• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En İyi Cruise Rotaları

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

 

Seyahat, çoğunlukla kişinin kendisine ait en özel zamanlarını kapsayan yolculuk biçimidir. Uçsuz bucaksız görünen bir okyanusta veya denizde; uzaktan bakıldığında bile görkemiyle göz kamaştıran dev bir yolcu gemisinin içinde seyahat etmek ise, şüphesiz büyük bir keyif içerir. Bu yazıda karşınıza çıkacak olan en iyi cruise rotaları, dünyayı keşfetmeniz için tek başlarına yetmeseler de; kendinizi keşfetmenize fazlasıyla olanak sağlayacak birer mavi yolculuktur.

Rotalar hazırken, size sadece dev yolcu gemisinin kamarasında farklı ülkelerin sahillerinin tadını çıkaracağınız bir yolculuğa kendinizi hazırlamak kalıyor. Cruise gemilerinin size sağladığı imkânlarla, evinize tamamen yenilenmiş bir biçimde döneceksiniz… Tabii ki, bir diğer cruise seyahatinize dek!

Birleşik Arap Emirlikleri – Umman

BAE’de son dönemin en çok rağbet gören ziyaret noktaları Dubai, Abu Dhabi ve Sir Bani Yas Adası ile Umman’da Khasab ve Muscat şehirleri; bir yaz tatilinden tüm beklentileri karşılayabilecek olan bu cruise rotasında sizi bekliyor olacak. Abu Dhabi’nin ihtişamlı dokusunu ve Dubai’nin Burj Al Arab ve Burj Khalifa gibi yapılarını denizden görebileceğiniz bu yolculukta; güzel bir sahil şeridini boydan boya gemiyle gezmiş olacaksınız.

Karayipler – Bahamalar

Plajları ve sahilleriyle, dünyanın gözbebeği konumunda olan Miami’nin de dâhil olduğu bu cruise rotasında Ocho Rios-Jamaika-George Town gibi gözde adaların yanı sıra Meksika’nın ünlü sahil kasabası Cozumel de bulunuyor. Bahamalar’ın en meşhur kentlerinden Nassau da cabası… Yerel halkın renkli kültürü, yerel yiyecekler ve peşinizi bir an bile bırakmayacak engin bir mavilik ile; yeni keşifler bu rotada sizleri bekliyor.

Akdeniz

Kim demiş “Kış mevsiminde mavi seyahate çıkılmaz” diye? Ilıman iklimiyle, kolay ulaşımı ve nispeten uygun fiyatları ile popüler bir rota olan Akdeniz turunda İtalya, Malta, İspanya ve Fransa bulunuyor. İtalya’nın liman şehri Cenova’dan başlayan, Roma ile devam eden ve Sicilya adasının gözdesi Palermo’yu da peşine ekleyen bu keyifli cruise rotasında Malta, Barselona ve Marsilya da duraklar arasında yer alıyor. Tatilini kültür, tarih ve haşmetli şehirler ile doldurmak isteyenler için eşsiz bir cruise seyahati olsa gerek!

Alaska

Ortalama 12 gün süren bu cruise rotası, Vancouver’dan başlıyor. Yaz aylarında, sanılanın aksine yemyeşil bir doğaya sahip olan Alaska’nın buzullarla dolu güzergahında; dinlendirici bir yalnızlık sizleri bekliyor. Zira bu cruise yolculuğunda karşınıza en fazla bin kişinin yaşadığı küçük yerleşim birimleri çıkacak…

Yunan Adaları

Yaz mevsiminde, eğlence hayatı ve uygun fiyatıyla diğer turlara nispeten daha sık tercih edilebilen bir diğer cruise rotası da Yunan Adaları. Kuşadası veya İstanbul’da başlayan yolculuğunuz; her birisi ayrı bir turizm harikası olan Atina, Mykonos, Girit, Santorini, Sakız Adası ve Rodos gibi merkezlerle devam edecek.

Tuna Nehri

Doğu Avrupa’nın 10 ülkesini kat eden Tuna Nehri’ni, bu cruise seyahati ile keşfetmeye ne dersiniz? Uçsuz bucaksız görünen maviliklerin içine konuşlanmış saraylar, doğanın içindeki mimariyi sizlere sunacak.

Mekong Nehri

Uzak Doğu’nun büyüleyici dokusuna ne kadar uzak kalacaksınız? Vietnam, Kamboçya ve Tayland’ı kapsayan bu cruise rotasının bir alternatifi de Ha Long Körfezi turu. Egzotik bir nehir ve belki de hiç alışkın olmadığınız bir kültür ile dolu bu cruise seyahati de Uzak Doğu’yu keşfetmek isteyenler için birebir.

Fransız Polonezyası

Fransa’yı nasıl bilirsiniz? Aklınızdaki bütün görselleri unutun! Akvaryum balıkları ile dolu berrak bir deniz ve bembeyaz kumsallar ile bu kumsalları süsleyen bungalovlar bu seyahatte sizi bekliyor. Bora Bora Adası’nı da kapsayan bu rota, en romantik cruise rotaları arasında.

İngiliz Adaları

Liman şehirleriyle ünlü Britanya Adası’nın doğal güzelliklerini de keşfetmeye ne dersiniz? Southampton’dan başlayan bu cruise rotası Guernsey Adası, Cobh, Liverpool, Belfast, Greenok, Invergordon, Inverness’ten geçtikten sonra İskoçya’nın başkenti Edinburgh ile sonlanıyor. Filmlerden fırlamış gibi görünen görkemli kaleler ve tarihe yön veren liman kentleri bu cruise rotasında sizi bekliyor!

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.