tadını sonuna çıkartmanız için fikirlerimizi sizinle paylaşmak istedik. Ölü denizde yapmanız gereken 10 aktiviteye gelin beraber göz atalım.

1. Kordon’da turlayın

Kordon’da turlayın

Tekne turu ve yamaç paraşütü gibi heyecan verici aktivitelere de katılabileceğiniz Belcekız plajı boyunca uzanan, etrafında sevimli kafelerin ve şık restoranların bulunduğu Kordon boyunda gezmelisiniz. Gözleriniz gibi midenizin de bayram edeceğine şüphemiz yok.

2. Likya Yolu’nu yürüyün

Likya Yolu’nu yürüyün

Spor ayakkabılarınızı ve bol miktarda suyunuzu yanınıza alın ve Kökleri MÖ. 4. Yüzyıla dayanan, 500 km’lik Tarihi Likya Yolu’nda kendinizi Tabiat ananın kucağına bırakın. Bedenen yorulsanız da kendinizle kalmanın verdiği ve doğanın mucizelerine bu yolda tanık olabilirsiniz.

3. Yamaç paraşütü yapın

Yamaç paraşütü yapın

Ölü Deniz’i kuşbakışı izleyebileceğiniz Babadağ, dünya çapında bilinen en iyi yamaç paraşütü noktalarındandır.  Adrenalin tutkunlarının vaz geçilnemzi olan bu etkinliğin ücreti yoğun zamanlarda 250 TL’yken sezün dışı zamanlarda 180TL’ye kadar inebiliyor. Fiyatlarda pazarlıkta yapabilirsiniz.

4. Eşsiz Ölüdeniz manzarasının tadını çıkarın

Eşsiz Ölüdeniz manzarasının tadını çıkarın

Ölüdeniz’in girişinde bulunan seyir alanlarına kurulun ve bu eşsiz güzelliğin panaromik manzarasının tadını çıkarın. Gün doğumu veya gün batımında çok daha güzel olan bu seyir alanına giderken yanınızda kahve veya şarap almanızı da tavsiye ederiz. Sevgilinizle beraber romantik anılar için bunu aktiviteyi de yapılacaklar listenize eklemeniz önerimiz.

5. Mavi Mağara’ya gidin

Mavi Mağara’ya gidin

Berrak bir tekne turu sonrasında ulaşabileceğiniz ardından tekneden atlayarak girebileceğiniz Mavi Mağara’yı görmeden ayrılmayın Ölüdeniz ’den. Mavi suların tam tanımını kapsayan ve dalışta yapabileceğiniz Mavi Mağara doğal güzelliğiyle büyüleyici bir yer. Hem tekneden mavi sulara atlamanın keyfi de bir başka !

6. Tabiat Parkı’na görün

Tabiat Parkı’na görün

Çok uygun bir fiyata Kordon boyunun sonundaki Ölüdeniz Tabiat Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Sakin suları selamlayın yemyeşil ağaçların izleyene verdiği haz paha biçilemez olduğunu düşünüyoruz. Ruhunuzun ve bedeninizin dinlendiği bu tabiat parkına zaman ayırmanız gerektiğini önemle belirtelim.

7. Tekne Turuna katılın

Tekne Turuna katılın

Uygun fiyatlarla Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu gibi doğa harikası yerleri görebileceğiniz tekne turlarına katılmanız ruhunuza canlılık katacaktır. Tekne turu esnasında denize girmeniz ve mağaraları da gezmeniz de mümkün. Ayrıca Tekne turlarında Muğla’ya özel balıkların da tadına bakabilirsiniz.

8. Çarşısında alışveriş yapın

Çarşısında alışveriş yapın

9. Deniz bisikletine binin

Deniz bisikletine binin

Ölüdeniz ’in dupduru sularında bir başınıza dolaşabileceğiniz arındırıcı bir tur atabilir. Ya da sosyal medya hesaplarınızı coşturacak belki de takipçilerinizi kıskandırabilecek enfes doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Ruhun ve bedenin bütünlüğünü bu aktiviteyle de sağlayabilirsiniz. Bacaklarınıza kuvvet, eminiz bu etkinlik yorsa da iyi ki yaptım dedikleriniz arasında yer alacaktır.

10. Gece Eğlencelerine katılın

Gece Eğlencelerine katılın

Birçoğumuz için tatilin bir parçasıysa gece gezmeleri?  Ölüdeniz bu konuda da iddialı. Yerli ve yabancı müzikler eşliğinde gönlünüzce eğlenebilir. Çeşitli aktivitelerle gecenizi renklendirebilirsiniz. Dilerseniz sahilinde yakılan ateş etrafında da oturarak keyifli ve sakin zamanlarda geçirebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.