• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Popüler 5 Kayak Merkezi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Kış aylarının ve karlı günlerin en güzel tarafı şüphesiz kış sporlarına 2olanak sağlamsıdır. Dünya üzerinde kış sporları için sayısız tesis olsa da bunlar arasında Türkiye’de en iyi kayak merkezleriyle dünya çapında hizmet vermektedir. Türkiye’de yer alan En Popüler 5 Kayak Merkezine gelin beraber göz atalım.

Uludağ Kayak Merkezi- Bursa

Uludağ Kayak Merkezi- Bursa

Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birisi olan Uludağ Kayak Merkezi, Bursa’da yer almaktadır. Kasım ve Aralık ayları gibi sezonun açıldığı Uludağ Kayak merkezi, İstanbul’a yakın olmasıyla da dikkat çekmektedir. Dünya’da bir marka haline gelen Uludağ Kayak merkezi, kayak eğitim merkezi olarak da hizmet vermektedir. Her yaş grubunun keyifle zaman geçireceği bu merkezde konaklayabilmek içinse önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi- Bolu

Kartalkaya Kayak Merkezi- Bolu

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde, Aralık ayından sezon açılır ve Mart’a kadar da sezonun devam eder. Konaklama için dönemsel olarak yoğunluktan kaynaklı  rezervasyon yaptırmanız gereken Kartalkaya Kayak Merkez, Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri arasındadır. Her yaştan gruba kayak eğitimlerinin verildiği, gece ve gündüz farklı aktivitelerle keyifli zaman geçirmenize olanak sağlayan bu merkeze Bolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi- Kocaeli

Kartepe Kayak Merkezi- Kocaeli

Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul gibi büyük bir şehre yakın olması ve ayrıca Kocaeli gibi sanayi merkezi bir kentin sınırları içinde bulunması nedeniyle de yıl içinde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Günübirlik ve konaklamalı olarak hizmet veren Kartepe Kayak Merkezi, kayak ve snowboard yapmak isteyenlerin çoğunlukla tercih ettiği bir merkezdir.  Kayak dışında her mevsim ziyarete uygun Kartepe Kayak Merkezi’nde sadece kış sporları değil trekking, kuş gözlemciliği ve yamaç paraşütü yapma olanağı da bulabilirsiniz. Kartepe Kayak Merkezi’ne gitmek için en uygun zamanlar Ocak ve Şubat aylarıdır.

Palandöken Kayak Merkezi- Erzurum

Palandöken Kayak Merkezi- Erzurum

Palandöken Kayak Merkezi, farklı yükseltilerde acemiler ve profesyonellere hizmet veren bir kayak merkezidir. Kış Olimpiyatlarının da düzenlendiği Palandöken Kayak Merkezi, Aralık ayından sezonu açan kayak merkezi her yıl kayak sezonunu havai fişek gösterileriyle renklendirmektedir. Kayak merkezi içerisinde yer alan otopark, ring araçları, bungalov evler, sıcak ve soğuk içecek alanları ve sosyal tesislerin yenilenmesiyle de Türkiye’nin en iyi kayak merkezi olmaya aday.

Erciyes Kayak Merkezi- Kayseri

Erciyes Kayak Merkezi- Kayseri

Kayseri’de yer alan Erciyes Kayak Merkezi, suni kar makineleriyle de buraya gelen konuklarını mutlu göndermekte üstüne yok denilebilir. Palandöken kadar olmasa da ülkemizin önemli kayak merkezleri arasında her yerli ve yabacı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Kayseri üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Erciyes Kayak Merkezi’ne de önceden rezervasyon yaptırarak gitmeniz gerekmektedir.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.