• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul’da Gidebileceğiniz 4 SPA Merkezi

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

Şifalı sular ile vücut, cilt, masaj gibi bakımların yapıldığı spa merkezleri, insanların hem vücut hem de ruhsal açıdan rahatlamasını sağlayan bir tekniktir. Fransız ve Alman ekollerinin olduğu spa, geleneksel Türk hamam kültürünün lüks bir uygulaması olarak da değerlendirilmektedir. Türkiye’de her geçen gün daha da önem kazanan spa, profesyonel masaj teknikleri eşliğinde şifalı suları ile İstanbul’da da bazı otellerde yer almaktadır.

Qualia SPA

Qualia SPA

İstanbul Gönen Otel’de yer alan Qualia Spa, havuz, sauna, buhar odası, hamam gibi imkânlarıyla hem ruhsal hem de fiziksel rahatlamayı sağlamak için ideal bir spa merkezidir. Şehrin stresli ortamından sıyrılmak için birebir bir mekân olan Qualia Spa, 1 adet kapalı, 2 adet açık 3 adet yüzme havuzuyla, güzellik sırlarıyla geleneksel Türk hamamıyla ve cilt, el ve yüz bakımları eşliğindeki uygulamalarıyla güzelliğin daha da pekiştirildiği spa merkezidir. Masaj ve terapilerinin Uzakdoğulu terapistler tarafından yapılan spa merkezi, sağlıklı bakım yaptırmak isteyen insanların tercihi olmaktadır.

Caudalie Vinotherapie SPA

Caudalie Vinotherapie SPA

Eşsiz mesaj teknikleri, aromatik esans içeren yağları ve dinlendirici ve rahatlatıcı müziğiyle Caudalie Vinotherapie Spa, üzüm çekirdeklerinin içerdiği özel ürünleriyle müşterilerine ayrıcalıklı masaj olanağı sunmaktadır. Özel şarap özlerinin bulunduğu spa merkezinde, başka yerde tecrübe edilemeyecek kırmızı şarap banyosu deneyimi yaşamak mümkün olmaktadır. Ayrıca ölü hücrelerden arınmayı sağlayan Ezilmiş Cabernet Peelingi ve taze üzümlerden yapılan Pulp Friksiyon Masajı gibi ayrıcalıklı uygulamalara Caudalie Vinotherapie Spa’da ulaşılabilmektedir. Bununla birlikte Tai Masajı, Derin Doku Masajı, Asya Yağsız Masajı, Bali dört el masajı, İsveç Masajı gibi Avrupa ve Uzak Doğu ile geleneksel Türk Hamamı’na ait bakım ve masaj tekniklerinin her birini spa merkezinde deneyimlemek mümkün olmaktadır.

Amrita SPA & WELLNESS

Amrita SPA WELLNESS

İstanbul Swiss Otel’de yer alan Amrita Spa & Wellness, cilt bakımı ve özel Amrita Signature Masajı’yla insanların günlük stresten uzaklaşmasını ve rahatlamalarını sağlamaktadır. Ayrıca deniz kristalli cila, Ayak Cenneti ve süt köpüğü gibi imkânlarıyla da bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin daha da keyiflenmelerini sağlayan Amrita Spa & Wellness, uzman bir kadro eşliğinde sıcak taş uygulamaları, çamur ve yosun banyosu, tuzlu buhar banyosu ve bitkisel buhar banyosu ile eşsiz bir rahatlama olanağı sunmaktadır. Güzellik bakımı ve cilt uygulamaları olan spa merkezinde doğal ürünlerle bakım ve masaj hizmeti almak mümkün olmaktadır. Spor ve fitness aletleri ile spa merkezinde geçirilen zamanın daha da sağlıklı olmasını sağlayan Amrita Spa & Wellness, yüzerek stres atmak isteyen kişiler için de ideal bir merkez olmaktadır.

Six Senses SPA

Six Senses SPA

Uzak Doğu’nun en ünlü spa oteli olan Six Senses Spa’nın bir şubesi, İstanbul Sarıyer’de bulunan Kocataş Yalısı olarak ifade edilen alanda yer almaktadır. Spa konusunda dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Six Senses Spa, uyguladığı  Thai, Vietnam, refleksoloji, shiatsu, koku tedavisi gibi birçok masaj tekniğiyle ayrıcalıklı bir spa merkezidir. Spa merkezinin en önemli özelliklerinden biri ise Kızılderililerin yöntemi olan mum yöntemi ile kulak temizliğinin 30 dakikada yapılmasıdır. Bakım ve sağlık için ideal merkezlerden biri olan Six Senses Spa, eşsiz uygulamalarıyla dünya çapında popüler bir spa merkezi olmaktadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.