• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

En Sessiz Tatil Mekanları

Anasayfa » Haber & Duyuru

Yıl boyunca yorgunluğunuzu atmak veya küçük bir kaçamak yaparak sessiz bir tatil geçirmek isteyebilirsiniz. Dönemsel olarak insanların kendilerini dinlemesi içhuzurunu bulması açısından da oldukça önem arz etmektedir. Ülkemiz ’de huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz en sessiz tatil mekanlarından beş tanesini sizlere sunuyoruz.

akcay

Akçay, Aydın

Edremit körfezinde yer alan Akçay, Aydın’a bağlıdır.  Balıkesir, İzmir ve Çanakkale şehirlerinin tam olarak kesişme noktasında bulunmasından dolayı da ulaşımın oldukça kolay olduğu yerlerden birisidir. Sessiz ve sakinliği ile doğa içinde ve sahil kenarında huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz Akçay en sessiz tatil mekanları arasında tercihiniz olabilir.

datça

 Datça, Muğla

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği bir yarımada olan Datça, sahil şehri ve Knidos antik kenti ile tarih severlerinde dikkatini çeken sessiz ve sakin tatil mekanları arasındadır. Mavi bayraklı plajı da keyifle denize girmenizi ve rahatlamanız için bütün olanakları sizlere sunmaktadır.

saros

Saros, Tekirdağ

İstanbul’a yakınlığıyla da bilinen Saros, bozulmayan doğası ve kumsalı ile dikkat çekmektedir. İstanbul çevresinde de gidebileceğiniz en sessiz tatil mekânları arasında yer alan Saros, kuş cenneti olmasıyla da kuş sesleriyle rahatlamanızı sağlamaktadır.  Saros Körfezi2nin bir diğer özelliği ise kendi kendini temizleyen bir yapısının bulunmasıdır. Bu nedenle de temizliği konusunda şüphe etmeden, dağlık bölgelerinde piknik alanlarında da rahatlıkla buranın tadını çıkarabilir, huzurlu ve sessiz bir tatil geçirebilirsiniz.

çıralı

Çıralı, Antalya

Türkiye’nin tatil cenneti olarak kabul edilen Antalya yaz dönemlerinde oldukça kalabalık olmasına rağmen, orman içinde yer alan ve Çıralı, sessiz ve sakin bir tatil geçirmeniz için bütün olanakları sizlere sunuyor. Doğa ile içiçe bir tatil geçirmek isteyen, gecenin sessizliğini dinlemek isteyen ve gündüz de güneşin ve denizin tadını çıkartabileceğiniz bir alt yapıya sahip. Olimpos ile aynı kıyı şeridine sahip Çıralı, Likya yolunun da içinde bulunmaktadır. Dilerseniz dağ sporlarını da deneyebileceğini olanakların bulunduğu Çıralı, en sessiz tatil mekanları arasında yer almaktadır. Deniz kaplumbağalarının da ziyaret ederek yumurtladığı Çıralı sahili, doğanın mucizesine tanık olmanız için sizleri beklemektedir. Akşamları sahilde huzurlu vakit geçirebilir ve şehrin kalabalığından uzakta rahatlayabilirsiniz.  Çıralı ‘ya ulaşım Antalya şehir merkezinden özel servis araçları ile sağlanmaktadır. Otogardan direk olarak Çıralı ’ya hareket eden araçları kullanabilirsiniz.

kapadokya

Kapadokya, Nevşehir

Doğa turizmi içinde sizi kendisine hayran bırakacak bir şehir olan Kapadokya, özellikle peri bacalarına ev sahipliği yapmasından dolayı da görülmesi gereken yerlerden birisidir. Kapadokya dönemsel olarak çok kalabalık olsa da yine de her zaman huzurlu yapısını ve sessizliği korumaktadır. Şehrin kalabalığından uzakta zaman geçirmek ve kültürel olarak da doyuma ulaşabileceğiniz yerlerden birisi olan Kapadokya, ayrıca balon uçuşlarıyla da yer yüzünün güzelliğine yukardan da bakma imkanı sunmaktadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.