• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Erzurum Havalimanı

Anasayfa » Havalimanları

Erzurum Havalimanı

Ülke / Şehir: Türkiye/ Erzurum

Açılış Tarihi: 1966

Şehir Merkezine Uzaklık: 16 km

Ulaşım: Erzurum havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için tercih edebileceğinizi ulaşım olanaklarından bazıları şunlardır: taksi, minibüs, otobüs, toplu ulaşım araçları, yolcu servisleri ve terminal içerisinde faaliyet gösteren araç kiralama ofislerinden araç kiralama hizmetleri ile dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Kodu: ERZ

Havalimanı Tel: 0(442) 327 28 35

Havalimanı Adresi: Çiftlik Mah, Kars Erzincan Yolu, 25060 Merkez / Yakutiye / Erzurum

 

Erzurum Havalimanı Hakkında

1966 yılında Erzurum şehir merkezini kuzeydoğusuna askeri amaçlı hizmete açılmış olan Erzurum havalimanı, 1993 yılında ise uluslararası tarifesi uçuş hizmetlerine geçmiştir. 2005 yılında ise yeni terminal binasına geçiş yapmıştır. Erzurum havalimanını yüz ölçümüne bakıldığında İstanbul İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden sonra ülkemizin en büyük dördüncü havalimanı statüsünde yer almaktadır.

Havalimanına merkezden ulaşım için taksi ya da yolcu servislerinden yararlanılabilmektedir. Türkiye’nin en eski ve köklü havalimanlarından birisi olan Erzurum havalimanına ulaşım sağlamak için birden fazla ulaşım olanakları mevcuttur. Erzurum şehir merkezine oldukça yakın mesafede konumlu olduğundan dolayı da ulaşım sağlamak oldukça kolay hale gelmiştir. Erzurum havalimanın ulaşmak ya da havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz ulaşım olanaklarından bazıları şunlardır:

Taksiler

Uçağınız Erzurum havalimanına iniş yaptıktan sonra çok acil yetişmeniz gereken yerler için veya beklemek istemiyorsanız havalimanını hemen yakınında taksi durakları sizleri bekliyor olacaktır. Buradan taksi isteyerek gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz

Yolcu Servisleri;

Uçak iniş ya da kalkış saatlerine göre Erzurum büyükşehir belediyesi ya da Toplu taşıma müdürlükleri tarafından düzenlenen, yolcu servileri minibüsler veya halk otobüslerini tercih ederek istediğiniz bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

Erzurum havalimanının kara yolu ulaşım olanaklarını yanı sıra demir yolu ulaşım olanağı olan trenle de ulaşım sağlamanız mümkündür istasyon meydanın hemen yakınında Erzurum garı üzerinden havalimanına ya da çeşitli bölgelere tren ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca Ankara ve Kars tarafına gidiyorsanız mutlaka tren yol taşımacılığını tercih etmelisiniz.

Birçok bakımdan iyi hizmetleri olan bir havalimanıdır. Hizmete girdiği günden günümüze kadar hızlı gelişen ve büyüyen alt yapısı ile hizmet sunan Erzurum havalimanı, 8.082.805 metrekarelik alana sahip bir tesis üzerine kurulu olup, tesisten ise 13.107 metrekarelik terminal binası ile ülkemizin en büyük ve en uzun havalimanıdır. 2 adet beton kaplama pisti, 14 tane uçak parkına sahip olan Erzurum havalimanı terminali içerisinde ise modern yaşam tarzına uygun olarak pek çok mekanlar yer alıyor. Uçaktan iniş sırasında ya da kalmadan önce kişisel ihtiyaçlarınız karşılayabileceğiniz bekleme salonu, kafeterya ve restoran vs. mekanlar faaliyet göstermektedir. Günden güne teknolojiye ayak uydurarak gelişim gösteren bu havalimanı günümüzde modern havalimanları arasında yer alıyor

 

 

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.