• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İngiltere’ye direk Uçuşlarda Elektronik Eşya Kısıtlaması

Anasayfa » Haber & Duyuru

ingiltere bayrağıDeğerli yolcularımız, İngiltere hükümeti tarafından belirlenen içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkeden, İngiltere’ye gerçekleştirilen direk uçuşlarda dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve normalden büyük cep telefonu gibi elektronik eşyalarda kısıtlaması getirilmiştir. Bu ayrıntıya dikkat etmeniz ve uçuşlarda sorun yaşamamanız için kurallara uymanız son derece önemlidir.

Sun Express ile İngiltere’ye gerçekleştireceğiniz direk uçuşlarda Uzunluğu 16, genişliği 9,3 ve derinliği de 1,5 santimetreden fazla olan bütün elektronik eşyalar yasak kapsamında olup, uçak içinde el bagajı dâhilinde alınmayacaktır. Bu büyüklükten fazla olan teknolojik cihazların uçak altı bagajına verilmesi gerekmektedir.

Uçak altı bagajına verilen elektronik cihazların güvenlik önlemleri nedeniyle, kaza veya yangın riskine karşı aşağıda yer alan bilgiler dahilinde eşyalarını uçak altı bagajında taşıyabilirler.

  • Taşınmak istenen elektronik cihazın hasar görmemiş olması ve düzgün bir şekilde muhafazalı olarak paketlenmiş olması gerekmektedir.
  • Söz konusu olan ve taşınmak istenen elektronik cihazın veya cihazların uyku modunda ya da uçak modunda olmaması ve tamamen kapalı olması gerekmektedir.
  • Taşınacak elektronik cihazın bütün fonksiyonlarının kapalı durumda olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Otomatik olarak aktif olan alarm veya benzeri uygulamaların kapalı olmasına özen gösterilmesini rica ederiz.
  • Uçak altına verilen taşınacak elektronik cihazlarda taşınabilir şarj cihazları ve bataryaların bulundurulması da risk kapsamında yasaklanmıştır.
  • Uçuşlarınızda yanınıza alabileceğiniz telefon, dizüstü bilgisayar, tablet ya da e-okuyucular gibi cihazların 16 cm x 9,30 cm x 1,50 cm boyutlarından küçük olması gerekmektedir.

Bunlara ek olarak telefon, dizüstü bilgisayar ve tabletler için tasarlanan güç kaynakları (powerbank) belirtilen ebatlardan büyük olmaları durumunda kabin içine veya uçak altı bagajına dahi kabul edilmeyeceğini belirtir, kurallara uyulmasını ve uçuşlarınızın aksamaması için önemle rica ederiz.