• Yetişkin (18 ve üstü)
  • Çocuk (2-11)
  • Bebek (2 yaş altı)

İstanbul da Lunaparklar

Anasayfa » Seyahat Tavsiyeleri

İSTANBULDA LUNAPARKLAR

İstanbul lunapark, eğlence merkezleri ve alışveriş merkezleri ile çok sayıda alternatif sunan iller içerisindedir. Hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifli anlar geçirdiği eğlence temalı parklar yer alır. Günümüzde birçok lunapark, alışveriş merkezleri içerisinde yer almaktadır. Yetişkinler, alışveriş yapıp, dinlenirken, çocuklar da eğitici ve eğlenceli birçok aktiviteye zaman ayırmış olurlar. Bazı lunaparklarda eğlencenin yanı sıra, eğitici ve öğretici faaliyetler de yer alacaktır. Buralarda yer alan kafe ve restoranlarda farklı atıştırmalıklar bulmak ta mümkün olmaktadır.

İstanbul’da Bulunan En Önemli Lunaparklar Nerededir?

İstanbul’da çok sayıda lunapark ve eğlence merkezi yer alır. Sayılabilecek belli başlı olanlar şunlardır:

  • Mecidiyeköy’de bulunan Kidzmondo
  • Pendik’te yer alan Viaport AVM
  • Eyüp’te bulunan Vialand Tema Park en önde gelenleridir.

Tipik lunapark özelliklerinin yanı sıra, geniş alana kurulmalarından ötürü, gezilecek yerleri de oldukça fazladır.  Kapalı olabildikleri gibi, açık alanlara da sahip lunaparklar bulunmaktadır. İstanbul’da yer alan lunaparklar, elbette bunlarla sınırlı değildir. Hemen birçok semtte, çok sayıda lunapark bulunmaktadır. Yukarıda sayılanlar, en çok ziyaretçi alan büyük lunaparklardır.

Kidzmondo Eğlence Merkezi

Kidzmondo Eğlence Merkezi

İstanbul’un Mecidiyeköy semtinde yer alan Kidzmondo, çocukların zevkle vakit geçirebilecekleri yerler içerisindedir. Trump Towers Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan bu park, çocukların hayallerine de hizmet etme özelliğini taşımaktadır. Çocuklar için konulan sınır, dört ile on dört yaş aralığındadır. Çocuklar burada, meslekleri tanımaktadır. Her mesleğe ait farklı özellikleri, ilgili kıyafet ve mesleği tamamlayan unsurları görüp, kullanarak öğrenmektedir.

Viaport’ta Bulunan Lunapark

Viaport’ta Bulunan Lunapark

Viaport, Pendik İlçesi sınırlarında yer almaktadır. Lunaparkın en önemli özelliği, aynı zamanda bir alışveriş merkezinin içerisinde olmasıdır. Açık havada bulunan bu gezi ve alışveriş mekânı, çocuklar için de eğlenceli aktiviteler sunar. Ranger, robocop, family coaster, ahtapot ve gondol gibi oyun aktiviteleri ile keyifli zamanlar geçirmek mümkündür.

Eyüp-Vialand Tema Park Eğlence Merkezi

Eyüp-Vialand Tema Park Eğlence Merkezi

Açık alana kurulmuş olan bu eğlence merkezi, geniş bir alana sahiptir. İstanbul’u tepeden seyredebilmek için, Adalet Tepesi, roller coaster ve türlü aktiviteler yer alır. Roller coaster, farklı hızlarda ve yüksekliklerde yer alır. Aşırı hızdan korkanlar için, daha yavaş ve keyifli bir roller coaster alternatifi bulunmaktadır. Ayrıca burada, farklı ülkeleri temsil eden karakteristik eşyaları bulmak mümkündür. Hediyelik olarak bu objelerin satışı yapılmaktadır. Acıkanlar için de çok farklı lezzetleri bulmak mümkündür. Büyük küçük her yaş grubuna hitap eden, tüm ailenin zevkle vakit geçirebileceği yerler içerisindedir. Tüm bu özelikleri düşünüldüğü takdirde, İstanbul eğence merkezleri arasında zengin çeşitlilik sunmaktadır. Pek çok kişinin oturduğu semtlere yakın lunaparklar da bulunmaktadır. Korku tünelleri, dönme dolap, atlıkarınca ve daha birçok aktivite yer alır. Eğlenceli ve keyifli anlar geçirmek isteyenler için tercihte ilk sıralardadır. Lunaparklar, çocukların ve yetişkinlerin, özellikle yazın, en çok ziyaret etmek isteyeceği yerler arasındadır.

 

Ucuzauc'u kullanarak çerez kullanımını kabul ediyorsunuz. Detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da.