• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En İyi Sörf sporu Yapabileceğiniz Yerler

Anasayfa » Haber & Duyuru

Sörf su sporlarından en zoru olarak da kabul edilmektedir. Dengenin oldukça önemli olduğu sporda hava koşullarının da uygun olması gerekmektedir.Rüzgar ve dalgaların eksik olmadığı, hava koşullarının uygun olduğu Dünya’da en iyi sörf yapabileceğin National Geographic tarafından da belirlenen yerlerden Bundoran- Irlanda, Florianopolis- Brezilya, Byron Bay- Avustralya, Shonan- Japonya, Bukit-Yarımadası, Bali, Muizenberg- Güney Afrika yer almaktadır.

Bundoran-Irlanda

Bundoran-Irlanda

Bundoran, İrlanda’nın en ünlü plajları ve resiflerinin yer aldığı bir bölgedir. Yağmurun ve rüzgârın eksik olmadığı İrlanda genel olarak sörf için en uygun ülkelerden olsa da Bundoran bölgesinde sürekli olarak dalgaların olması ve bu dalgaların gayet yüksek olmasından kaynaklı da sörfçüler tarafından oldukça çok tercih edilen en iyi sörf yapabileceğiniz yerlerdendir.

Florianopolis-Brezilya

Florianopolis-Brezilya

Florianopolis, Brezilya sınırları içeriisnde yer alan küçük adalardan oluşan bir bölgedir. Toplamda 42 adet plajı bulunan Florianopolis, su sporları açısından da oldukça uygun bir yerdir. Köpüklü ve büyük dalgaların oluştuğu Florianopolis’ de doğal güzelliğiyle de sörfçüler için başkent olarak kabul edilmektedir.

Byron Bay

Byron Bay- Avustralya

Byron Bay, en eski sörf alanı olarak 1970 yılından beri kullanılmaktadır. Sörf severlerin en fazla gittiği yerlerden birisi olan Byron Bay, Avustralya sınırları içerisinde her mevsim gidilebilecek en iyi sörf yapabileceğiniz bir yerdir.  Ayrıca mayıs ve kasım aylarında bu bölge de kambur balinaların göçüne de denk gelerek eşsiz bir zaman geçirebilirsiniz.

Shonan-japonya

Shonan - Japonya

Japonya’nın Shonan bölgesi sörf koşullarının en iyi olduğu yer olarak kabul edilmektedir. Nehir ağzıyla birleşim noktası bulunan resifler ve aynı zamanda plajların bulunduğu Shonan bölgesi, ayrıca tayfun bölgesidir. Ekim ve Ağustos aylarında hava koşullarının ve dalgaların da oldukça büyük olmasından kaynaklı en iyi sörf yapabileceğiniz yerlerden birisidir. Ayrıca tayfun zamanın da profesyonel sörfçüler için vazgeçilmez bir yerdir.

Muizenberg- Güney Afrika

Muizenberg- Güney Afrika

Güney Afrika’nın Cape Town kentinin sahil bölgesi olan Muizenberg, sörf sporunun Afrika’da doğduğu yer olarak kabul edilmektedir. Oldukça büyük ve şiddetli dalgalarıyla, köpekbalıklarının da bulunduğu soğuk sularda adrenalin seviyesinin üst noktalarda olmasından dolayı sörf severlerin sürekli olarak ziyaret ettiği aynı zamanda en iyi sörf yapabileceğiniz bir yerdir.

Bukit Yarımadası- Bali

Bukit Yarımadası- Bali

Bali’ de yer alan Bukit Adası’ da hem dünyanın en güzel sahili hem de en iyi sörf yapabileceğiniz yerlerden birisidir. Deniz sporları için sıkça ziyaret edilen Bukit Yarımadası, acemi sörfçüler için adeta bir cennet olarak kabul edilmektedir. Bukit Yarımadası yakınlarında yer alan Uluwatu ve Padang bölgesi de büyük ve zorlu dalgalarıyla özellikle Mayıs ve Eylül aylarında ziyaret edilebilir en iyi sörf yapabileceğiniz