• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Düzce Gezi Rehberi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Düzce Gezi Rehberi

Düzce

Düzce Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan etrafı dağlarla çevrili küçük bir şehrimizdir. Çok küçük bir şehir olmasına rağmen özellikle doğa sevenler için ve şehir gürültüsünden kaçmak isteyenler için zaman geçirilen bir yer olarak görülür. Düzce de yeşilin ve doğanın doyasıya yaşanabileceği  Akçakoca ilçesi vardır ki dillere destandır. Burası yerli ve yabancı turist akınına uğrar. Doğasında ve yaylalarında kamp yapmak ise bir başka tercih sebebidir.

Düzce Hakkında

Düzce Hakkında

Düzce de Karadeniz iklimi hâkimdir. Bitki örtüsü ormandır. Tarihi Hititlere dayanmaktadır. Düzce içerisinde birçok tabiat parkı koruma altındadır. Özellikle yaz mevsimlerinde Akçakoca ilgi odağıdır. Masmavi denizi, plajı ve ormanı ile yeşil ve mavinin en güzel birleşimi burada yaşanabilir. Artık bahar ayları da Düzce ziyaretleri adına hareket kazanmıştır.

Düzce'ye yol düşüldüğünde birçok mağazalar ve alışveriş merkezleri bulunduğundan alınacak şeyler de çeşitlidir. Ancak tabi ki olmazsa olmaz fındıktır. Tütün kolonyası da alınacaklar arasındadır. Alışveriş yanı sıra Düzce de gezilecek yerler ise mutlaka sıralanmalıdır. Düzce'ye yol düşüldüğünde mutlaka Akçakoca ilçesine uğranılmalıdır, Düzce yaylalarına çıkılmalıdır, Melen Çayında rafting yapılmalıdır, Düzce'nin lezzetli yöresel yemekleri tadılmalıdır, fındık almadan asla dönülmemelidir.

Düzce ve Gezilecek Yerler

Düzce Gezilicek Yerler

Fakıllı Mağarası bu listede olması gereken yerdir. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Mimari anlamda en dikkat çeken camiisi Akçakoca Merkez Camiisidir. En estetik camii olarak bilinir. Kurugöl Tabiat Parkı bir sit alanıdır. Tabiat Parkı ve Güzeldere Şelalesi mutlaka görülmelidir.

Düzce'nin yemeklerine gelince; enfes bir mutfağı ve lezzeti vardır. İsli Balık Melen Çayında tutulur. Mutlaka tadılması gerekir. Bazlama vazgeçemedikleri yemektir. Hamur işleri sevilir. Mamursa bunlardan biridir. Buğulama vazgeçilmez yemek tatları arasındadır.

Düzce Ve Melen Çayı

Melen Çayı

Melen Çayı Düzce denildiğinde akla ilk gelen yerdir. Adı rafting ile eşleşmiş bir yerdir. Sürekli gürül gürül0 akan ve kano sporcuları için uğrak noktasıdır. Bahar ayları rafting için akın edilen bölgedir.

Düzce doğal güzellikleri ile kendisine hayran bıraktıran bir şehirdir. Saklı Cennet olarak tanımlanır. En beğenilen  güzellikleri arasında Efteni Gölü gelir ki; burada kuş gözlemleyip manzaranın tadını çıkarmak keyfi bambaşkadır. Güzeldere Şelalesi yine Düzce'de  bulunan en popüler şelalelerden biridir. Pürenli Yaylası özellikle yaz mevsimlerinde çok tercih edilen bir yeridir.

Düzce ve Akçakoca

Akçakoca

Akçakoca Karadeniz'in en güzel köşelerinden biridir. Yeşil ve mavinin her tonuna burada rastlanabilir. Kumu ve mavi bayraklı plajı da artı özelliğidir. Büyükşehirlerden kaçmak isteyenler için Akçakoca harika bir seçenektir. Denizin ve güneşin keyfi bu şirin  tatil beldesinde doyasıya çıkarılabilir. Düzce İstanbul ve Ankara'ya yakınlığı ile nefes almaya yardımcı bir güzergâhlığı; binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olma özelliği ile yemyeşil doğası, yaylası, gölleri ile alternatif aktiviteleri ile tam bir tatil rotasıdır.


 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.