• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

Güney Kore Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Güney Kore pek çok ülkeye göre değerlendirildiğinde son derece farklı geleneklere ve özelliklere sahip bir yerdir. Güney Kore coğrafi konum olarak da farklı bir açıya sahiptir. Güney Kore olarak bilinen adı ise resmiyette Kore Cumhuriyetidir. Etrafında ise Kore Yarımadası yer almaktadır. Güney Kore komşu devletler açısından da zengin olan bir ülke konumundadır. Japonya, Çin ve Kuzey Kore yer almaktadır. Kuzey Kore gelenekleri bakımından da dikkat çeken ülkelerden biridir. Bu gelenekler Kore insanları için oldukça önem taşımaktadır. Geçmişten bu güne kadar korunmuş olan bu gelenekler pek ülke insanı için batıl sayılabilecek davranışlar olarak algılansa da, Koreliler için olmaz ise olmazlardan biridir. Gelin bu gelenek ve görenekleri birlikte inceleyelim.

Festival Tutkunları İçin Önemli Detaylar

Festival tutkunları için oldukça farklı festivaller burada diyebiliriz. Örneğin Temmuz ayında yapılan çamur festivalinde oldukça ilginç görüntüler ortaya çıkmaktadır. Pek çok yerden getirilen çamurlar hem eğlence hem de şifa için Güney Kore halkının yoğun ilgisi ile karşılanmaktadır. Diğer festivaller ise;

  • Daegaya festivali (Nisan ayında yapılıyor)
  • Damyag Bambu Festivali ( Mayıs ayında yapılıyor)
  • Sancheong Şifalı Bitkiler Festivali (Mayıs ayının ilk haftası)
  • Buyeo Sedong Lotus Festivali (Temmuz ayında Yapılıyor)
  • Bonghwa Eun-uh Ayu Balığı Festivali (Eylül ayında yapılıyor)

 

Damyag Bambu Festivali'nden bir görüntü.

Güney Kore nerede ise her ay yapılan festivaller ile son derece renkli zamanlara sahne olan ülkelerden biri olarak gösteriliyor. 

Güney Kore’de Hediye Verirken İki Elinizi Birden Uzatmak Gerekiyor

Hediyeleşmek Geleneksel bir durum olarak önemli olsa da, modern dünya açısından değerlendirildiğine oldukça nazik davranışlardan biridir. Hediye sunumları pek çok kişi tarafından önemli olsa da doğaçlama hediye sunumları da sevilmekte olan davranışlar arasındadır. Ancak Kuzey Kore’de hediye almak ve vermek için iki elinizi birden uzatmanız gerekiyor. Eğer tek elinizi uzatırsanız size verilen hediyeyi kabul etmek istemediğiniz kanısına varılmaktadır. Hediye verirken de bu durum geçerli olmaktadır.

Sınavlarda Oldukça Şanslı Oldukları Bir İnançları Var

Sınavlar tüm öğrenciler için tam bir stres kaynağı olsa da, sanırım Güney Kore’de bulunan öğrenciler oldukça şanslı bir konumda yer alıyor. Sınavlarda çatal benzeri bir çubuk mutlaka yanlarında bulundurulmaktadır. Takıldıkları ya da zorlandıkları bir soru karşısında, ellerinde bulunan çubuğun doğru şıkkı göstereceği kanısı hâkim olmaktadır.

Koreli Kadınlar Bakın Gece Nasıl Uyuyorlar

Gece uykusunun rahatlığı hem psikolojik olarak hem de sağlık açısından son derece önemlidir. Güney Koreli kadınlar buna başka bir bakış açısı ile yaklaşıyorlar. Gece saçları açık kesinlikle uyumuyorlar. Çünkü gece saçları açık uyunursa kötü kalpli bir ruhun yanlarına gelip saçlarını sayacaklarına inanıyorlar. Bu oldukça olumsuz bir işlem olarak ifade ediliyor ve saçların sayımı bittikten sonra kötü ruhun kadınları öldüreceğine inanıyorlar. Bu nedenle kesinlikle saçlarını örterek uyuyorlar.

Güney Kore’de Beyaz Tenli Bir Kadınsanız Çok Şanslısınız

Güney Kore’de beyaz tenli bir kadın olmak oldukça özel bir konumda olmak demektir. Kadınların beyaz tenli olması evden hiç çıkmadığı anlamına geliyor. Bu durum masumiyetin simgesi olarak adlandırılıyor. Bu nedenle kadınlar sürekli beyaz tenli olmak için nerede ise bir yarış halinde bulunuyorlar.

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.