• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

FİLİPİNLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER VE EN UCUZ UÇAK BİLETİ

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

FİLİPİNLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER VE EN UCUZ UÇAK BİLETİ KAMPANYASI

Filipinler hakkında detaylı bilgiler içeren bu yazımızda bu eşsiz coğrafyaya seyahati düşünenler için detaylı bilgiler ve en ucuz uçak biletini nasıl bulacaklarına dair anektodlar paylaşacağız.

Filipinler, Pasifik okyanusunun batısında bulunuyor ve irili ufaklı toplam 7641 adacıktan oluşmuş olup 300,000 kilometrekare civarında büyüklüğe sahiptir. 2017 nüfus sayımına göre toplamda 105 milyon civarı nüfusa sahip olan ülkenin para birimi ise Filipin Pesosudur. Nüfusunun büyük çoğunluğu 3 büyük ana kara parçası olan Mindanao, Luzon ve Visayas’ta bulunuyor.

Filipin adalarının diğer hiçbir ülke ile kara yolu bağlantısı bulunmamakla beraber kendisine en yakın ülkeler ise Çin, Malezya, Endonezya, Tayvan ve Vietnam olarak sayılır. Pasifik okyanusunun tam olarak deprem kuşağında bulunan bu ülkede deprem ve tropik fırtına sık sık boy göstermektedir. Ülkenin etrafında günde ortalama 20 kadar deprem meydana gelmekte ancak bunlar genellikle hissedilmemektedir. 1990 yılında en son depren Luzon bölgesinde 7,7 şiddetinde meydana gelmiştir.

FİLİPİNLER DE BULUNAN YANARDAĞLAR

FİLİPİNLER DE BULUNAN YANARDAĞLAR

Ülkede sayıca çok fazla yanardağ bulunmaktadır. Taal, Mayon ve Pinatuba bunlardan aktif olarak bilinen yanardağlardandır. 1991 senesinde Pinatuba’nın patlaması sonucu Filipinler’de yüksek ölçekli hasarlar meydana gelmiştir.

FİLİPİNLERİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ JEOTERMAL ENERJİ ÜRETİMİ

FİLİPİNLERİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ JEOTERMAL ENERJİ ÜRETİMİ

Evet yukarıda bahsettiğimiz coğrafi olayların bölgeye en büyük katkısı ise yer altından sağlanabilen jeotermal enerji oluyor. Dünyanın 2. En büyük jeotermal üreticisi olarak nam salmış durumdadır.

FİLİPİNLERDE DOĞAL ATMOSFER NASIL ŞEKİLLENİYOR?

FİLİPİNLERDE DOĞAL ATMOSFER NASIL ŞEKİLLENİYOR?

Gerçektende dünyanın sayılı ve nadide doğalarından birine sahiptir. Yukarıda da bahsettiğimiz şekilde birçok dağ ve ada parçalarının olduğu yerler tropik yağmur ormanları ile donatılmıştır. Bahsedilen bu yağmur ormanlarını barındıran her farklı adacık ve dağı izlerken yer yer farklı görüntülerin bile meydana geldiğini görmeniz mümkün olabiliyor. Ortaya çıkan muazzam atmosferi gözlerinizle görmek isteyeceğinizden eminiz. Ayrıca Puerto-Pricesa Yeraltı Nehri Milli Parkı’da tüm dünyada adını duyurmuş olan eşine rastlanamayan tabii harikalardan biri olarak biliniyor. Milattan önce kurulmuş bir uygarlığı olan Galathea dan adını alan ve Filipin denizinde bulunan derinlik ile ülkenin yanında ve Pasifik okyanusunda olan Challenger derinliği de 10,000 metre civarında olan yine dünyaca ünlü en derin yerlerdendir.

FİLİPİNLERDE DOĞAL ATMOSFER NASIL ŞEKİLLENİYOR?

Tropik bitki örtüsünde kendisine has çok sayıda farklı bitkilerle birlikte kuş ve hayvan türlerini de içinde barındıran Filipinler’in farklı deniz canlıları da barındırması akılda tutulmalıdır. Bu kadar çok canlı türlerinin içinde barındığı tropik yağmur ormanları ve denizi ile vahşi yaşama da ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın başka yerinde bulunmadığına inanılan endemik kuş türlerinden tutun da sürüngen çeşitlerine kadar çok büyük farklı canlı türlerine rastlamanız mümkündür. Ayrıca ülkeyi temsil eden Filipin Kartalı da dünyanın en büyük kartallarından olarak bilinir. Bu kartalın namı diğer ismi ise maymun yiyen olarak ün salmıştır.

FİLİPİNLERDE DOĞAL ATMOSFER NASIL ŞEKİLLENİYOR?

FİLİPİNLERİN EKONOMİK YAPISI NASIL ŞEKİLLENİYOR?

FİLİPİNLERİN EKONOMİK YAPISI NASIL ŞEKİLLENİYOR?

Ülkenin kıyı şeridinde halk daha çok tercih ettiği için günümüze kadar tarımcılıkla uğraşan insanlar ve devlet yapısı artık sanayi tarafına doğru geçiyorlar. Afrika’dan sonra dünyanın en büyük altın rezervine sahip olduğu bilinen bu ülkenin deniz kıyılarından elde edilen inciler de geçim kaynakları arasında yer alıyor. Enflasyon ile işsizliğin düşük seviyelerde olduğu bölgede 2. Dünya savaşı sonrasında zirvede olan ekonomi oldukça gerilemiş durumdadır.

FİLİPİNLER SEYAHATİ İÇİN EN UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

FİLİPİNLER SEYAHATİ İÇİN EN UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

Filipinler seyahati düşünüyorsanız tüm dünyadan turist alan bu Pasifik ülkesine, Türkiye’den İstanbul merkezli olarak Singapur aktarmalı bilet alabilirsiniz. Gitmek istediğiniz tarihten 1 ay önce rezervasyonunuzu yaparsanız en ucuz uçak biletini alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.