• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Çok Turist Alan Şehir Hangisidir

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Türkiye hem çok uzun geçmişi ile hem tarihi dokusu ve kültürü ile hem lezzetli ve sayısız yemekleri ile hem de eşsiz doğal güzellikleri ile tanınan dünyanın en gözde ülkelerinden biridir ve bu nedenle her ülkeye sayısız turist giriş yapmaktadır. Turistler genellikle sınır komşularımızdan olmakla beraber dünyanın birçok yanından Türkiye’nin dokusunu merak edip Türkiye’yi ziyaret edenlerin sayısı oldukça fazladır. Türkiye turizm açısından her sene bir kat daha ileri giderek, turist çekme özelliğini her sene daha da arttırmaktadır.

Türkiye’de En Çok Nereler Ziyaret Ediliyor

Türkiye doğusundan batısına her karışı tarih kokan bir ülkedir. Özellikle güzel yemekleri sayesinde de birçok turist hem yaz tatillerini hem de kış tatillerini Türkiye’de geçirmeyi tercih ediyor. Kış tatili olarak özellikle doğuda Erzurum’un Palandöken kayak merkezi ve Bursa’nın meşhur Uludağ’ı akla gelir. Kışın sıcak bir yer isteyenler için Akdeniz bölgesi de oldukça uygun olduğundan fazlası ile turist çekmektedir.

İstanbul gibi her adımı tarih kokan bir metropol kenti, yaz kış denmeden sürekli olarak turist çekmektedir. Bir dönem Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış şehir, müzeleri, sarayları, köprüleri, hisarları ve kuleleri hariç, öyle bir özelliğe sahiptir ki, bu özellik onu dünyanın göz bebeği haline getirmektedir. İstanbul iki farklı kıtada toprağı bulunan tek şehirdir. Hem Asya hem de Avrupa kıtasında topraklarının bulunması bile İstanbul’u gezilip görülesi bir şehir haline getirmektedir.

İslam dini ibadethaneleri olarak geçen camiler hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça merak edilip beğenilmektedir. 1000 yılı aşkın tarihi dokusunu koruyan İstanbul yazları ayrı kışları ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Yaz Tatilini Geçirmek İsteyen Turistler Türkiye’de Nereye Gider

Türkiye dört mevsimi yaşayan ve güzelliği doyumsuz olan bir ülkedir. Yazları Türkiye’nin her yeri ayrı bir güzelliğe sahip olsa da genellikle Ege ve Akdeniz kıyıları turist akınına uğramaktadır. Karadeniz turneleri ile yeşile ve maviye doymak isteyen turistlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Fakat Ege ve Akdeniz kıyılarındaki şehirler hem denizin girilmeye uygunluğu açısından hem yeşil ve temiz tabiatı sayesinde hem de bölgenin geçtiğimiz yirmi sene içerisinde turizm açısından altyapısının sağlanması sebepleri ile çok daha fazladır.

İzmir, Aydın, Balıkesir ve Muğla gibi kentler mükemmel manzaralara sahiptir ve hem kamp yapmak hem de daha lüks tatil yapmak isteyenlerin tüm isteklerini karşılama özelliğine sahiptir. Ege kıyılarındaki bu güzel şehirlerde hem çok lezzetli yemekler tadılabilir, hem de temiz havaya doyulur. Ege kıyılarında İzmir hem tatil yapacaklara hem de kültürel aktivitelere katılacaklara imkân sağlamaktadır. Şehir merkezi ile ilçeleri de çok güzel bir ildir. Efes Antik Kent her sene binlerce turist çekmektedir.

 Akdeniz’de bulunan Antalya ili her sene 10 milyona yakın turist ziyareti ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ili olmuştur. Antalya’nın hemen hemen her ilçesi tatil merkezidir. Hem deniz hem göl hem şelale hem de temiz havayı turistlere sunması açısından da oldukça tercih edilmektedir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.