• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Güzel Balayı Şehirleri

Anasayfa » Haber & Duyuru

Balayı evlendikten sonraki süreçte sizleri birbirinize daha da yakınlaştıracak ve aslında farklı yönlerinizi de görebileceğiniz bir dönem olarak tanımlanmaktadır. Bu sürecin oldukça huzurlu ve eğlenceli geçmesinin yanında unutulmaz bir deneyim olarak da kabul edildiğinden balayı için en güzel şehirler tercih edilmektedir. Biz de sizler için en güzel balayı şehirlerini listeledik.

maldivler de balayı

Maldivler

Hint Okyanusu’nda yer alan 1200 adadan oluşan Maldivler, cennetten bir köşe olarak kabul edilmektedir. Hindistan’ın güneyinde yer alan Maldivler, beyaz kumları ve Hint Okyanusu’nun eşsiz turkuaz rengiyle göz kamaştırmaktadır. Egzotik ve oldukça farklı bungalov evleri ve resort otellerinin yer aldığı Maldivler, huzurlu ve farklı zaman geçirmenizi garantilemektedir.

Balayı döneminde, sevdiğinizle beraber su sporlarını da deneyebilir ve dalış yaparak mercan resiflerini de görebilirsiniz. Birbirinden farklı deniz canlıları ile cennetten bir köşe olarak adlandırılan Malivler’e balayı için Ocak- Temmuz ve Eylül-Ekim ayları en uygun zamanlardır. Vizesiz olarak gidebileceğiniz Maldivler’ de her mevsim güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

seyseller

Seyşeller

Maldivlere benzerliği ile dikkat çeken Seyşeller, tropik bir adadır. Palmiyelerle süslü bembeyaz kumları ve turkuaz rengi denizi ile balayını geçirmek isteyen çiftlerin en çok ziyaret ettiği şehirlerden birisidir. Seyşeller’de Maldivler gibi Hint Okyanusu’nda yer almaktadır.  Ilıman bir iklime sahip Seyşeller’i ziyaret için en uygun zaman ise Haziran- Kasım ayların da dönemdir.  Vizesiz olarak da seyahat edebileceğiniz Seyşeller’de sevdiğinizle beraber romantik ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. En güzel balayı şehirleri arasında yer alan Seyşeller’e hava yoluyla da kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

roma da balayı

Roma

Romantik bir balayı ve aynı zamanda kültür turuna hazırsanız Roma tam olarak bu özellikleri taşıyan en güzel balayı şehirlerindendir. Âşıklar şehri olarak adını duyuran hatta aşıkların koruyucu olan Aziz Valentine’nin yaşadığı şehir olan Roma, İtalyan yemekleri ile romantik bir akşam yemeği ve tarihi sokaklarında el ele dolaşarak eşsiz ve unutulmaz zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Şehir merkezinde yer alan tarihi yapıların yanı sıra eğlence mekanları da balayınız için en güzel şehirlerdendir.

koh samui

Koh Samui

Koh Samui, Tayland’da yer almaktadır. Tropiik adaları, canlı şehir hayatı ve gece hayatı, turkuaz rengi denizi ve mükemmel kumsallarıyla Koh Samui ‘ de çok bilinmese de en güzel balayı şehirleri arasınadır.

Tayland Adaları, tatile dair bütün beklentilerinizi karşılayabilir nitelikte ki en güzel adası, Koh Samui adasıdır. Her bütçeye uygun olarak farklı konaklama alternatifleri ile yurt dışı tatiliniz için seçebileceğiniz Koh Samui’ ye balayı için ve tatil için de en uygun zaman Mayıs- Haziran aylarıdır.  

santorini

Santorini

Yunan adaları arasında en çok ziyaret edilen ve dünyaca ünlü Santorini adası, balayı için en güzel şehirlerden birisidir. Gün batımının eşsiz manzarısı için en güzel yerlerden birisi olan Santorini adası, beyaz evleri, mavi kapı ve pencereleri, farklı mimarisiyle kendinizi masallarda gibi hissetmenizi sağlamaktadır.  Balayı için en çok ziyaret edilen yerlerden birisi de olan Santorini ‘ye İstanbul’dan direk uçuş gerçekleştiren hava yolları aracılığıyla da kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Santorini de balayınızı geçirmeniz için en uygun zaman ise Mayıs- Haziran aylarıdır. Schengen vizesi ile gidebileceğiniz Santorini en güzel balayı şehirleri arasında muhakkak değerlendirilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir.

hawai de balayı

Hawaii

Amerika Birleşik Devletlerine bağlı olan Havaii, Büyük Okyanus’a kıyısı bulunan bir eyalettir. Adalar grubu olarak tarihte çok ses getirmiş Godzilla, Lost ve Jurassic Park film ve dizilerin çekimlerinin de gerçekleştirildiği ada, plajları, temiz denizi, ormanları ve sörf severler için hiç eksik olmayan yüksek dalgaları ile bilinmektedir. Romantik dakikalar geçirebileceğiniz bir yer olan Havaii ayrıca eğlenceli gece hayatıyla da unutulmaz bir balayı yaşamanızı sağlayabilir.

Havaii, sürekli olarak ılıman bir iklime sahip olduğundan kaynaklı yılın 12 ayı ziyaret edilebilir ve en güzel balayı geçirmeniz için en uygun yerlerden birisidir. Havaii ziyaretleriniz için Amerika vizesi almanız gerekiyor. Türkiye’den direk uçuşlarla ve aktarmalı olarak da uçuş gerçekleştiren hava yolları aracılığıyla Havaii’ye kolaylıkla ulaşılabilirliğiyle de balayı için gidilebilecek şehirlerarasında uygun bir tercih olabilir.

paris

 Paris

Aşkın şehri Paris, olarak kabul edilir ve şehrin büyüsü zaten yeni evli çiftlerin aşklarının daha da artması için oldukça uygun bir ortam sağlamaktadır. En çok ziyaret edilen şehirlerden birisi olan Paris, aynı şekilde balayını geçirmek isteyen çiftler için de en güzel balayı şehirleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Gezilecek yerlerinin fazlalığı ile kültürel açıdan doyuma ulaşabileceğiniz Paris’te ayrıca aşktan beslenen birçok sanat dalını da sokaklarda dahi görebilirsiniz.  Paris her mevsim kendisine özel güzellikleriyle dolu bir şehir olmasından dolayı yılın 12 ayıda ziyaret edilebilir. Paris ziyaretleriniz için . Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Paris’e ulaşımda da Türkiye’den direk uçuşlarla hizmet veren hava yollarıyla Paris’e ulaşım oldukça kolay olması da balayı için tercihler arasında ilk sıralarda olmasını sağlamaktadır.

venedik te balayı

Venedik

Avrupa’da balayı şehirleri arasında akla ilk gelen Venedik, Paris gibi balayı çiftlerinin en çok ziyaret ettiği şehirlerden birisidir. Akdeniz sıcaklığını hissedebileceğiniz Venedik, su kanallarıyla ve tarihi mimarisi ile kendinizi başka bir dünyada hissetmenizi sağlayacaktır. Romantik akşam yemekleri ve yürütüşler ile keyifli zaman geçirebileceğiniz Venedik’te en güzel balayı şehirleri arasındadır.  İtalya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Venedik’ de eşsiz İtalyan tatlılarını ve yemeklerini de tadarak güzel zaman geçirebilirsiniz. Venedik genelde yaz dönemlerinde daha çok ziyaret edildiğinden konaklama ücretleri daha yüksektir. Venedik’te uygun fiyatlarla balayı geçirmek için daha çok bahar mevsimlerini tercih edebilirsiniz. İstanbul üzerinden direk uçuşlarla hizmet veren hava yollarının bahar kampanyalarıyla da balayınızda seyahatleriniz de Venedik ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

bahamalar

 Bahamalar

Atlas Okyanusu’nda yer alan Bahamalar, Amerika Birleşik Devletlerine bağlı eyaletlerden birisidir. Konum olarak Küba’ya daha yakın olan Bahamalar, 14 büyük ve 700’e yakın küçük adanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Tropikal adalardan oluşan Bahamalar, Karayipler’de en iyi turizm alt yapısına sahip yerlerden birisidir. Bu nedenle de eşsiz bir tatil geçirmek isteyen en güzel balayı şehirleri arasında yer almaktadır. Cennet adası olarak da bilinen Bahamalar’ da dalış yaparak su altının farklı dünyasına göz atabilir, gece hayatında eğlenebilir ve gündüz kumsallarında dinlenebilirsiniz.

Bahamalar’a ziyaretlerinizde Amerikan vizesi almanız gerekiyor fakat, Türkler turistik amaçla gittiklerini belgeledikleri durumlarda vizesiz olarak kabul ediliyorlar. Bahamalar’ da balayı için en uygun zaman ise yaz aylarıdır. Aktarmalı olarak gidebileceğiniz Bahamalar’da balayı bütçe sorunu olmayanların daha çok gittiği bir yerdir.

bora bora

 Bora Bora Adaları

Pasifik Okyanusu’nda yer alan Bora Bora adaları, deniz kum güneş ve eğlencenin bir arada bulunduğu eşsiz adalardan birisidir. Volkanik patlamalar ve birleşimlerden oluşan Bora Bora adası, Fransız Polinezya’sına bağlıdır. Su üzerine kurulmuş bungalov evleri ile rüya gibi bir balayı geçirmeniz için her şeyin düşünüldüğü bir yer olan Bora Bora Bora adalarında su sporlarıyla da balayınıza farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.  Dünya’da siyah inci çıkartılan tek yer olan Bora Bora adalarında eşsiz ve unutulmaz bir balayı için en uygun zaman ise Mart- Kasım ayları arasındaki dönemdir. Bora Bora adalarına seyahatlerinizde vize almanız zorunlu olup, hava yollarının aktarmalı seferleri havalimanına sonrada botlarla adaya ulaşabilirsiniz.

rio

Rio de Janeiro

Doğal güzelliklerinin yanında Rio Karnavalıyla adını duyuran Rio de Janeiro farklı bir balayı yaşamak isteyenlerin gidebileceği en güzel balayı şehirlerinden birisidir. Sabahlara kadar sevdiğinizle samba yapabilir ve sabah da tropik dalgaların içinde yüzerek, beyaz kumsallarında dinlenebilirsiniz. Aşkın merkezi olarak bohem tarzda inşa edilen yapıların ve sokakların da sevdiğinizle beraber gezebileceğiniz Rio de Janeiro balayı için en güzel şehirlerindendir.  Vize alarak gidebileceğiniz şehirde balayı için en uygun zaman yaz ayları olup özellikle karnaval zamanları balayınızın unutulmaz olması için daha güzel olabilir. İstanbul’dan aktarmalı olarak uçuş gerçekleştiren hava yollarıyla Rio de Janeiro’ya gidebilirsiniz.

prag da balayı

Prag

Kendi masalınızın kahramanı olarak prens ve prenses gibi hissedebileceğiniz Prag, tarihi ve eşsiz mimarisi ile en güzel balayı şehirleri arasındadır. Barok tarzda evleri ve saraylarıyla gözlerinizi kamaştıran şatolarında konaklayarak romantik bir balayı geçirebilirsiniz. Romantik şehirlerarasında da yer alan Prag, Vlatava Nehri’nin etkisiyle sizleri büyüleyebilecek niteliktedir. Prag yazın olduğu kadar kışın karlar altında da oldukça güzel bir şehir olmasından dolayı kış çiftlerinin en çok ziyaret ettiği şehirlerden birisidir. Prag’a İstanbul’dan direk uçuş gerçekleştiren hava yolları aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

istanbul da balayı

İstanbul

Tarihi yapılarıyla kültürel etkinliklerin hiç eksik olmadığı bir şehir olan İstanbul ayrıca romantizmin şehridir. Sahilinde uzun yürüyüşler yapabilir, kalabalık içinde sevdiğinizle birbirinizi bulmanızın mucizesine varabilir ve hatta Kız Kulesi, Galata Kulesi gibi aşklarıyla destan olmuş hikâyelerin başkahramanı olabilirsiniz. Bunlara ek olarak İstanbul çevresinde yer alan Marmara ve Karadeniz’de sahillerinde huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

antalya da balayı

Antalya

Deniz, kum ve güneş üçlüsünü bir arada bulabileceğiniz doğal güzelliğiyle de sizleri içine çeken bir şehir olan Antalya gece hayatıyla da balayı çiftleri için en güzel balayı şehirleri arasındadır. Erken rezervasyon seçenekleri ile oldukça uygun fiyatlarla balayınızı geçirebilir ve şehir merkezinde de eğlenebilirsiniz. Ayrıca Kaş, Olympos gibi doğal güzellikleriyle de göz kamaştıran yerleri ziyaret edebilir, kendinizi doğanın kucağına bırakarak güzel bir balayı geçirebilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.