• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Romantik 7 Avrupa şehri

Anasayfa » Haber & Duyuru

Doğasıyla veya bulunduğu konumu, tarihi itibariyle sizler için sıraladığımız Avrupa’nın en romantik 7 Avrupa Şehri arasında ilk sırada Paris yer almaktadır. Ayrıca Prag, Edinburgh, Verona, Brugge, Viyana, Roma’ da en romantik 7 Avrupa şehri arasındadır.

paris fransa

PARİS, Fransa

Avrupa’nın hatta tüm Dünya’nın aşkın kenti olarak kabul ettiği Paris, büyüsüyle romantizmi hissetmenizi sağlar. Şairlerin ve yazarların da çoğunlukla yer aldığı Paris doğası ve şirin kafeleriyle de ilham kaynağı olan romantik şehirlerin başında yer almaktadır. Aşkla ve sevgilyle beslenen sanatın her dalını sokaklarda dahi görebileceğiniz Paris’te Seine Nehri ve Eyfel Kulesi görülmesi gereken yerlerdendir. Yemekleriyle ve şaraplarıyla da gönlünüze taht kurabilecek Paris bu nedenlerden dolayı en romantik Avrupa şehirleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

prag çek cumhuriyeti

PRAG, Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa

Çek Cumhuriyeti’nin siyasi olarak yönetim merkezi olan Prag, tarihi yapıları ile kendinizi adeta bir masal prensi ve prensesi gibi hissetmenizi sağlayabilen ender şehirlerdendir. Bu özelliğiyle de en romantik Avrupa şehirleri arasında gidilmesi gereken yerler arasındadır. Dar sokakları, katedralleri ve romantik tarzda inşa edilen binaları ile tarihte Hitler’in yıkmadığı tek şehir olarak kabul edilen Prag, gece de en az gündüz kadar güzel bir şehirdir. Özellikle Charles Köprüsü romantik bir akşam yaşamak isteyenlerin bir arada olabileceği güzel yerlerden birisidir.  Prag yemekleri ve özel içkileriyle de sevdiğiniz insanla beraber kendinizi farklı bir yüzyılın içinde hissederek romantik dakikalar geçirebilirsiniz.

edinburgh iskoçya

EDINBURGH, İskoçya

Tarihi ve doğal güzelliği ile göz kamaştıran Edinburgh, İskoçya’nın başkentidir. Sürekli olarak eğlencenin ve hızlı hayatın akışının yanında zamana meydan okuyan şehrin tarihi yapıları ve geçmişi romantik hikâyelerin de şehridir. Şehrin içerisinde gezerken kendinizi bu şehrin büyüsüne kaptırmanız romantizmi hissetmeniz için yeterli. Gizemin ve duyguların şehri olarak da kabul edilen Edinburgh’ da gidilmesi gereken ve Avrupa’nın en romantik şehirleri arasında yer almaktadır.

verona

VERONA, İtalya

Romeo ve Juliet’in aşkının doğduğu şehir olan Verona, İtalya’da yer almaktadır. İtalya ülke olarak da birçok romantik şehre ev sahipliği yapsa da Verona aşklarıyla bütün Dünya’yı saran Juliet’in evine ev sahipliği yapmasından kaynaklı da gidilmesi gereken yerlerdendir. Şehrin içerisinde de romantik akşam yemekleri yiyebileceğiniz restoran ve kafeler ayrıca yürüyüş yapabileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Genel de evlenme teklifi etmek için oldukça çok turistin ziyaret ettiği şehirde, sevdiğiniz insanla aşkınızı ölümsüzleştirmek isterseniz Verona Avrupa’da en romantik şehirlerarasında en uygunu olabilir.

brugge belçika

BRUGGE, Belçika

Belçika’ da Flandra bölgesinde yer alan Brugge’da ki yapılar kendinizi Ortaçağ’da hissetmenizi sağlayabilir. Ortaçağ’dan itibaren bozulmadan günümüze kadar gelen evleri, katedralleri, sokakları ile büyüleyici havasını koruyan Brugge sokakları arasında yer alan kanalları ile şehir içinde tekne turu yapabilirsiniz. Şehrin mistik ve romantik havası genel olarak sis ve yağmurla birbirini tamamlarken sevdiğinizle beraber romantik zamanlar geçirmeniz için Brugge eşsiz bir şehirdir.

viyana

VİYANA, Avusturya

Viyana, Avusturya ‘nın başkenti olmasının yanında tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir.  Aşkın dansı olarak kabul edilen Vals’ın doğduğu yer olan Viyana’ da romantizme uygun olarak işletilen kafeler, parklar ve tarihi yerler romantik bir tatil için ihtiyacınız olan her şeyi ayaklarınızın altına seriyor. Orta Avrupa turlarıyla beraber de Prag ve Budapeşte ile beraber de Viyana’yı görebilir veya sadece Viyana seyahatiyle de oldukça eğlenceli ve romantik bir tatil geçirebilirsiniz.

roma

ROMA, İtalya

İtalya denilince akla ilk gelen şehirlerden olan Roma şüphesiz, romantik bir tatilin de merkezi olacaktır. Aşk çeşmesinden tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle gözlerinizi kamaştıracak şehirde romantik bir tatil içinse en uygun zaman ilk bahar mevsimi ve sonbaharın ilk aylarıdır. Gezilecek tarihi yerlerinde kendinizi farklı bir zaman diliminde hissedebilir, eşsiz İtalyan yemekleri ve mükemmel Roma dondurmasıyla da aşkınızı tatlandırabileceğiniz Roma’da Avrupa’nın en romantik 7 şehri arasındadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.